HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny do Yamahy as-500 2019/03/18 15:28 #446387

Witam. Po głowie chodza mi nowe kolumny w oko wpadły mi Klipsch R 820F, RP 8000, Tonsil Altus 380 i Magnat Transplus 1500. Wie ktos cos na temat tych kolumn ewentualnie moze jakies inne propozycje. Z muzyki wszystkiego po trochu glownie muzyka elektroniczna. Ogolnie wymaganiem jest ze kolumny maja glosno i ladnie grac z dobrym basem. Tu mam dylemat czy wziasc klipsche i ewentualnie subwoofer czy lepiej same kolumny z wiekszym glosnikiem basowym i szerszym pasmem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do Yamahy as-500 2019/03/19 19:15 #446395

Kolumny za 4-6k do wzmaka za paczkę krówek? Twój wybór.

Skrobniesz coś na temat pomieszczenia? Jakie źródło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

Kolumny do Yamahy as-500 2019/03/21 11:11 #446399

Pomieszczenie okolo 25m2. Sygnal z PC przez Dac chord mojo lub Cambridge audio dac magic plus. jakies inne propozycje? wzmacniacz mialem kupe czasu mozna tez wymienic co proponujesz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do Yamahy as-500 2019/03/22 09:03 #446404

Witaj,
na pewno bardzo dużym ograniczeniem będzie Twój wzmacniacz, to tania i budżetowa konstrukcja. Ale jeśli zamierzasz etapami budować dobry system hi-fi, rzeczywiście można zacząć od kolumn.
Klipsch R-820F to kolumna, oferująca bardzo efektowne, energiczne granie z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. Byłbym bardzo ostrożny z łączeniem jej ze wzmacniaczem Yamaha, dźwięk może stać się zbyt jasny, agresywny, suchy, techniczny. Natomiast świetną opcją jest kolumna Magnat Transpuls 1500. To nowoczesny vintage, potężny papierowy głośnik basowy, świetny dół, bardzo wyraźny środek pasma. Moim zdaniem hit jeśli tylko zaakceptujemy ich design i wymiary. I to jest kolumna, którą z czystym sercem zaproponowałbym Ci. Z klasycznych konstrukcji zwróciłbym także uwagę na Pylon Audio Sapphire 31, Focal Chorus 716.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania i indywidualne wyceny. Wszystkie powyższe konstrukcje mamy w naszym salonie, można w komfortowych warunkach posłuchać i porównać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Kolumny do Yamahy as-500 2019/03/22 19:46 #446409

W ostatniej chwili zrezygnowalem z magnata 1500 jak bede kiedys w okilicy to wpadne posluchac co stracilem. Padlo na klipsch rp 8000f teraz szukam wzmacniacza cieplego na to wskazuje jakies propozycje? Ktos gdzies polecal advanced acoustisc x105, x 125, marantz 8006 lub Xindak A-06 MK. xindak podobno brzmi swietnie, advanced acoustics wyglada niezle a marantz wogole mi sie nie podoba. wiec pytaniem jest ktory z tych 3 zagra dobrze na klipschach? ewentualnie inne alternatywy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grx.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator