HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw stereo do ok. 3k 2019/11/02 12:58 #447531

Cześć,

Piszę z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo do około 3000zł. Używać go będę do słuchania muzyki (głównie rock, klasyczna, jazz, elektro, pop), oglądania filmów z telewizora Philips 65PUS8303 oraz grania na Playstation. Salon ma wymiary 4.5m x 3m, ale jest połączony z jednej strony ze sporym przedpokojem zajmującym drugie tyle miejsca (czy dźwięk będzie w takim razie jakoś uciekał?).
W salonie Denona była promocja i polecono mi zestaw CEOL N10 + Polk Audio Signature S20, teraz raczej zamiast CEOLa pokazywali mi RCD-N41 + Polk S20 za 2000zł. W innym sklepie polecano mi zestaw Yamaha R-N303D z kolumnami podłogowymi Indiana Line NOTA 550 za 2700zł

Czy macie jakieś doświadczenie z tymi kolumnami i moglibyście mi doradzić które byłby lepsze? Amplituner wolałbym jednak klasyczny, a nie miniwieże od Denona, ale czy w tym budżecie znajdę coś lepszego niż 303 i czy ewentualnie warto przekroczyć budżet dla Yamahy N602. I czy łączyć te amplitunery z Polkami czy Nota 550. Widziałem też polecane kolumny Quantum Magnum 723 ale ciężko jest mi się do tego wszystkiego odnieść, ponieważ aktualnie słucham muzyki ze starej miniwieży za 300zł, z telewizora albo przez słuchawki Sennheiser HD4.40BT

Znajomy polecał mi również musiccenter.pl/sklep/studio-nagran/monit...yjne/adam-audio-t7v/ ale wtedy nie nie podłączę ich pod amlituner tylko będę musiał mieć cały czas włączony komputer z podłączonym interfejsem dźwiękowym.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Zestaw stereo do ok. 3k 2019/11/02 17:50 #447535

Kolumny adam audio t7v możesz do tv philips podłączyć przez taką przystawkę: Konwerter HDMI-HDMI+audio AE01 Cena ~149,90 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Zestaw stereo do ok. 3k 2019/11/03 07:56 #447538

Witaj,
napewno miniwieży nie jest dobrym pomysłem do Twojego salonu. Skupiłbym się na wybraniu dobrego amplitunera sieciowego i dedykowanych kolumn. Pierwszą bardzo dobra opcją będzie Onkyo TX-8250 z Indiana Line Nota 550X . Nowoczesny dobry amplituner z dobrze, plastycznie grającymi kolumnami. Można także zamienić kolumny na polską, bardzo dobrą konstrukcję Pylon Audio Pearl 25 . W przypadku Yamaha zwróć uwagę na amplituner R-N602, jest trochę droższy, ale lepszy. Połączyłbym go z kolumnami Indiana Line Nota 550X lub niestety wyraźnie drożej, ale nieporównywalnie lepiej z Monitor Audio Bronze 6 .
Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator