HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Co wymienić na początek? 2019/11/01 17:26 #447525

Kupilem jakiś czas temu słuchawki somic v2 + Sandisk Clip Sport i usłyszałem, że może coś grać w miarę dobrze za nie duże pieniądze, teraz chciałbym zrobić przyzwoity stacjonarny zestaw do słuchania muzyki z tv (tuner dvbt) i z flac'ów/mp3 -brak dobrego źródła, używam teraz xperi z5c i tunera. Jestem świeżo po budowie domu (spłukany), więc system chce rozbudowywać stopniowo przerzucając się na lepsze komponenty.
Salon mam ok 25m2 otwarty na kuchnię ok 15m2, staram się obecnie poprawić akustykę.

Co do tej pory kupiłem: kolumienki sony z jakiejś wieży SS-CSPZ50, do tego akai am-u210 - grało to lepiej od tv, ale ogólnie kiepsko, brak sceny, słaba stereofonia, dobre basy, ale środek nienaturalny i słabe góry, brak dynamiki.

Tydzień temu kupiłem kolumny Schneider Festival 101 LS (60W) z tym akai (max 33W przy 4omach) jest całkiem dobrze, ale podobnie jak z sony brakuje czystych wysokich tonów są jakieś płaskie, doły są dobre, środek ok, scena jest mała- ale jest, stereofonia lepsza niż z sony, dynamika dużo lepsza.

Będę chciał przeznaczyć ok 500-700zł na poprawę 'tego czegoś' co mam. Co byście wymienili/dokupili na moim miejscu? Źródło (jeśli już to chyba tylko takie które podepnę pod tv + będę mógł wysyłać muzykę bluetoothem z telefonu), wzmacniacz? Kolumny wydaje mi się, że jeszcze nie pokazały wszystkiego z tym akai i je chyba bym zostawił?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co wymienić na początek? 2019/11/02 10:56 #447527

Sprzedając to co masz, choć znaleźć kupca będzie raczej ciężko, dołożył bym do tych 700 i kupił:

Dobry bezpieczny wybór - allegro.pl/oferta/kolumny-wharfedale-dia...-3-krakow-8500704205
Znacznie lepszy pomysł, sprawdzony sprzedawca i bardzo dobra cena, więc radziłbym się śpieszyć. Miałem takie same i z czystym sumieniem polecam.
allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-eltax-l...myslenice-7496008880

Opcjonalnie jeszcze np.
allegro.pl/oferta/mission-m73i-m-73i-8491520557
allegro.pl/oferta/rewelacyjne-kolumny-mi...ne-okazja-8590050350
allegrolokalnie.pl/oferta/bandw-dm602-s2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co wymienić na początek? 2019/11/02 11:12 #447528

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator