HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/04 09:43 #447116

Witam forumowiczów.
Mam taki problem, że moim zdaniem nie mogę wydobyć pełni dźwięku. Bas jest ok, ale brakuje mi wysokich tonów, jakby dźwięk się dusil w kolumnie. Mam ampli Yamaha rxv773 do tego zestaw głośników Focal: Chorus 716 + centralny głośnik i subwoofer. Uważam, że to coś z ustawieniami lub podłączeniem, chociaż kable wyglądają ok. Czy mógłby mi któryś z kolegów pomoc, doradzić? Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/04 13:07 #447117

Sprawa wydaje się prosta - masz dobre głośniki i marny wzmacniacz. Jeżeli musisz mieć koniecznie siedmiokanałowy to aby osiągnąć brzmienie zwykłego stereofonicznego w tej cenie musisz zapłacić kilka razy więcej. Spontanicznie wymyśliłem taki wzór pozwalający oszacować tę krotność: P=Y*Pierwiastek(k) + e, gdzie P oznacza cenę wzmacniacza k-kanałowego, Y cenę wzmacniacza stereofonicznego zaś e składnik losowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/04 13:31 #447118

W jakim ''trybie'' grasz , pure audio, direct czy co tam jeszcze , DSP , robiłeś korekcję YPAO włączony tryb ECO ? to wszystko ma znaczenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/05 06:32 #447120

Witam. EPAO mam zamiar zbadać dzisiaj, dam znać co wyjdzie. Tryb Eco jest off, gram przede wszystkim na 7chanel, bo wydaje mi się, że najlepiej słychać. Inne tryby właśnie dosyć cicho grają. Zastanawia mnie format PCM, który wyświetla mi się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/05 07:03 #447121

@Adam Szulc. Niestety kupując zestaw w sklepie hifi sprzedający polecił takie połączenie i na jego opinii się oparłem. 7kanalowy nie musi być, chciałbym, żeby ten mój zestaw jakoś grał. To co mam to nie zagra mi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/05 09:48 #447122

Zgrać zagra ale pewnie nie tak jak z dobrym wzmacniaczem stereofonicznym. Oprócz tego co napisał Jarek warto zastanowić się nad akustyka pomieszczenia i ustawieniem kolumn: rms.pl/baza-wiedzy/716-akustyka-pomieszczen. Jest też tutaj wątek na ten temat, można popytać. Temat nie jest bardzo zużyty, więc może ktoś odpowie na tym dogorywającym forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/06 23:04 #447128

"Witam forumowiczów.
Mam taki problem, że moim zdaniem nie mogę wydobyć pełni dźwięku. Bas jest ok, ale brakuje mi wysokich tonów, jakby dźwięk się dusil w kolumnie"


-kolego, chyba żartujesz sobie? Z Chorusów brak góry?! Miałem kiedyś model 714 i 726. Ciężko było czymkolwiek to zbić. Problem to tutaj leży po stronie akustyki...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/22 14:07 #447205

Można domniemywać, że albo masz coś koncertowo spaprane w set-upie (Yamaha + Focale w 99% przypadków góry powinny mieć aż nadto), albo problem leży w sferze sprzętowej / drastycznie przetłumionym pomieszczeniu.
Po pierwsze podaj proszę czym masz połączony system - jeśli to przysłowiowe kable "od lampki" to jest to pierwszy element do wymiany. Kolejnym krokiem może być próba napędzenia kolumn przednich zewnętrzną końcówką mocy (należy ją podpiąć pod wyjście PRE OUT w RXV773).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Lumin - Ayon - Bryston - Dynaudio
soundrebels.com/

Re:Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/22 16:18 #447206

Fr@ntz napisał: Można domniemywać, że albo masz coś koncertowo spaprane w set-upie (Yamaha + Focale w 99% przypadków góry powinny mieć aż nadto), albo problem leży w sferze sprzętowej / drastycznie przetłumionym pomieszczeniu.
Po pierwsze podaj proszę czym masz połączony system - jeśli to przysłowiowe kable "od lampki" to jest to pierwszy element do wymiany. Kolejnym krokiem może być próba napędzenia kolumn przednich zewnętrzną końcówką mocy (należy ją podpiąć pod wyjście PRE OUT w RXV773).


A ja bym doradził wypożyczenie ze sklepu normalnego wzmacniacza stereo, np. Yamaha A-S1100 - posłuchać, opisać na forum. Wtedy będzie łatwiej pomóc.

Zdjęcia pomieszczenia by też nie zaszkodziły.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Muzyka uwięziona w kolumnach Focal 2019/08/22 22:47 #447207

Po użyciu YPAO zdecydowanie polepszylo się granie i zaczęło dużo lepiej to wszystko brxmieć, może się podobaćB) . Dodatkowo okazało się, że sub był źle wpiety do Yamahy. Dla info kable mam 4mm linka Cu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator