HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jaki amplituner do Wharfedale Obsidian Tower 600 2019/03/24 11:59 #446414

Witam. Proszę o polecenie amplitunera stereo, dlatego post na tym forum.

Miałem komplet Yamaha HTR-6130 + DVD S663 z zestawem kolumn Prism Onyx 200, ale co chyba istotne, miałem podłączone wyłącznie kolumny bazowe w klasycznym układzie stereo. Wiem, kolumny mocno objechane na wielu forach, ale nie miałem pieniążków, więc brałem co było w promocji. Słuchałem głownie płyt CD, metal, jazz i muzyka poważna, zaś zestaw brzmiał jak dla mnie - przyzwoicie.

Rok temu, okazyjnie, niemalże w spadku po dziadku dostałem komplet Denon AVR 1513 z kolumnami Wharfedale Obsidian Tower 600 HCP:
audio.com.pl/testy/kino-domowe/systemy-5...ale-obsidian-600-hcp
Nie podłączyłem całego kompletu 5 kolumn, lecz znów wyłącznie dwie kolumny Obsidian Tower. I mam wrażenie, że cały komplet chodzi gorzej niż Yamacha z tymi Prismami.

I tu pytanie, na jaki amplituner STEREO wymienić tego denona, by znów cieszyć się pełnią dźwięku? Znalazłem na wielu forach propozycję Onkyo TX NR636:
www.hfc.com.pl/test/1988,onkyo-tx-nr636.html
Ale to jest głównie do kina domowego 7.1, i stąd pytanie, czy w układzie stereo też będzie dobrze to grało z Obsidianami?

Przyjąłem też ważne założenie, że w domu będę miał podłączone wyłącznie te dwie kolumny, bez centralki, subbuferka albo tych "satelitek". Dwie kolumny i koniec. Pokój 18 m2, kolumny oddalone od siebie o 2 metry, 30 cm od ściany, membrany basowe skierowane na zewnątrz.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do Wharfedale Obsidian Tower 600 2019/03/24 20:54 #446416

nie bierz amplitunera kinowego po to żeby grał w stereo.
Ile chcesz wydać?
może yamaha RN803D?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do Wharfedale Obsidian Tower 600 2019/03/25 19:20 #446421

Zamierzałem nie więcej niż 1000 PLN, tak więc amplituner za ponad 3 tysiące to mocno poza moja skalą. Może kiedyś tam, jak będę miał własny domek...

Coś z drugiej ręki w przytoczonym przeze mnie budżecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do Wharfedale Obsidian Tower 600 2019/03/25 19:37 #446422

czemu amplituner nie wzmacniacz ? łącze z netem, DAB+ czy inne funkcje ? , jak ''zwykły'' amplituner stereo to może www.olx.pl/oferta/amplituner-yamaha-rx-7...to2S.html#c8f7cb4cc3 , allegro.pl/oferta/harman-kardon-hk-3490-7869322162 albo taki tylko szukaj w lepszym stanie naocznym i pilotem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki amplituner do Wharfedale Obsidian Tower 600 2019/04/12 18:08 #446489

Witaj.Jak byś mógł dołożyć to za 1500zł mogę Ci sprzedać yamahę rn602 prawie nową.Kupiłem ją i używałem tylko ok.2 miesiące z kolumnami od mini wieży,które z resztą mogę ci dorzucić w gratisie do ampli jak byś się decydował.
Do sprzętu wszystko jest to co w pudełku było no i oczywiście samo pudełko też.Jak by co tel.697-613-815

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator