HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/18 22:22 #446841

Witam !
W pierwszych słowach chciałbym się ze wszystkimi przywitać gdyż jest to Mój pierwszy post na forum i Mam nadzieję nie ostatni ...
Tak jak w tytule potrzebuję pomocy w wyborze sprzętu do nowego lokum a konkretniej salonu o powierzchni 25m2 który niestety zagospodarowany jest na tyle niefortunnie że w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe . Kwota jaką przeznaczam na same głośniki to 2tyś z naciskiem na 1,5tyś aczkolwiek wszystko zależy od tego czy warto czy też nie dopłacić w Moim przypadku do lepszego sprzętu . Muzykę słucham tak naprawdę każdą trance ,rock,dance, electro house , pop tak naprawdę wszystko dlatego zależy Mi na tym aby sprzęt był jak najbardziej uniwersalny . Wcześniej posiadałem JBL E60 i mogę powiedzieć tylko tyle że bas był dosyć wolny sopran słaby ogólnie głośniki był bardzo mało szczegółowe aktualnie Chciałbym zrobić krok naprzód ... Wzmacniacz z jakim Miały by grać kolumny to Denon PMA 980R i odtwarzacz CD Cambridge Audi 640C Azur czego nie chciałby zmieniać . Zapomniałęm napisać że głośniki będą również służyły do nagłośnienia TV czyli oglądania filmów i żadko graniu na konsoli . aczkolwiek to są drugorzędne potrzeby ,najważniejsza jest muzyka . Do całości chciałbym jeszcze zakupić jakiś odtwarzacz strumieniowy i tu też bardzo proszę o jakieś propozycję takie w rodzaju niezbędnego minimum jakie trzeba przeznaczyć żeby mieć fajny odsłuchowo sprzęt . Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i Pozdrawiam !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/20 16:34 #446850

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/20 17:49 #446851

Tak jak najbardziej używki wchodzą w grę dodam również że jeżeli Mój wzmak w jakiś sposób koliduje z fajnym graniem to chyba też mógłbym się pokusić o zmianę ... i teraz jeśli chodzi o bowersy to z tego co czytałem mogą kłuć krzykliwą górą a znowu jeśli chodzi focale to cieżko Mi znaleźć jakieś konrketniejsze informacje na temat ich uniwersalności gry jak wNich jest z bassem np ... Co do bowersów to jeszcze bardzo Mnie niepokoi fakt że jest duży procent aukcji gdzie te głośniki mają po zniekształcane wyskotonówki lub schodzi farba z głośników co Mnie bardzo niepokoi ... Niechciałbym niestety aby stało się coś z MOimi gdybym takowe nabył w przyszłości ... a powiem szczerze że takie sobie mam szczęście do używanego sprzętu inna sprawa chciałbym usłyszeć jakąś opinie jak wypadają w porównaniu do tych chorusów bowersy .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lukaszgrb.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/20 18:47 #446852

Wiesz, to są tylko tak na szybko znalezione dwa pomysły. Uniwersalnymi kolumnami są Canoton-y, ale nie jestem pewien na ile fajne są modele podstawkowe, bo że fajne są duże wolnostojące to wiem.

Wzmacniacz myślę, że może zostać. Mocny, funkcjonalny, nie ma tu co kombinować, przynajmniej na tą chwilę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/20 20:37 #446853

Odnośnie cantonów to nie znalazłem chyba żadnego modelu z przednim bass reflexem wszystkie mają tylny więc narazie chyba jestem bardziej przekonany do Focali chociaż bardzo Mnie ich bass zastanawia ... Jeśli wzmacniacz mógłby zostać to napewno bardzo Mi ułatwi sprawę teraz tylko tak jak pisałem kolumny z którymi jest ogromny problem i jakiś odtwarzacz strumieniowy eewentualnie więc w tej materii też chętnie wysłucham jakichś porad ale priorytet to kolumny ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lukaszgrb.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/20 23:54 #446854

Jeśli zostawisz kolumnom z tyłu przynajmniej 20 cm i trochę miejsca wokół to nie musisz się obawiać bas-refleksu z tyłu.
W monitorach tył to niestety najczęściej spotykane miejsce gdzie mamy ten otworek, ale to nie znaczy, że musi tam być nie wiadomo ile miejsca. Jak ustawisz kolumny w odległości ok. 50-60 licząc od przedniej ścianki kolumny do ściany to będzie OK.

Jeśli postawisz kolumny bezpośrednio na np. komodzie czy innej szafce to zadbaj o ich odizolowanie od mebla bo inaczej będzie grała razem z głośnikiem i podbarwiała bas. Można użyć jakichś gumowych lub silikonowych podkładek. Istnieje też rodzaj plastelino podobnego tworzywa o nazwie BluTack (jest na allegro). Cztery "placki" o grubości 4-6mm pod każdą z kolumn będą w sam raz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/21 06:07 #446855

Niestety ale kolumny będą miały dosyć mało miejsca czy z tyłu czy to na bokach ... Z ustawieniem kolumn akurat Sobie poradzę już Mam kilka patentów które pomogą Mi zawalczyć z wibracjami itd. więc tego tutaj jakoś strasznie się nie obawiam ... największym problemem Moim jest wybór kolumn a następnie odtwarzacza strumieniowego cały czas zastanawiam się czy dm602 czy 806v i tutaj bardziej skłaniam się ku 806V tylko odnośnie ich mam dwie nie wiadome 1. to czy poradzą sobie z moim metrażem 25m2 a 2.to czy potrafią zagrać fajnie basem ... bo np. dm602 poradzi sobie i z metrażem i też potrafią zagrać basem tylko ponoć może być problem z zadużą ilością sopranu ...
a tak w sumie z innej beczki czy ktoś coś wie na temat kolumny triangle comet 902 i wtedy tu wchodziły by w grę nowe kolumny ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez lukaszgrb.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/21 11:37 #446856

Może spróbuj z czymś nowym i nie przejmuj się używkami? Skoro wspomniałeś wcześniej o B&W, to model 607 powinien być alternatywą. Zauważ, że to kolejna wersja serii DM600

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/21 13:07 #446860

607 odpada niestety z powodu braku przedniego bass reflexu , to również jest priorytet w Moim wyborze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/21 15:13 #446863

Zawsze możesz wsadzić gąbkę do bass reflexu. Pamiętaj, że nawet jeśli kupisz głośniki z przednim BR to nie powinno Cię to zwalniać z obowiązku odstawiania głośników od ściany. Niestety...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/21 17:06 #446867

Po zebraniu wszystkich za i przeciw prawdopodobnie werdykt brzmi ... Dm602 S3

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/22 10:27 #446876

No to dobrze. Wybór padł, teraz tylko potrzebujesz znaleźć egzemplarz w dobrym stanie. Na rynku wtórnym jest sporo śmieci...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/22 22:50 #446889

Niestety mogę Swój zakup jak narazie tylko wizualnie oceniać resztę zobaczymy jak wszystko podłączę odsłucham i popatrzę ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/24 14:10 #446903

Możesz przecież wpaść do jakiegoś salonu ze sprzętem i sprawdzić czy coś Ci się spodoba z nowych? Czasami można kupić coś na rynku wtórym dwa razy i potem cierpieć...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Prośba o pomoc w wyborze sprzętu do dużego salonu 2019/06/24 21:02 #446912

Jasne ,Masz rację ... Mam jeszcze takie pytanko gdyż kolega równolegle szukał kolumn w podobnej tematyce do Mojej i wypłynęły w dobrej cenie kolumny B&W CDM1 SE czy ktoś może coś o Nich powiedzieć w kontekście porównania do DM 602 S3 ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator