HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Starszy Technics 2019/06/20 10:23 #446844

Witam
To moja pierwsza wizyta tutaj i w sumie nawet nie jestem pewien czy to dobre miejsce na tego typu post :)

Posiadam zestaw Technics, troche starszy, model... no wlasnie… ST-CH505, SE-CH505A, RS-CH505, SL-CH505. Do tego kolumny SB-CH515A.
O taki:
www.google.com/search?q=technics+ST-CH50...imgrc=eIX8HouYLeYj5M:

Nie jestem znawca dzwieku, audiofilem, ale wiadomo, lubie posluchac dobrego brzmienia.
Ze sprzetu samego w sobie jestem zadowolony. Nie psuje sie, wyglada super.
Niestety jakosc dzwieku jest... no, gorsza niz oferuja to nawet proste nowe modele.
I tu rodzi sie pytanie: czy jestem w stanie uzyskac z tego sprzetu lepszy dzwiek, na poziomie akceptowalnym, dorownujacym jakosciowo dzwiekowi ze sprzetu z aktualnej sredniej polki ?
Tak wiem, „lepszy dzwiek” to pojecie wzgledne, ale nie wiem jak to lepiej wytlumaczyc :) Chodzi mi o uzyskanie dwieku w jakosci aktualnych amatorskich standardow.
Domyslam sie ze jedyna opcja jest wymiana kolumn. Ale czy to cos da? Moze poprostu sprzet tej klasy nie jest juz w stanie wydusic z siebie nic lepszego.
Co myslicie ?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Starszy Technics 2019/06/20 16:31 #446849

Na szczęście w tym modelu nie wpadli na ten głupi pomysł umieszczania zwrotnicy we wzmacniaczu, więc możesz podpiąć niemal dowolne kolumny.

Dwa przykłady.
allegro.pl/oferta/kolumny-mission-702e-b...na-krakow-8228293770
allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-wharfed...myslenice-6952192731

Mam wrażenie, że ceny używanych kolumn trochę spadły bo jeszcze niedawno takie modle chodziły po 450-500 zł.
Rynek się nasycił ? Spadło zainteresowanie czymś grającym lepiej niż monofoniczny głośniki BT do telefonu ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator