HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Buczenie i zniekształcone dźwięki po podłączeniu cinch 2019/11/03 18:52 #447542

Witam posiadam wzmacniacz Pioneer sa 606 i z tyły mam 3 wyjścia cinch do podłączenia różnych tunerów czy telefonu itp. Problem w tym, że jedno z trzech wyjść nie działa po podłączeniu do niego np telefonu poprzez kabel cinch i jack w głośnikach strasznie buczy dudni i dźwięk jest zniekształcony jest tez znacznie cichszy. Próbowałem już przeczyścić otwory ale mało to dało, może minimalna zmiana.Moje pytanie czy to wina tylko wejścia i trzeba było by je wymienić czy to może być głębsza przyczyna ? Proszę o odpowiedz
Pozdrawiam Patryk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Buczenie i zniekształcone dźwięki po podłączeniu cinch 2019/11/03 19:27 #447543

A te uszkodzone to nie wejście phono ? , jeśli tak to usterka jest głębsza , wejście phono jest tylko do telefonów NOKIA

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Buczenie i zniekształcone dźwięki po podłączeniu cinch 2019/11/03 20:07 #447544

Tylko, że pierwszy telefon Nokia wyprodukowała gdzieś 1981,a wzmacniacz jest z 1979 więc nie mogli przewidzieć, że ktoś będzie podłączał do niego jakikolwiek telefon, a już na pewno nie przez wejście Phono, mimo podobnie brzmiącej nazwy. Moim zdaniem to problem z kompatybilnością. Nie wiem czy Nokia produkowała aparaty analogowe, może taki dało by się podłączyć :evil:

Dobra, starczy tych żartów. PHONO służy wyłącznie do podłączenia gramofonu z wkładką MM i nie nie należy tam podłączać niczego innego, a telefon możesz sobie podłączyć do AUX-a.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Buczenie i zniekształcone dźwięki po podłączeniu cinch 2019/11/03 20:33 #447545

już wiem dla czego Anglicy wymyślili gniazda głośnikowe ''BFA'' a nas Polaków tak to dziwiło , dogoniliśmy ich we wstecznym postępie , producenci sprzętu !! produkujcie tylko gniazda i wtyki w parach '' kształtowych'' żeby była tylko jedna możliwość prawidłowego połączenia ,
naście lat temu takie pytanie jak wyżej ''coś popsute'' nie było by zadane , zaczątki filmu ''idiokracja''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator