HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 20:24 #446255

Cześć
Planuje zakupić amplituner Onkyo tx-nr474 i do tego kolumny, tylko nie wiem które wybrać - magnat supreme 202 + magnat supreme sub 202a czy monitor audio MR2 lecz w tym przypadku bez subwoofera. Zestaw będzie używany głównie do słuchania muzyki rockowej w pokoju ok. 15m2. Ewentualnie jak znacie jakieś lepsze kolumny (+ ewentualnie subwoofer) do 1200 zł to możecie polecić. Chce wspomnieć że rozważam tylko monitory, bo na kolumny wolnostojące nie mam miejsca. Zależy mi bardziej na jakości dźwięku niż na mocnym powalającym z nóg basie, ale to nie znaczy że ma go brakować. Może stx f-130 n?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 20:46 #446256

amplituner kina domowego do słuchania muzyki w stereo?
czemu?

jaka jest maksymalna kwota jaka możesz wydać na zestaw? nowe czy używane"
co ma być źródłem, pliki, płyty, komputer?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 21:23 #446257

1. Nie mogłem nigdzie znaleźć amplitunera stereo o mocy ok. 100w/kanał posiadającego jednocześnie wejścia HDMI oraz Wi-Fi w tym przedziale cenowym (zależy mi na nowym sprzęcie)
2. Za całość chciałbym się zmieścić w granicach 3000zł
3. Wolę nowe
4. Źródłem będzie streaming ze Spotify, czasem również telewizor (przez HDMI)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 22:26 #446261

Doszedłem do wniosku że mogę zrezygnować z HDMI dla jakości dźwięku, są przejściówki HDMI - cinch. Znalazłem Onkyo tx-8250 + Heco music style 200. Byłoby to lepsze rozwiązanie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 22:51 #446262

gato_audio_fm15
lub
Heco Music STYLE 200 (ESPRESSO)
ale rozważyłbym użycie systemu 2.1 czyli dodatkowo subwoofer (pasywny) tylko należy dopasować efektywność subwoofera (nie może być mniejsza od monitorów L/P stereo).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Re:Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 22:57 #446263

Obawiam się że gato audio fm15 to nie ta półka cenowa, 6000 to nie tyle ile chce wydać. Chyba że miałeś na myśli używane

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Budżetowe kolumny stereo 2019/02/17 23:05 #446264

www.megascena.pl/ld-systems/ld-systems-s...5jVcD2hoCDGsQAvD_BwE
Taki by wystarczył? (Jestem w tym trochę zielony) i czy nie lepiej by był aktywny? Np. magnat supreme sub 202a? Czym odsłuchowo się różnią te dwa rodzaje subwooferów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ciurek04.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 07:34 #446265

Ciurek04 a tv nie ma wyjścia optycznego?
amplitunery stereo ze spotify znajdziesz jeszcze od yamaha kilka model (te z musiccast)i, potem do tego dokupisz suba aktywnego , pasywny nic tu nie da kolego krzyszy691, coś ci się pomyliło z tymi subami,
15m2 i 100w na kanał, a w jakim to celu potrzebujesz takiej mocy?
Moja rada, poszukać znajomego, kumpla w UK i ściągnąć z UK yamahę Yamaha RN602
www.richersounds.com/search/?q=rn+602
i do tego DALI ZENSOR 3
www.richersounds.com/dali-zensor-3-black.html

cen y w Polsce sam sobie sprawdź, może są lepsze.

są jeszcze inne sieciowe amplitunery stereo od Yamaha
ale ten ma spory zapas mocy ;) a podobno tego potrzebujesz (tylko po co)
musiccast.pl/produkty/stereo
można tez pomyśleć o którymś z mocniejszych zestawów pianocraft np. MUSICCAST MCR-N670D
www.tophifi.pl/systemy-mini-152/systemy-...-n670d-nota-260.html
czy poszukać z jakimiś innymi kolumnami
polecam yamahę, bo jest fanem rozwiązania musiccast i lubię ich appkę na komórkę (mam rn803D)
subem bym sobie na razie nie zawracał głowy, potem zawsze w miarę potrzeby można dokupić, aktywny musi być.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 11:31 #446266

Chcę taką moc w związku z możliwą przeprowadzką w niedalekiej przyszłości, zestaw stałby wtedy w salonie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 14:23 #446268

Czy podłączając do AMPLITUNER YAMAHA MUSICCAST RN 303D kolumny 100w RMS I podgłosze na maksa to się nie popsują? Jak patrzę to ten AMPLITUNER ma niby 100w RMS ale obok tego widnieje też liczba 140wat. Znalazłem też kolumny Heco music style 200 (espresso) I mają 80wat rms ale w opisie do nich jest polecany wzmacniacz 140wat. Czy taki zestaw by dział na maksymalnej głośności?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ciurek04.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 15:05 #446269

przeczytaj test, na końcu są pomiary mocy:
audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-st.../2927-yamaha-r-n303d
usłysz pogorszenie dźwięku w momencie w którym zbliżysz się do niebezpiecznego poziomu głośności.
nigdy nie dawaj powyżej "0"

btw: warto kupować takie małe, skoro czeka cię przeprowadzka do większego pokoju?
pamiętaj, ze podstawa to posłuchać kolumn przed zakupem aby unikną rozczarowania dźwiekiem, i nie chodzi o to czyt ktoś audiofil czy nie,
tu na form tak w ogóle to sami melomani są, audiofiluf tu brak

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 15:42 #446271

Nie rozumiem o jakie "0" chodzi, nie mogę nic takiego znaleźć. Jedynie myślę że może chodzić o wykres Hz i dB ale nadal nie rozumiem o co w tym chodzi. Rozumiem że jak będę się zbliżał do górnej granicy mocy wzmacniacza to jakość dźwięku będzie gorsza. Jednakże chodzi mi o to czy po podłączeniu kolumn Heco wspomnianych wcześniej i ustawieniu maksymalnej głośności kolumny się nie uszkodzą(miałyby tak pracować po 2-3 godziny raz na miesiąc, nie ciągle)? Wybrałem takie kolumny bo do przeprowadzki jeszcze co najmniej parę lat, kupię wtedy większe, a teraz na inne nie mam miejsca w pokoju. Poza tym niema mowy o rozczarowaniu, każde kolumny będą grały lepiej niż 10 letnie budżetowe głośniki komputerowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ciurek04.

Budżetowe kolumny stereo 2019/02/18 20:15 #446274

kręcąc pokrętłem głośności na wyświetlaczu cyferki będą się zmieniać od -80 do 0 i w górę na + ileś tam, chodziło mi o to zero 0, to jest pełna moc, nieważne jakie kolumny nie daje się więcej, to jak godzina "12" na tradycyjnym pokrętle ze starszych konstrukcji, było o tym na forum nieraz

dając "głośniej w pewnym momencie usłyszysz pogorszenie dźwięku, zniekształcenia, i to jest moment by przestać, i natychmiast zmniejszyć głośność, no chyba, ze coś chcesz uszkodzić, nie wiem jak 303, w 803 możesz w opcjach zablokować głośność na dowolnie wybranym poziomie, by ktoś przez przypadek nie dał za głośno

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Budżetowe kolumny stereo 2019/04/29 09:30 #446545

Ma mieć wzmacniacz, który wzmacnia dzwięk w paśmie od 10Hz do 100000Hz ± 1dB i do tego ma dokupić subwoofer ?aktywny? To będzie działać jak dodatkowa "barwa tonów" zniekształcająca charakterystykę przenoszenia.To lepiej niech sobie kupi kino domowe z dwoma subwooferami aktywnymi.
Przyjemnego słuchania ,faktycznie nie ma już audiofilów tylko są "audiofile" :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez krzyszy691.

Re:Budżetowe kolumny stereo 2019/05/31 13:41 #446735

No to może warto zwrócić również uwagę na STX, do tej kwoty może warto rozważyć STX F-360 N w systemie 3 drożnym bass-reflex.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator