HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/06 18:33 #447125

Witam! Nadszedł mój czas na kupno zestawu audio do mieszkania. Chciałbym aby posłużył mi zakup przez najbliższe lata. Nie dysponuję kwotą cztero cyfrową, lecz szukam czegoś w granicach 3000zl.

Przewertowałem trochę internetu w poszukiwaniu informacji o idealnym zestawie, większość postów zawiera strasznie ciężko dostępne wyposażenie. Celuję więc w sprzęt nowy. Wiem, że oddali mnie to od wyższej jakości dźwięku ale mówi się trudno.

Z początku skłonny byłem kupić zestaw kina domowego jednak po przeczytaniu wielu postów stwierdziłem, że stereo będzie lepszym wyborem.

Mieszkam w mieszkaniu gdzie główny pokój ma około 30m więc o wspaniałej akustyce można zapomnieć. Zestawu stereo będę używał do telewizji HBO, Netflix itp. również ogrywać zamierzam tytuły growe pokroju Wiedźmina itp. oczywiście nie zapominając o muzyce: lubię głęboki, lecz niemęczący dół i wokal na dobrym poziomie. Myślę, można to określić mianem ciepłej barwy. Podsumowując 60% muzyka (czasami jaki tło) oraz 40% gry, filmy.

Moje doświadczenie z muzyką zamyka się w wieży Panasonic SA-AK750, która po kilku głębszych daje odczucia akceptowalne. Byłem z niej zadowolony do czasu zakupu słuchawek AKG 92 oraz karty dźwiękowej xonar DX. Niestety praca i odsłuch przy komputerze po przeprowadzce są niemozliwe.. Od tego czasu irytuje mnie płaskość dźwięku w TV oraz przytłumiony, dudniący dźwięk wydobywający się z wieży.

Moją uwagę (nie licząc kilku modeli, które według opinii są świetne, lecz trudno dostępne :'( zwróciły kolumny podłogowe Pylon Pearl 25 oraz wzmacniacz Yamaha A-S501. Swoją drogą dostępne na w sklepie agdrtv z opcją rat 0% co mnie bardzo satysfakcjonuje. Może to się wydać głupie, ale wolę rozbijać wszelkie wydatki w czasie.

Co sądzicie o tym zestawie? Czy to dobry wybór? Czy przeskok z TV głośników czy tandetnej wieży na taki sprzęt to przesada i powinienem zainwestować w coś tańszego? A może jest inny warty uwagi zastaw za podobną lub nieco wyższą cenę? Bardzo proszę o pomoc, bo nie posiadam w tym segmencie odpowiedniej wiedzy, a w sklepie zapewne dałbym naciągnąć się na jakąś tandetę. Zakup jestem w stanie rozbić na dwa miesiące czyli około 6tys. (więcej nie chce wydawać). Jednak audiofilem nie jestem więc interesuje mnie ten sweetspot ceny/jakości.

Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 08:20 #447129

Witam
Uważam że to dobry wybór i z całą pewnością nie żal wydanych środków na taki zestaw. Kolumny Pylon znam bo miałem z nim krótką przygodę, co prawda to były inne modele ale w swojej klasie prezentują świetny stosunek jakości do ceny. A Yamaha wiadomo, kultowa rzecz. Prawda jest taka że przesiadka z mini wieży na duże klocki w większości przypadków będzie wielce satysfakcjonująca. I jak mniemam tak będzie też w tym zestawieniu. A czy będzie to ten czy inny zestaw w tym przedziale cenowym to niewiele zmieni. Tym bardziej że to twój pierwszy poważny sprzęt. Więc nie ma sensu przekopywać stosu igieł żeby znaleźć igłę. Takie jest moje zdanie które re rzecz jasna całkowicie popieram :)

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 09:42 #447130

Dziękuję za pomoc! Mam jeszcze jedno pytanie. Moją uwagę przykuł model wyższy pylonów - Pylon Audio Pearl 27. Są to konstrukcje trójdrożne co na chlopski rozum mówi mi, że powinny grać lepiej. Opinie mają również pozytywne, wymienia się równiejsze granie względem poprzednika. Pytanie brzmi czy razem z Yamaha A-S501 zagrałyby dobrze, ciepło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 09:56 #447131

W sumie to najkorzystniej byłoby dla ciebie posłuchać w salonie takiego zestawu albo zakup z możliwością zwrotu. To daje gwarancję pełnej satysfakcji. Jeśli nie masz takiej możliwości to trzeba się zdać na opinie użytkowników lub recenzje. Z tego co wiem z autopsji i opinii użytkowników Yamaha z reguły gra ciepłym i muzykalnym dźwiękiem. Więc teoretycznie powinieneś być zadowolony . A co do kolumn to rzeczywiście przeważnie trójdrożne zestawy grają mówiąc kolokwialnie lepiej od dwodroznych. Ale nie jest to regułą. Zbyt dużo czynników konstrukcyjnych i akustycznych ma na to wpływ. Chociaż myślę że w tym zestawieniu będzie to zdecydowanie na korzyść. Ale przekonasz się o tym dopiero kiedy sam posłuchasz . Pamiętaj też o jakiś budżetowych ale sensownych kabelkach. Żeby nie łączyć byle czym. Bo wbrew pozorom można ograniczyć możliwości zestawu badziewnymi konektorami i tanimi kablami głośnikowymi.


Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 11:14 #447132

Tak też zrobię. Umówię się w którymś salonie na przesłuchanie obu modeli kolumn. Najlepiej by było gdyby działały z tą Yamaha. Jeżeli nie przypadnie mi do gustu będę szukał dalej.

Jeśli mowa o kablach to polecasz jakieś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 22:48 #447135

Yamaha połączona z Pylonem to na serio nie zła konfiguracja. Słuchałem wcześniej AS 501. Nie drogi, solidny i uniwersalny jak za tą kasę. A znowu Pearl'e to już w ogóle hit w tej cenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/07 23:35 #447137

Jeśli chodzi o kable to ja osobiście mam Cambridge Audio Symfonia 400 bodajże. A interkonect to Egde. Ale godne uwagi są na pewno Melodika, Klotz itp.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/08 08:54 #447138

Umówiony jestem dzisiaj na przesłuchanie Pylon Pearl 27 oraz Yamachy A-S701, bo nie mieli A-S501 dostępnej. Zaproponowali również Opal 23 do odsłuchu na co się zgodziłem. Rzekomo większość ludzi wybiera ten drugi model kolumn przychodząc z zamiarem zakupu Pearlow 27.

Teraz dwa pytania, a raczej trzy. Jest sens dopłaty do A-S701 lub kolumn Opal 23? Chciałbym zestaw na lata, więc może słuszna jest dopłata do Saphire 25? Wygrzebałem ich recenzje w odmętach internetu i wyglądają sensownie.

Przychylam się do opinii kolegów wyżej, że A-S501 oraz Pearl 27 to dobry zestaw w kwestii możliwości/cena.

Wczoraj odsłuchalem Pearl 25, grają pięknie! Mam nadzieję, że 27 grają jeszcze czyściej. Z opinii internetowych dowiedziałem się, że Opale grają ciepłej, mniej dynamiczniej. Dochodzi jeszcze kwestia wyglądu. Nie podobają mi się. Pearl27 w wersji białej są poprostu piękne. Jednak zdecydowałbym się na model czarny ze względów praktycznych. Bądź co bądź są to tylko słowa i nic nie dorówna odsłuchu na żywo. Jeżeli obalą mnie jakością to je wybiorę. Chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/08 09:05 #447139

Jeśli to zakup na lata to nie ma co żałować. A reszta w twoich rękach a raczej uszach :) Więc słuchaj, słuchaj i jeszcze raz słuchaj. Nic dodać nic ująć.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/08 23:34 #447144

I bierz tą Yamahę AS 501 i te głośniczki Pylona.Będziesz zadowolony! Sprzęt na lata. W przyszłości zawsze możesz zmienić wzmacniacz na lepszy i po temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/09 11:18 #447145

Ja w tych granicach cenowych pół roku temu kupiłem nagłośnienie od STX. Nie mam zastrzeżeń co do tego sprzętu. We wcześniejszym wynajmowanym mieszkaniu miałam Yamahę i nie byłem zadowolony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/09 14:25 #447147

Byłem na odsłuchu. Jedna z lepiej spędzonych godzin w moim życiu. Wrażenia jakie płyną ze słuchania muzyki w idealnie przystosowanym do tego miejscu i na odpowiednim sprzęcie to P O E Z J A dla ucha!

Po rozmowie dowiedziałem się, że w moim wypadku bardziej zalecany jest amplituner zamiast samego wzmacniacza. Odsłuchałem Pearle 27 na yamacha R-N803D. Bardzo podobał mi się ich dźwięk, był bardziej krystaliczny i zgrany od Opali 23. Góra znacznie wyraźniejsza, bass nie dudnił i był jakiś klarowniejszy. Całość grała bardzo równo. Opal 23 brakowało tego czegoś. Zdecydowałem się na amplituner ze względu na łatwość obsługi dzięki genialnej aplikacji. Reprezentuje równy poziom z A-S701. W jednym urządzeniu droższym delikatnie będę miał wszystkie opcje, które kiedykolwiek będą mi potrzebne! Super opcja jak dla mnie.

Zostało mi już tylko wybrać kable i zestaw zawita u mnie! :)

Zobaczymy jak gra to wszystko u mnie w mieszkaniu, na ten moment mogę polecić to połączenie, mi i dwóm osobom towarzyszącym dźwięk bardzo się spodobał. Niezdecydowanym zalecam odsłuch w salonie - naprawdę pomocne w wyborze.

Dziękuję wszystkim za pomoc! Wasze porady były naprawdę pomocne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/09 15:55 #447148

Gratulacje ! I witamy w klubie :) Ciekawe jak zagra twój nowy system w mieszkaniu.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/09 17:28 #447150

"Byłem na odsłuchu. Jedna z lepiej spędzonych godzin w moim życiu. Wrażenia jakie płyną ze słuchania muzyki w idealnie przystosowanym do tego miejscu i na odpowiednim sprzęcie to P O E Z J A dla ucha! "

Ach te endorfiny !
Ale co tu dużo mówić. Niewiele jest rzeczy w życiu które dają tyle przyjemności a czasami wręcz wywołują doznania na pograniczu metafizyki, egzaltacji, konstruktywnej alienacji i wielu innych niesamowitych uniesień. To jest właśnie ukryte piękno muzyki. Rzecz jasna odtwarzanej na dobrym sprzęcie który w jakimś stopniu ( oby w jak największym ) potrafi oddać te wszystkie niuanse które niosą ze sobą potężny ładunek emocjonalny.
W życiu piękne są tylko chwile...z pewnością między innymi takie o których wspomniał nasz kolega.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze zestawu 2019/08/09 20:41 #447156

MarcinP napisał: Ja w tych granicach cenowych pół roku temu kupiłem nagłośnienie od STX. Nie mam zastrzeżeń co do tego sprzętu.


Gdybyś rzeczywiście kupił to "nagłośnienie", to napisałbyś jakie. A tak to chyba każdy już nie ma watpliwości, że jesteś żałosnym naganiaczem. Tak nawiasem, to chyba skutecznie zniechęciłeś użytkowników tego forum do firmy, którą tak zachwalasz. Co ma nawet swoje zalety, bo przynajmniej będą wiedzieć, jakie głośniki omijać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator