HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/15 12:00 #447015

Witam
Zwracam się do forumowiczów z prośbą o poradę w sprawie poprawy brzmienia kolumn Mission m73. Chodzi mi wyłącznie o sekcje wysokotonowa. Wiem że najlepsze rezultaty przynosi wymiana kondensatora. Tylko zastanawiam się czy miałby to być MKP czy może bipolarny. We wcześniejszych kolumnach eltax były zastosowane zwykle elektrolity ale co ciekawe podmiana na mkp skutkowała pogorszeniem brzmienia. Więc coś jest na rzeczy. Z góry dziękuję za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez gwardian.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/15 13:36 #447016

kup niedrogie kondensatory za 15 zł sztuka i próbuj 3 dychy za naukę to niewiele :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/15 18:32 #447019

Tak też zamierzam uczynić. Ale może lepiej odrazu Jantzen albo Mundorf?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/15 18:34 #447020

Słuchałem u kolegi AE aegis one. Dosłownie wbilo mnie w fotel. Wysokie były tak odseparowane od reszty że jak zamknąłem oczy to poczułem się jak w klubie. Wiem że to inna konstrukcja producent itp. Ale próbuję z uporem maniaka wykrzesac podobny efekt w moich M73 wszak są to też bardzo udane konstrukcje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/15 19:43 #447022

bez przesady kondensator droższy od użytego głośnika wysoko tonowego ,
jaka pojemność tego kondensatora ? czasami sobie szukam jakiś używanych może coś znajdę i dla Ciebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/18 18:10 #447038

A jednak postawiłem na jakość ( a może jakoś to będzie :)). Dałem dwa nowe Jantzen z czarnej serii ale zawsze to coś. Oryginalne były no name i w dodatku wysluzone jak mniemam. Nastąpiła zdecydowana poprawa a jeszcze wygrzewanie, więc może być już tylko lepiej.

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/18 18:31 #447039

Słucham I uszom nie wierzę... nie te głośniki...

Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/20 13:20 #447046

Pewnie sobie niektórzy myślą że mam słuchowe zwidy itp. Nic bardziej mylnego. Sam niedowierzalem do tego stopnia że sprawdzałem z bliska na wzmacnuaczu czy aby na pewno jest włączony Direct a nie przez pomyłkę Loudness!!! Albo te Jantzen są tak fantastyczne albo te oryginalne były slabiutkie lub całkowicie wyeksploatowane. Cudów nie ma. Ciekaw jestem co o tym myślicie? Ogólnie to nawet średnica nabrała innego charakteru. Niesamowite.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/21 21:22 #447047

Na prawdę nikt tego nie zechce skomentować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/21 21:52 #447048

Stare kondensatory trzeba by było pomierzyć
1. za pewne mają tolerancję +- 10% wiec dość sporo mogą się różnić od zakładanej pojemności
2. pomiar ESR
3. wydałeś naście złotych w granicy rozsądku ,
jak ulepszasz zobacz czy nie ma rezystora szeregowo w filtrze wysokotonowego , wymiana na ''bezinducyjny'' może jeszcze dać duży plus np taki tylko o odpowiedniej wartości allegro.pl/oferta/rezystor-ty-ohm-supere...ndukcyjny-7337687684

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/21 22:08 #447049

Dziękuję za bardzo konstruktywny komentarz. Z pewnością wykorzystam twoje sugestie Jarku co można jeszcze ulepszyć. Mam zdjęcie zwrotnicy w razie czego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/21 22:30 #447050

cewek filtrów bym nie ruszał , w cewce ważna jest nie tylko indukcyjność (mH) ale też rezystancja (R) , zakładając niby ''lepszą''cewkę o niższej rezystancji możesz popsuć ''strojenie'' głośnika ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/22 10:12 #447054

Takie kombinacje nie mają żadnego sensu...
Przenieś kolumny do innego pokoju to się przekonasz, że największe pole do popisu to adaptacja akustyczna pomieszczenia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/22 10:27 #447055

I tak i nie. Fakt, w poprzednim mieszkaniu sprzęt grał zdecydowanie lepiej. Ale po kilku zabiegach z kolumnami ( kamienne podstawy, odchylenie do tyłu plus wymiana kondensatorow na Jantzen przyniosły nadspodziewanie fantastyczną poprawę brzmienia. Ale masz rację że nie można przecenić roli akustyki w całej tej zabawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Mission m73 poprawa brzmienia 2019/07/22 12:30 #447056

Laslo napisał: Takie kombinacje nie mają żadnego sensu...
Przenieś kolumny do innego pokoju to się przekonasz, że największe pole do popisu to adaptacja akustyczna pomieszczenia...


A: Przygotowuję się do biegu na 10 km. Czy lepiej trenować biegając wolniej dłuższe dystanse czy szybciej krótsze?

B: Treningi nie mają znaczenia. Najważniejsze są wygodne buty.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator