HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jakie okablowanie.... 2019/01/30 01:53 #446144

Witam,
Wiem, że pytanie bardzo ciężkie... ale w skrócie napiszę o co mi chodzi.
Długo nie zmieniałem zestawu (Linn ikemi, krell, sugden, sonusy, okablowanie nordosta a potem kimbera) teraz przeprowadzka i zupełnie inne warunki. I wszystko do góry nogami..
Jest Oppo 105 i końcówka Electrocompanieta 65 do tego monitory eposa i pytanie czym to pospinać?
Tak żeby było szybko, muzykalnie, ze szczegółami. Dodam tylko, że nordosty były dla mnie trochę za "suche".
Proszę o jakieś opinie.
Zastanawiam się nad Rensonem (podobno epos używa tych kabli wewnątrz głośników). Może coś srebrnego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Radek

Jakie okablowanie.... 2019/01/30 09:17 #446145

A co jest nie tak z kimberami ? Rozpadły się, pies pogryzł ? Skup się na akustycznej aranżacji wnętrza, ustawieniu kolumn, a jak już naprawdę musisz coś kupić to polecam Suprę EFF-I w wersji zwykłej lub jak chcesz dmuchać na zimne, w izolowanej. Najlepiej kupić ten kabel z metra i samemu dolutować wtyki np Amphenola albo bardzo fajne zaciskowe Vitalco. Koszt całości wychodzi wtedy śmiesznie niski w porównaniu ze sklepowymi gotowcami, a dostajemy to samo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/01/30 21:03 #446147

Mój pies nie gryzie kabli:-) Woli posłuchać muzyki:-)
A tak poważnie, to nic się nie stało. Zmiana systemu i szukanie nowych rozwiązań. To taka choroba, która pewnie wielu z nas toczy od lat.
A że dawno kablami się nie bawiłem, to poprosiłem tutaj o opinie forumowiczów.
Co do konfekcji... to jeśli kable nie są zbyt "grube" to najbardziej lubię je podłączać bez konfekcji.
Ale pomysł z własną produkcją też jest bardzo dobry. Można zaoszczędzić a często przy okazji mieć wtyki lepszej jakości.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Radek

Jakie okablowanie.... 2019/01/30 22:25 #446148

Wszyscy tutaj raczej znają co myślę o kablach , takie same jak w środku kolumny , no i tu wojna często się zaczynała bo właściciel wypasionych dali , focal rozkręcił a tam druty ''made castorama'' :cheer: , na wsówkach z elektrycznego między zwrotnicą a głośnikami , wtyki wystarczą dobrze zrobione max 10 zł sztuka allegro.pl/oferta/widelki-glosnikowe-jan...osc-tanio-5261916582 ,allegro.pl/oferta/wtyki-bananowe-banany-...-4mm-2szt-7023812336 takie mam i są ok ,
przykład firmowego ''druciarstwa'' test audio polecam zdjęcia kolumny 60000 zł :lol: audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/447-dali-epicon-8

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 10:13 #446150

Przed gwiazdką dostałem taki imieninowe/gwiazdkowy prezent. Node 2i z kabelkiem cinch Audioquest BigSur.
Co oczywiście zrobiłem ? Podłączyłem go odwrotnie nie zdając sobie zupełni sprawy ze to „kierunkowy” przewód. Kilka dni minęło a żona pyta czy dobrze podłączyłem bo Pan w sklepie powiedział o strzaleczkach na wtykach. Zadałem sobie trud :) poprzelaczalem i.... niestety brak różnicy. :) czy coś jest z moim zestawem nie OK?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 10:58 #446151

Na pewno nie wygrzewałeś kabla :) , w rękaw do pieczenia i do piekarnika , najnowsza ''moda'' kabel jeszcze gorący nie dało się ściągnoąć folii :lol:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 18:14 #446157

Interesujące to okablowanie wewnątrz... ciekawe czy na stronach producentów kolumn można znaleźć informacje jakiego okablowania używają wewnątrz... jaki skład, grubość, producent i jakich lutów używają do łączenia?

Co by nie mówić, różnice w odsłuchu pomiędzy różnymi kablami są i to bardzo wyraźne. Jeśli ktoś ich nie słyszy to jest szczęściarzem. Ma mniej do rozkminiania i sporo kasy zaoszczędzi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Radek

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 18:39 #446158

to ciekawe czy taki słyszący , powie że w jego kolumnach jest takie ''dziadowskie'' okablowanie , często kilkanaście metrów cienkiego drucika w cewce filtru niskośredniotonowego , wspomnianych złączek z elektrycznego ? , raczej nie taki osobnik rozpływa się nad wspanialością 2 metrów kabla bo jak wiadomo w takim kablu elektron tak się rozpędzi to przeskoczy te wszystkie przeszkody :cheer:
Wiesz że w cewce filtra niskośredniotonowego , niskotonowego może być 10-15 metrów drutu często o średnicy 1,-1,2 milimetra jak to się ma do dwóch metrów kabla przed kolumnami często grubości kciuka co ważniejsze 2 metry czy 15 metrów ? ,
Chętnie wybiorę się z taką osobą wszystkosłyszącą na odsłuch do salonu audio , ciekawe czy powiedział by sprzedawcy ''słyszę w tych kolumnach gówniane kable '' :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 18:58 #446159

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

radzio napisał: Interesujące to okablowanie wewnątrz... ciekawe czy na stronach producentów kolumn można znaleźć informacje jakiego okablowania używają wewnątrz... jaki skład, grubość, producent i jakich lutów używają do łączenia?
Co by nie mówić, różnice w odsłuchu pomiędzy różnymi kablami są i to bardzo wyraźne. Jeśli ktoś ich nie słyszy to jest szczęściarzem. Ma mniej do rozkminiania i sporo kasy zaoszczędzi.


Jak sądzisz - konstruktorzy tych kolumn są idiotami nie znającymi się na tym co robią i wkładają tam takie druciki z niewiedzy?
A gdyby "wiedzieli' - to ile by musieli więcej włożyć przy takiej cenie w produkcję by mieć dźwięk z "kosmosu" - nie opłacałoby się to?
Domorosły majsterklepka wymieni je i uzyska "o trzy półki cenowe" lepszy dźwięk???

Poszukaj na pierwszych stronach z początków tego forum, w zakładce Stereo wpisów kol. Dyzma69 - on był pierwszym szpecem tutaj od wymiany okablowania wewnętrznego, oczy pękają do dziś, gdy się to czyta.
Po kilkunastu latach błąkania się w "oparach" HajEndu - nic, ale to nic mu nie przeszło. Dziś jest jeszcze"lepszy", co kilka miesięcy stosując kolejny up-grejd (np. sieciówki) - "zrzuca kolejny koc z głośników" (AS obecnie jako Dyzman69).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Jakie okablowanie.... 2019/01/31 19:13 #446160

Dopiszę jeszcze od siebie przykład , domofon kabel ytdy czyli najtańszy z możliwych odcinek ok 80-90 metrów nie liczyłem , jakby liczyć po ''audiofilsku'' straty na metrze to nie powinno być nic słychać :lol: ,
2. muszę się przyznać mam audiofilskie kable za 20 zł metr ale to na złość Pani Doktor , spojrzała na audiogram i mowi pan prawie głuchy jest ja jej na to jak głuchy ? słyszę kable , a przynajmniej tak się pocieszam ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Jakie okablowanie.... 2019/02/01 13:28 #446162

Radziu, na tym forum nie zadaje się pytań o kabelki :-))))))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/02/01 18:27 #446164

Edgar nie strasz ludzi :lol: ,można gadać , tylko czy dwa metry kabla w tym ''bajzlu'' coś zmieni , policzmy zaczynając od wzmacniacza
1 cienkie ścieżki lub tanie kabelki ,
2, cewki ochronne wzmacniacza zwykle jakiś cienki drut
3 ,całe ustrojstwo przekażnika , mosiężne blaszki i jakieś ''platynki''
4 cewki filtrów nisko/ średniotonowego
5 rezystory wysokotonowego , kondensator na folii mylarowej ,żeby zachować audiofilskość powinien być z ''przewijki'' blaszki miedzianej , czyli wielkości garnka :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/02/02 20:49 #446170

A jakie to ma znaczenie?
Jak ktoś chce sobie kupić nowe kabelki, to sobie je kupi chociażby nie wiem co :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/02/03 00:09 #446171

Ale jak robione z głową i umiarem za rozsądne pieniądze to chyba OK, gorzej jak voodo.
A ja już pisałem że dziwny jestem bo różnicy w kierunkowym cinch’u nie słyszę :unsure:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jakie okablowanie.... 2019/02/03 11:25 #446172

Może dlatego, że jej (tej różnicy) nie ma ?
Ja mam kierunkową Suprę EFF-I i podpinana na wszelkie możliwe strony pomiędzy CD, przedwzmacniaczem i końcówkami zachowuje się tak samo, ... tak samo dobrze.

Jeśli się ma dobry miedziany lub srebrny (nie "se" będzie markowy, czemu nie) kabel to szukanie lepszego jest tylko stratą czasu i często niemałych pieniędzy, zwłaszcza jak trafimy na oszustów których na rynku funkcjonuje całkiem sporo. Szanse mamy tym większą im mniejsza firma, podkreślam - mniejsza, co nie musi oznaczać mało znana. Mamy wtedy wręcz gwarancję, że zapłacimy cenę niewspółmiernie wysoką do jakości wykonania i materiałów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator