HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Bardzo proszę o pomoc w zakupie kolumn i słuchawek 2019/08/02 16:44 #447108

Szanowni Forumowicze,

Nie dawno przeżyłem szok, zawsze używałem zwykłych słuchawek/głośników często jakiś no-name za kilkadziesiąt złotych. Przez przypadek dokonałem odsłuchu u znajomego na słuchawkach Beats by dr Dre i przeżyłem nie lada szok, okazało się moje ulubione piosenki nie tylko brzmią lepiej ale słychać nawet dodatkowe instrumenty jakich dotąd nie słyszałem wcale (rockowe piosenki). Postanowiłem więc zadbać o swój sprzęt audio. Czy możecie mi coś polecić z jakieś optymalne słuchawki (najlepiej bezprzewodowe czy np. www.benchmark.pl/produkt/creative-sxfi-air to dobry wybór?) oraz głośniki do komputera z którego puszczam muzykę? Wyszukiwarka coś takiego mi poleciła ale nie wiem czy to najlepszy wybór Melodika BL30 MK3?

Muzykę pragnę puszczać głównie z komputera lub telefonu.

W komputerze mam kartę dźwiękową Creative SB Omni Surround 5.1. czy będzie dobra czy warto też ją wymienić? Potrzebny też będzie komplet przewodów, lokalizacje głośników są oddalone o 10m i 15m od komputera i ew. inne rzeczy niezbędne do podłączenia.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bardzo proszę o pomoc w zakupie kolumn i słuchawek 2019/08/03 09:00 #447111

agusia147 napisał: W komputerze mam kartę dźwiękową Creative SB Omni Surround 5.1. czy będzie dobra czy warto też ją wymienić?


Na słuchawkach bezprzewodowych nie znam się, natomiast kartę dźwiękową warto wymienić na zewnętrzną. U mnie takie tanie pudełeczko poprawiło jakość dźwięku radykalnie:

allegro.pl/oferta/dac-usb-burr-brown-kar...ial-spdif-7471174974

choć nie wiem jakiej jakości jest wbudowana karta dźwiękowa w moim komputerze. Być może Twoja jest na tyle dobra, że dużej poprawy nie doświadczysz. Niezbędny będzie też adapter, np. taki jak opisany tutaj:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator