HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/09 21:56 #446221

Hej jaki polecacie wzmacniacz do Beovox 80.2 ?
Posiadam aktualnie Onkyo Intera A-8650 do którego dźwięk dostarcza Technics SL-QD33.
Moje spektrum zainteresowania muzyką jest duże od metalu, nową muzykę, klasykę, elektronikę eksperymentalną a nawet noise... czyli nie ma łatwo :)
Pomieszczenie ma ok 32m2 i 3,3m wysokości, prawie kwadrat... połowa jednej ściany duże "fabryczne" okno, pomieszczenie nie jest zastawione, podłoga wykładzina gumowa pamiętająca pewnie jeszcze komunę. No i kabelki to polskie ładne Melodika
Budżet do max 1500 pln
Dzięki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez morfolag.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/10 03:01 #446222

A dlaczego to akurat wzmacniacz ma iść do wymiany i co ma dać ta zmiana skoro pokój jest kwadratowy i pusty ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/10 10:44 #446223

Heja, miałem kiedyś okazję słuchać tych kolumn, grały z jakimś AMC i dźwięk był bardziej w środku.
No i mi sie bardzo podobają wizualnie. U mnie jest dużo basu.. czasem gdzieś w tle potrafi nakładać się na inne dzwięki.. do wysłyszenia po chwili.. sprawia to że niektóre utwory nie sprawiają takiej frajdy. Pokój nie jest pusty tylko nie zastawiony :) nie jest to mieszkanie tylko moje miejsce pracy. przy ścianach półki na narzędzia itd. na ścianach wiszą obrazy.. duże płótna. Pomyślałem że najłatwiej berdzie wymienić wzmacniacz.. ale może się mylę, po prawdzie jestem amatorem, świeżakiem w temacie Hi-Fi, Zastanawiam się czy można lepiej, Jaki byłby dobry klocek z fajnym środkiem i dlaczego?
dzięki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez morfolag.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/10 11:20 #446224

Będzie trudno cokolwiek doradzić bo Beovoxy są niezmiernie rzadkie, nie tylko w Polsce, w której raczej mało kto ten model choćby widział. Jakakolwiek porada i wskazówka będą raczej tylko strzelaniem na ślepo. Wyjście z tego jest chyba tylko takie, żeby umówić się w jednym czy dwóch sklepach i podjechać, żeby na miejscu podpiąć dwa trzy wzmacniacze i posłuchać jak się zachowują. Obstawiam, że nie są trudnym obciążeniem toteż nie trzeba będzie szukać mocarnych wzmacniaczy, 30-50W/8om spokojnie wystarczy.

Jeszcze mi taka myśl przeszła, że można by się podpytać w Nomosie. Mają na stanie mnóstwo gratów z poprzednich dekad, więc może i mieli ten model i tym samym jakieś doświadczenie z nim. Podpowiedzą np. jakich wzmacniaczy unikać, żeby nie było gorzej niż z Onkyo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/10 13:38 #446225

Dzięki za odpowiedź

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/12 16:48 #446235

Problem rozwiązany, po dwóch tygodniach walki wyszło na to: wzmacniacz kupiony na Allegro był najprawdopodobniej remontowany i ktoś złe podłączył wyjścia plusy są zamienione z minusami, po podłączeniu na opak* wszystko działa, nadmiar basu zniknął.. gra pięknie.
Czołem forumowicze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/12 19:19 #446238

Jeśli zrobił to w obu kanałach jednocześnie to ... nie miało by to znaczenia, właściwie żadnego, natomiast jeśli tylko w jednym kanale to problemem nie byłby tylko bas ale w ogóle cała stereofonia. Brzmienie zestawu w którym jedna kolumna jest w przeciw-fazie jest ... zupełnie nienaturalne, dziwaczne i raczej łatwe do wyłapania. Częstotliwości basowe mają długą falę (liczoną w metrach) i w pokojach naszych rozmiarów i tak i tak gdzieś mamy wzmocnienie, a gdzieś wygaszanie, z tym, że dzieje się to w miarę symetrycznie (względem lewej i prawej strony) , natomiast przy jednej kolumnie "odwróconej" rozkład tzw. strzałek i węzłów byłby trudny do przewidzenia. Zakładamy oczywiście że kolumny stoją w miarę symetrycznie względem ścian.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw do B&O Beovox 80.2 2019/02/13 11:36 #446241

tak wiec, wychodzi na to ze ten „subuferowy” bas zniknął po wyprowadzeniu z pomieszczenia dużego obrazu (200x150) oparetego o ścianę przy prawej kolumnie. Kiedy pisałem ostatni post słuchałem płyty Janka Jelinka która wcześniej dawa się we znaki. Jednakże moja radość trwała krótko, aż do momentu kiedy odpaliłem płytkę Russian Circles i jednak nadmiar basu dalej występuje. Tak ze myślałem ze dokonałem jakiegoś lifehacka a tu nic. Czy to jest możliwe aby ta przestrzeń była aż tak zła ... czy może wymiana jakiejś części zestawu coś pomoże ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez morfolag.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator