HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
×

Ankieta: Kolumny podstawkowe do ok. 2tys

Tannoy Mercury 7.2
Bez głosów 0%
Canton GLE 426
Bez głosów 0%
Paradigm Mini Monitor v7
Bez głosów 0%
Castle Knight 2
1 100%
Pylon Opal Monitor
Bez głosów 0%
Monitor Audio Bronze 2
Bez głosów 0%
Dali Zensor 3
Bez głosów 0%
Kef Q100 (Q300)
Bez głosów 0%
Klipsch RP-160M (400/500M)
Bez głosów 0%
STX Electrino 150
Bez głosów 0%
Łącznie oddanych głosów: 1 ( Maciej Stryjecki )
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w tej ankiecie

TEMAT:

Kolumny podłogowe pod SonyTA-F550ES do 2tys 2019/04/16 23:57 #446505

Dobry wieczór Forumowicze,
mam nie lada dylemacik, otóż w skrócie przeprowadziłem się do małego pokoju ok 10m2 i chciałbym nagłośnić sobie ten pokoik. Posiadam wzmacniacz sony ta-f 550es, nie ma się czym chwalić, ale jest jak jest. Dotychczas używałem podłogówek Stx'ów f-280n, zakupionych jeszcze na studiach. Student, jak to student, groszem nie śmierdzi ;) Ale do rzeczy. Chciałbym powoli zacząć kompletować coś co będzie brzmiało lepiej, naczytałem się różnych opinii i recenzji, i wytypowałem kilka ciekawych, w moim przekonaniu, monitorów. Chętnie usłyszałbym jeszcze raz co sądzicie oraz może czy ktoś słyszał jak niektóre z tych kolumienek grają z owym Sony lub podobnym.
Muzyka, którą przeważnie słucham to Rock, metal, klasyka, filmowa, elektro itp. Szeroki przekrój. Żródło głównie z pc - Tidal Hi-Fi/Master, pliki mp3/flac, odtwarzacz CD. Do pc mogę podłączyć DAC ifi nano idsd le (którego de faco używam jako wzmacniacza słuchawek). Co do moich oczekiwań, na pewno chciałbym usłyszeć jak najwięcej, tzn tak, by utwory do tej pory słyszane nie były okrojone, np w niskich czy wysokich tonach. Fajnie byłoby, gdyby kolumienki potrafiły wykazać się niezłą dynamiką, zagrać melodyjnie oraz klarownie, tak by nie męczyły uszu. Czyli cud, miód, malina ultra maryna :D Czy jest to osiągalne? :)
Oto lista kolumn podstawkowych( w cenie dla mnie osiągalnej) którą sporządziłem, proszę o opinie, które odpuścić, a które są warte uwagi (wszak wiadomo, że ciężko będzie wszystkiego posłuchać):
- dodałbym jeszcze B&W 685, ale się nie mieści w ankiecie
- moze jeszcze coś z Eposa lub Dynaudio ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dziękuję.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator