HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Subwoofer test Hz a granie w muzyce. kompletna porażka 2019/05/11 14:47 #446622

Witam
posiadam Rel r505 myślę że jest zepsuty chociaż testy jakie przeprowadziłem wskazują ze jednak może NIE
link do kanału na YouTube z dwoma filmikami testów
www.youtube.com/channel/UCLhbGM01dSH7FwA...hannel=DanielDurecki
www.youtube.com/channel/UCLhbGM01dSH7FwA...hannel=DanielDurecki
połączenia przetestowane
Neutrik Speakon słabiej wypadł w poróbwaniu z 1/LFE ustawienia na amp dla neurtik kolumny large, subwoofer obecny +3 podbicie basu
Ustawiania subwoofera w różnych miejscach , tak samo odsłuch w różnych miejscach. Ustawienia na subwooferze cross na 45% i 1/Lfe tez 60% w innych wartościach rónież testowany w tych najlepiej wypadł. Najłatwiej było go ustawiać przy stałej częstotliwości ustawiany na 100hz 60 hz i 40hz.

Na teście częstotliwości, wibracje są przenoszone jednak nie słychać dźwięku basu. Faktycznie przy 40hz ściana drży jednak w pomieszczeniu jest cicho. Podczas testu hz głośnik jak widać na filmiku pracuje. 35-40hz mocne drżenie. Ciszej przy 80hz przy 100hz juz głośniej. Głos dopiero od 110hz do 30hz.

Podczas słuchania muzyki z podłączeniem wyłącznie subwoofera total porażka. Pokrywane pasmo przez subwoofer podczas muzyki znikome na dodatek cicho. Drżenie jakieś przenoszone jednak może jestem głuchy ale kiepsko to wypada.

Testowany subwoofer na Arcam Avr400, Onkyo ONK-TX-NR555 i na amp Pionier nie pamiętam modelu.

Trzech słuchaczy żeby nie było bo ja głuchy jestem. I każdy potwierdził że cicho praktycznie w ogóle nie gra nie słychać basów.
Dla testu podłączyłem sam głośnik z subwoofera pod zwrotnice gra wiadomo większym pasmem ale chociaż słychać było jakiś bass.

Pytanie czy tak grają subwoofery Rel czy coś z nim może być jednak nie tak ?
Czy ja głuchy jestem czy mam za duże oczekiwania w stosunku do tego subwoofera?
Jakieś propozycje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ontime.

Re:Subwoofer test Hz a granie w muzyce. kompletna porażka 2019/05/20 09:38 #446668

Słyszalne pasmo to przeważnie 40 Hz ÷ 12500 Hz, więc raczej wszystko O.K.
Przykład dla różnych instrumentów muzycznych: Wielki bęben 80÷4000 Hz, Kontrabas 50÷8000 Hz, Organy wielkie 16÷10000 Hz, Saksofon 80÷9000 Hz, Klarnet 150÷10000 Hz
Określona częstotliwość jest składową pojedyńczego tonu z jakiegoś dzwięku (instrumentu), chyba że użyjemy generatora częstotliwości wówczas pojawią się określone częstotliwości. To czy nam się będzie wydawać że "usłyszymy" daną częstotliwość leżącą poza zakresem naszej słyszalności zależy od akustyki pomieszczenia i jego podatności na wzbudzenie rezonansów akustycznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Re:Subwoofer test Hz a granie w muzyce. kompletna porażka 2019/05/20 15:40 #446669

Spróbuj w ten sposób. U siebie tak postawiłem stereo, prawie w kątach a odsłuch w przeciwległym i tak uzyskałem interesujące mnie zejście :D
i.imgur.com/BxqwS3m.png
Tu melodia do testowania, najniższa nuta gra u mnie najgłośniej. Dla mnie idealne do muzyki elektronicznej. :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Maksiu01.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator