HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Nad C352 problem 2019/02/23 12:32 #446285

Witam , tak jak w temacie mam problem ze wzmacniaczem NAD c352 , użytkuje go od około 1.5 roku i nie było problemów. Jednak ostatnio podczas słuchania muzyki poprostu się wyłączył dzwięk i teraz nie mogę tego uruchomić. Przestał grać w momencie gdy przesuwałem głośnik ale nie wiem jaki to ma związek. Problem wygląda tak , że włączam zasilanie i jest wszystko ok ale nie mogę już dalej nic zrobić ani przełączyć na aux , disc itd itp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 08:24 #446286

Ściągnij z sieci: servis manual w pdf formacie, może coś tam jest na ten temat. Jak się włącza to zasilacz działa ale może dawać nieprawidłowe napięcia (50V, 5,6V) do pracy dla pozostałych podzespołów, przeważnie jakiś elektrolit do wymiany.

Jeżeli robisz cokolwiek ze sprzętem elektronicznym (przestawianie, przesuwanie, przyłączanie kabli), zawsze należy to robić przy odłączonym zasilaniu. Istnieje ryzyko zwarcia końcówki mocy gdy używa się nieodpowiednio izolowanych wtyczek w kablach głośnikowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 11:12 #446287

Patrzyłeś w środku przesuwanej kolumny nic się nie odpieło odpadło i zwiera + - włączałeś bez kolumn , ? , Nad jako sprzęt dla ''Kowalskiego '' powinien mieć zabezpieczenia , zwarciowe, termiczne , przed DC na wyjściach głośnikowych , te w razie czego powinny zaskoczyć nie powinno się nic stać kolumnom ,wzmacniaczowi ,jakby to napisać ? może to zabezpieczenie się zawiesiło i blokuje wzmacniacz ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 15:59 #446288

Ręcznie nie przełączy czy z pilota?
Jeżeli z pilota nie działa - wymień baterie na nowe (ewentualnie wyczyść styki w tych bateriach i sprawdź ponownie).
Wzmacniacz ma zabezpieczenie termiczne więc mogło się włączyć. Wyłącz wzmacniacz. Upewnij się, że szczeliny wentylacyjne są odsłonięte
góra i dół wzmacniacza nie są zablokowane. Po ochłodzeniu wzmacniacza włącz go ponownie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 16:38 #446289

Zabezpieczenia wzmacniacza nijak się nie włącza/wyłącza to powinno zadziałać , po usunięciu ''przeszkody'' wzmacniacz powinien zadziałać , chyba że zabezpieczenie dostało głupawki wzmacniacz ma swoje lata i może warto przegląd , dziwne taka szacowna firma nie daje rady z zabezpieczeniem ? , takie można kupić za 50 zł i podłączać do wzmacniacza widelec :lol: , i nic się nie dzieje
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nad C352 problem 2019/02/24 22:00 #446290

Co do podłączenia sprawdzałem wszystko kilka razy i podłączałem na nowo także wszystko podłączone jest tym bardziej , że nawet jeśli źle podłącze kolumny to powinno dać się włączyć aux itd tylko ewentualnie nie było by dzwięku. Nic włączyć nie mogę zarówno ręcznie jak i z poziomu pilota. Włączam zasilanie jest taki charakterystyczny klik wewnątrz obudowy ale to wszystko co mogę zrobić. Wszystkie miejsca wentylacyjne są odsłonięte cały czas więc raczej nie zabezpieczenie termiczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mehoow.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 22:45 #446291

Wejdź na tą stronę:
elektrotanya.com/nad_c352_sch.pdf/download.html

Odszukaj to miejsce:
This file is downloadable free of charge: Download

Schemat do pobrania za darmo, jak nie zadziała stąd to wejdź na powyższą stronę i pyknij w Download.

Jeśli masz jakieś pojęcie o pomiarach za pomocą voltomierza to możesz sprawdzić napięcia na wyjściu zasilacza.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nad C352 problem 2019/02/24 22:49 #446292

Nie znam się na tym za bardzo . Pozostaje mi chyba poszukać jakiś serwis i oddać do naprawy wzmaczniacz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Nad C352 problem 2019/02/24 22:57 #446293

Zgadza się, trzeba znać się na zasadach bezpieczeństwa, w takim razie nie masz wyjścia tylko servis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator