HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/10 14:53 #446335

Witam
Poszukuję kolumn podłogowych do Onkyo 8250
Cena do 3000 PLN ... mogą być używane
Pomieszczenie dobrze tłumienie 28 m2 głośniki będą stały na minimalnie dłuższej ścianie na przeciw zestawów otwarte przejście szerokość 1.3 m do kolejnego pomieszczenia
Muzyka jakiej słucham to.... , jazz ,elektronika ,rock progresywny
Chciałbym aby głośniki schodziły dość nisko ale jednocześnie bas nie był specjalnie podkreślony, raczej dość szybki i dynamiczny
Średnica w miarę naturalną
Góra raczej nie kująca w uszy
Obecnie do tego amplitunera mam podłączone KEF Q55 - brakuje mi w tych głośnikach dynamiki w basie -bas niby jest mocny ale raczej rozciągnięty -stopa w perkusji jest raczej słabo prezentowana .

Pozdrawiam Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/11 14:05 #446339

Jeśli Twoje Onkyo to TX-8250 to najpierw zmień TO, a kolumny zostaw w (s)pokoju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/12 10:33 #446341

chyba, że to stara integra A-8250, wtedy nie powinno być takiego efektu. bas, jaki opisujesz, jest charakterystyczny dla wielokanałowej japońskiej budżetówki. w takim przypadku wymiana leciwych KEFów niewiele wniesie; niektórzy mówią, że starsze serie Q i iQ cierpią na niedostatek basu (z czym się nie do końca zgadzam), ale na pewno nie jest on zamulony. spróbuj podłączyć inny (lepszy) wzmacniacz, jak radzi Laslo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/12 11:40 #446342

Ta stara integra Onkyo A-8250 wcale nie jest taka dużo lepsza :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/12 13:35 #446343

szczerze: nie wiem, znam trochę A-8850, a to jej drugi następca (po A-8650), jeszcze lepiej znam A-8870 (wyższy i mocniejszy model) i powiem, że w porównaniu do współczesnego budżetowego KD było znacznie lepiej, co nie znaczy, że bez wad. zawsze zależy co do czego porównujesz i na jakim efekcie Ci zależy. z mojego (bardzo skromnego) doświadczenia ze (w szczególności niedrogim japońskim) sprzętem wyciągnąłem 1 prosty wniosek: nie da się kupić nowego wielokanałowego wzmacniacza za 2 klocki, który mógłby przyzwoicie zagrać (zazwyczaj dostajemy zagłuszający resztę, fatalny rozlazły bas, całkowity brak środka, itp...). wiem, że można wiele zarzucić A-8850, ale da się tego dłużej słuchać (z lekkim przymrużeniem ucha). pod warunkiem, że nie jest się osłuchanym z ciut wyższą półką, może dać dużo radości. [wcale nie chcę reklamować tych klocków, nigdy ich nie posiadałem na własność...]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/12 19:45 #446347

Wiadomo że jest to budżetowy sprzęt, tylko aby było lepiej i z tym wyposażeniem to trzeba pewnie z 15.000 szykować ,
dlatego rodzi się pytanie czy nowoczesna elektronika jest taka marna ....że wydając około 5000 -6000 pln na amplituner plus kolumny nie da się uzyskać akceptowalnego neutralnego i dynamicznego dzwięku ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/14 10:59 #446358

Poziom akceptowalny to pojęcie względne. Dla dużej grupy będzie to poziom mini wieży, a inny zadowoli się dopiero jak wyda milion. Dzisiejsza elektronika jest bardzo dobra i na pewno najlepsza w historii tylko ta dobra swoje musi kosztować, nie można liczyć na to, że wszystkomający amplituner za 1999PLN będzie grał jakoś wybitnie. Z drugiej strony nie wszystko co stare jest super, teraz panuje trochę takie przekonanie, że stare "byleco" jest lepsze od wszystkiego co nowe, bo kiedyś to było super i wydaje się co poniektórym, że każdy amplituner z lat 70-ych zagra lepiej od dzisiejszego. Owszem wtedy były dobre urządzenia, ale te najlepsze są obecnie często droższe od nowych ze sklepów bo ludzie się już połapali co jest ile warte, a za stare płaci się jeszcze za modny "retro style".

Twój amplituner jest akurat z niskiej klasy budżetówej więc musi mieć braki, dlatego zacząłbym od wymiany tego elementu i wcale nie na urządzenie za 10tysięcy. Wystarczy wydać 2 tysiące na używany wzmacniacz stereo.

Powodzenia! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/18 12:46 #446386

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc.
Amplituner Onkyo został zwrócony do sklepu .. obecnie jest NAD 356bee dac2 jako transport będzie Onkyo 6130
Na jakie kolumny do 3000 pln i (chyba raczej z używek ) można zwrócić uwagę aby uzyskać szybki kontrolowany bas z tym wzmacniaczem
Dodam że słyszałem ten wzmacniacz z dali sensor 7 i było za dużo basu i był zbyt rozlazły , być może to wina małego pomieszczenia gdzie to połączenie słyszałem ale w mojej subiektywnej ocenie moje KEF Q55 graja równiej .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny podłogowe do Onkyo 8250 2019/03/19 19:10 #446394

To rzuć jeszcze uchem na Bowersy. W tej cenie z używanych pewnie CM7 się zmieszczą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator