HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

HK 3770 czy Onkyo TX-8270 co wybrać? 2019/04/15 20:57 #446502

Witam forumowiczów, po wielu perturbacjach związanych z przebudową audio została mi jedna rzecz, mianowicie amplituner stereo.
Chciałbym wybrać z 2 wymienionych w temacie amplitunerów.
Co do funkcjonalności zależy mi na połączeniu amplitunera z komputerem co realizują oba urządzenia (mam sporą bibliotekę audio). Harman posiada DLNA a w Onkyo szczerze nie wiem ja mogło by to działać, ale pewnie się da.
Poza tym, oba urządzenia reprezentują podobny poziom cenowy.
Pytanie moje jest chyba oczywiste. Jak porównacie oba urządzenia pod względem audio, sposobu grania, charakterystyki. Podłączone będą do amplitunera monitory Focal chorus 706.
Przeglądając parametry obu urządzeń Onkyo wydaje się nieznacznie wysuwać na prowadzenie, ale to papier.
Proszę o jakieś wskazówki ponieważ obiektywnie sam nie potrafię wybrać pomiędzy tymi dwoma, odstawiam na bok walory estetycznie.
Czego słucham? łatwiej napisać czego nie: jazz, klasyka blues itp.
Słucham wszystkiego od rocka po elektronikę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Uniu.

HK 3770 czy Onkyo TX-8270 co wybrać? 2019/04/16 15:17 #446503

Onkyo jest zdecydowanie mocniejszy i lepiej wyposażony. Jeśli nie potrzebujesz wejść HDMI popatrz na niższy model TX-8250.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

HK 3770 czy Onkyo TX-8270 co wybrać? 2019/04/16 15:24 #446504

Tak do końca wyposażenie nie jest moim oczkiem w głowie. Harmana mam, wiem jak grają harmany i jestem zadowolony. Onkyo co prawda kusi wyposażeniem, ale najbardziej interesuje mnie kwestia porównania brzmień tych sprzętów. Z Onkyo nie miałem w zasadzie do czynienia. Najczęściej pojawiające się i necie stwierdzenia, że potrzebuje wysoko sprawnych głośnikó i najlepiej spisuje się z Klipschami - to mnie trochę martwi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

HK 3770 czy Onkyo TX-8270 co wybrać? 2019/04/28 13:02 #446537

Onkyo będzie moim zdaniem za jasny do Focala. Potrzebujesz czegoś bardziej stonowanego. Harman będzie lepszy.
Weź jeszcze pod uwagę Yamahę RN 602. Funkcjonalnie będzie najlepsza z tego zespołu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator