HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stereo w oparciu o Yamaha R-N602. Pylon Audio? Dali? 2019/10/10 18:06 #447366

TL;DR - Jest zestaw stereo do zbudowania w oparciu o Yamaha R-N602 z kolumnami w budżecie ~3k PLN za 2 szt. Szukam propozycji kolumn do (już upraszczając) dynamicznej muzyki elektronicznej a także progresywnego rocka.
Budżet na 2szt. kolumn podłogowych to ok. 3-3,5k PLN.

Whole story:

Chcę zbudować swój pierwszy zestaw stereo na bazie Yamaha R-N602 i to jest dość stały punkt programu jeśli chodzi o źródło dźwięku.

Myślałem z początku o Pylon Audio Pearl 25 do tego wzmacniacza, ale najpierw dwie ważne sprawy
- w studio odsłuchowym w sklepie te kolumny zabrzmiały na prawdę dobrze ale mnie nie urzekły, choć wiadomo, są to jedne z tańszych.
- Miejsce, w którym będę korzystał z tego nagłośnienia to salon o powierzchni ok. 30m2, ale znajduje się on w otwartej przestrzeni całego parteru o pow. Około 125m2 więc te Pylony mogłyby być trochę za słabe ze względu na powierzchnię całego parteru, choć i tak planuję słuchać ich głównie z kanapy umieszczonej ok. 2m przed nimi.

Obecnie wolałbym wziąć Pylon Audio Sapphire 25 lub 31, ale niestety nie słuchałem ich jeszcze, a nie chciałbym nadużywać cierpliwości sprzedawcy i umawiać się na kolejne, godzinne odsłuchy po pracy.
Po głowie chodzą mi też Dali Zensor 7.

PS. Przykładowe utwory, które powinny dobrze zabrzmieć:
Dire Straits - Brothers In Arms

Pink Floyd - Marooned

Daft Punk - Rinzler (Basic Slack Remix)

Lazerhawk - So Far Awway

Guns'n'Roses - Don't Cry

Kortez - od dawna już wiem

Kortez - z imnbirem
szczególnie od 3:00
Rammstein - Du Hast



Czy możecie polecić jakieś kolumny, które waszym zdaniem sprawdzą się w tych warunkach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo w oparciu o Yamaha R-N602. Pylon Audio? Dali? 2019/10/10 20:49 #447370

Spokojnie, od tego jest sprzedawca ;)

Skoro słuchałeś tam Pearl 25 i były uwagi, trzeba było wyłuszczyć je sprzedawcy. Do tego nakreślić sytuację z miejscem odsłuchowym w domu. Jak sprzedawca inteligentny i z pasją, to spokojnie, wspólnymi siłami coś dobierzecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Re:Stereo w oparciu o Yamaha R-N602. Pylon Audio? Dali? 2019/10/11 06:23 #447373

Pamiętam że Rammstein świetnie brzmiał na kolumnach Yamaha NS F330. Grało to u mnie z rockowym pazurem. Ciary na dziarach były :)

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo w oparciu o Yamaha R-N602. Pylon Audio? Dali? 2019/10/11 09:42 #447374

Do Yamahy oraz tego typu muzyki pasuje Paradigm, w tym budżecie polecam model Paradigm Mnitor SE 6000F z uwagi na pomieszczenie nie schodziłbym na model SE 3000F.
W mojej opinii Dali zensor nie sprawdzi się w tym przypadku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo w oparciu o Yamaha R-N602. Pylon Audio? Dali? 2019/10/11 20:27 #447379

Dziękuję za liczne odpowiedzi!

@smykus_starszy - jestem w bardzo dobrym kontakcie ze sprzedawcą, myślę, że wspólnie wypracujemy coś ciekawego :)
@gwardian - ach, odsłuchy! Życie by można było na nich spędzić. Chętnie posłuchałbym czegoś Rammsteinowego na Yamaha NS F330. To musza być bardzo interesujące kolumny. Dla mnie wybór jest nieco bardziej skomplikowany ze względu na gatunki, ale dziękuję za przywołanie tego modelu.na pewno jesli będę miał okazję go posłuchać z Rammsteinem to z pewnością skorzystam.
@AudioTop - Jakieś paradigmy mogą tu być ciekawą alternatywą - już w paru miejscach spotkałem się z opinią, że mają dość interesujący bas więc napewno będę męczył sprzedawców o odsłuchy

Dziękuję i chętnie czekam na kolejne propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator