fbpx

HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pomoc w wyborze solidnej mini wieży

Pomoc w wyborze solidnej mini wieży 2019/06/28 12:33 #446945

• speedy
  • speedy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 0
Cześć
Mój amplituner (Denon DRA-385RD) dokonał żywota i stwierdziłęm, że w sumie chętnie go zamienię na jakąś sensowną mini wieżę. Chcę by była wyposażona w nowoczesne funkcje sieciowe i łaczyła się z Internetem przez WiFi. Zależy mi bardzo na dostępie do radia cyfrowego DAB i internetowego oraz by sprawnie działały serwisy takie jak Spotify, Deezer czy Tidal. Musi mieć też odtwarzacz CD.
Naszukałem się i niby znalazłem: Onkyo CS-N575D. Niestety, okazało się, że to bardzo zły wybór. Właśnie ją zwracam. Funkcje sieciowe po prostu nie działają tak jak powinny lub wcale. Wieża po wyłączeniu z pilota i ponownym włączeniu nie potrafi się już podłączyć do WiFi (sprawdzne na dwóch routerach, z DHCP i bez). Przestaje też działać Bluetooth. Muszę ją odłączyć od gniazdka na 30s i po ponownym podłączeniu sieć i BT zaczyna działać. Do wyłączenia pilotem.
Jak sieć działa, to TuneIn radio działa dobrze, ale Spotify już tak sobie: trudno rozpocząć odtwarzanie. Jak już się rozpocznie, to utwory same sie zmieniają co 1s. Da się to jakoś po chwili opanować, ale bywa, że odtwrzanie i tak się zatrzymuje. Oprogramowanie w wieży oczywiście zaktualizowane. Jestem bardzo rozczarowany! Kupując Onkyo myślałem, że wszystko będzie OK.
W związku z tym szukam dalej. Problemem jest limit cenowy. Planowałem wydać około 1500zł. Onkyo kupiłem za 1483 :)
Z ciekawych wież znalazłem jeszcze Pioneera X-HM76D i Yamahę MUSICCAST MCR-N470D. W Yamasze jest kiepski wyświetlacz, wolałbym taki graficzny jak w Onkyo czy Pioneerze. A, i Yamaha obsługuje tylko Spotify i radio internetowe.
Macie jakieś doświadczenie z takimi "wszystkomającymi" wieżami i możecie coś polecić co nieźle gra (nie musi mieć wilekij mocy) i działa prawidłowo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w wyborze solidnej mini wieży 2019/06/28 15:35 #446946

• pszczyna
  • pszczyna Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
  • Otrzymane podziękowania: 1
Odradzam Denona 107 ma wady, 109 jest lepsza znowuż układ opcji połączeń to do głosu doszli księgowi

Pomoc w wyborze solidnej mini wieży 2019/06/28 16:03 #446947

• speedy
  • speedy Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Ten Denon nie ma radia cyfrowego i nie wspiera nawet Spotify. Nie ma też Bluetooth. Poza tym jest mało kompaktowy.

Pomoc w wyborze solidnej mini wieży 2019/07/12 17:38 #447002

• pivok
  • pivok Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik forum
  • Użytkownik forum
Podepnę się pod temat, bo szukam podobnego sprzętu, w podobnej cenie.
Onkyo też miałem - co prawda nie występowały u mnie problemy, o których pisałeś, za to był duży lag przy odtwarzaniu muzyki przez bluetooth - czy to z telefonu czy z laptopa. Wieża wróciła do sprzedawcy.
Miałem również Pioneer XM36D-S - porażka. Obsługa tego sprzętu to był dramat (zwłaszcza konfiguracja wi-fi i wprowadzanie hasła).
Ewentualnie mogę nagiąć budżet do ~1800zł. Czy w tej cenie znajdzie się coś sensownego?

Pomoc w wyborze solidnej mini wieży 2019/07/22 22:59 #447059

• Dżentelmen1
  • Dżentelmen1 Avatar
  • Wylogowany
  • Zabiera głos
  • Zabiera głos
  • Otrzymane podziękowania: 4
Wybór masz raczej prosty. Kupujesz Yamahę Pianocraft MCR470 za 1600 zł i problem rozwiazany. Nie dość, że będzie grało to i jeszcze funkcjonalność będziesz miał.

• Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator