HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/28 20:11 #447219

Witajcie,

Potrzebuję pomocy w doborze sprzętu, całego zestawu audio tj. wzmacniacz + kolumny + dac. Sprzęt chciałbym używać głównie do słuchania muzyki, rzadziej oglądania filmów. Do wzmacniacza byłby podpięty tv (wyjście optyczne) + laptop(porty usb, hdmi lub jack). W przyszłości na pewno będę chciał rozbudować sprzęt o tuner i odtwarzacz CD może DVD/BR a może nawet i o gramofon. Wielkość pomieszczenia w którym będzie używany to pokój ok. 25m a z czasem pewnie większy salon. Muzyka której słucham głównie to klasyka polskiego i zagranicznego rocka, pop, trochę klasyki, zdarzają się też inne gatunki i coś spokojnego i ostrzejszego zwłaszcza, że ze sprzętu będzie również korzystała żona. Lubię czysty dźwięk, szczegółowy, ładne brzmienie, delikatny bass chociaż aż tak się nie znam na tym żeby umieć się określić a wiem, że jest wiele możliwości.
Na zestaw wzmacniacz kolumny i dac jestem w stanie przeznaczyć między 3 a 4 tys. Sprzęt może być nowy ale i również używany jeżeli będzie w dobrym stanie technicznym i wizualnym.
Co polecacie i doradzacie kupić jakie marki, modele? Czy wzmacniacz z dac i przedwzmacniaczem czy wszystko osobno? Nie znam się za bardzo na sprzęcie audio, więc proszę o pomoc w doborze jak najlepszej konfiguracji w tych kwotach i z góry dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/30 17:16 #447224

Witam
W tym budżecie raczej się nie zmieścisz uwzględniając nowy sprzęt. Ale jeśli chodzi second hand to z pewnością coś się znajdzie. Proponuję przeszukać portale aukcyjne, lokalne ogłoszenia i wybrać kilka opcji. Jak będą konkrety to można coś doradzić z grubsza.
Pozdrawiam
Arek

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/30 17:20 #447225

Jeśli kupisz wzmacniacz lub amplituner z wbudowanym dac będzie taniej i prościej. A jest tego całkiem sporo jak mniemam.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/31 15:20 #447228

Zamiast amplitunera wolałbym osobno składać cały zestaw. Zacząć od wzmacniacza i kolumn następnie sukcesywnie dobierać kolejne urządzenia. Wzmacniacze z dac na które trafiłem to Denon PMA800ne lub bez daca NAD C356 i osobno dokupić Cambridge audio dacmagic 100, a może jakiś wzmacniacz od firmy Rotel RA10 lub Advance Acoustic Xi75 ? Zależy mi aby było czyste, ładne brzmienie, ciepłe. Wiem, że te wzmacniacze są z różnych półek cenowych zwłaszcza Advance Xi75 w granicach 3000. Do takich zestawów może kolumny Dali oberion 5, Monitor Audio Bronze 5, Magnat Quantum 755, Heco Music Style 900, Elac albo jakiś Kaplish czy tańsza dużo Taga TAV 606v3 była by warta? Z waszego doświadczenia co polecacie ? Wiem, że to jest większa półka niektórych z tych głośników po prawie 1800 za sztukę i nie ma to się nic do mojego przedziału, chociaż trochę pewnie byłbym w stanie dołożyć jeszcze ale może znacie jakieś tańsze odpowiedniki albo sklepy w okolicy Krakowa gdzie dają dobre rabaty i można kupić dobry sprzęt :) przeliczając Denon PMA800ne i Dali Oberon 5 to koszt ok 5400 w sklepie a może jestem w stanie złożyć coś podobnego w niższej półce cenowej chociaż z tańszych głośników bo wzmacniacz jako podstawę wolałbym żeby był dobrej jakości. Pytanie czy idę w dobrym kierunku bo wszystkie informacje uzyskuje z internetu co znajdę i przeczytam, natomiast nie miałem okazji nawet słuchać żadnej z tych konfiguracji wzmacniaczy i kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pawel86g.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/31 20:12 #447230

Właśnie i tu jest pies pogrzebany. Nie można przecenić osobistego odsłuchu. Jeśli oczywiście masz taką możliwość. A po za tym jeśli trafisz do dobrego salonu i na kompetenych sprzedawców to z pewnością pomogą dobrać sprzęt na twoją kieszeń i zgodnie z twoimi upodobaniami.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/08/31 23:31 #447231

Gdybym miał rozważać PMA 800 lub C356. To zastanawiałbym się długo :) Nadzik wciągnie ten wzmacniacz Denona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/09/11 15:32 #447259

Jeśli chodzi o zestaw audio to polecam marke stx, posiadają naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt audio. Sam mam u siebie w domu głośniki marki stx i jestem z nich bardzo zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze zestawu audio 2019/09/15 20:04 #447267

Marka STX nie jest zła. Ale na dobrą sprawę tylko jeden model robi tam furorę. Na pewno ten Denonik 800 jest słaby i raczej ten model, zostawiłbym na boku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator