HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

kolumny monitory do dużego salonu 2019/01/29 21:18 #446142

Witam serdecznie!
Mam poważny problem z nagłośnieniem salonu, niestety pomimo metrażu zmuszony jestem ustawić jakieś monitory na dębowej
komodzie, bo zwyczajnie nie mam miejsca na podłogówki. Wysokość sufitu = 3m. Niestety nie pomyślałem przy projektowaniu mieszkania, że trzeba jeszcze wstawić sprzęt :( Nie mam możliwości odsunąć ich od ściany na pożądane odległości, dodatkowo jeden z nich będzie stał w narożniku, drugi będzie otwarty z lewej strony na salon i kuchnię. Szerokość szafki rtv wynosi 190cm. Na pustych ścianach, po prawej stronie i na przeciw tv docelowo będą wisiały obrazy. Jako napęd będzie służył:
Naim xs2, Naim cd5 xs, Cambridge CXN V2, kable Kimber 8PR. Odesłałem wczoraj kolumny Sonus Faber Venere 2.0.
Niestety oprócz świetnego designu nie zaprezentowały specjalnie nic, dźwięk rozjechał się po całym pokoju, brak basu i sceny.
Po przestawieniu do sypialni 18m2 całkowicie zmienił się ich obraz. Zaczynam się poważnie zastanawiać czy problemu nie rozwiązałoby zestawienie monitorów z subem???
Załączam zdjęcia poglądowe i rzut pomieszczenia:

drive.google.com/file/d/1SeDp3MctUO9Opqp...k0t/view?usp=sharing

drive.google.com/file/d/1GWU9W6t1Mb7zd5d...NXn/view?usp=sharing

drive.google.com/file/d/1ZB_Swqa5Moa6QpL...OHz/view?usp=sharing

drive.google.com/file/d/1YbdvkPHKoTjXMMM...nQl/view?usp=sharing

drive.google.com/file/d/1M6sRRKHDhIsZNqV...BiW/view?usp=sharing

This message has an attachment file.
Please log in or register to see it.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny monitory do dużego salonu 2019/02/05 10:57 #446193

gjanogjano napisał: Witam serdecznie!

Niestety oprócz świetnego designu nie zaprezentowały specjalnie nic, dźwięk rozjechał się po całym pokoju, brak basu i sceny.


Akustyka wita. Tutaj cudów nie będzie z tego co opisujesz. Monitory też potrzebują miejsca do grania. Kolejny problem to sprzęt towarzyszący. Nikt nie kupuje Naima na pierwszy zestaw (chyba, że świadomie), zatem jesteś już osłuchany.

Zatem dwie rady. Albo przenosisz graty do sypialni i kontynuujesz zabawę, albo zostajesz w salonie i godzisz się na poważne kompromisy (czyli ma brzdąkać i plumkać, zamiast sensownego grania).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."

kolumny monitory do dużego salonu 2019/02/06 03:58 #446198

pełna zgoda......jednak gdybyś lekko zwiększył budżet...rozważ KEF Reference 1 ewentualnie JBL 4312SE...basu i sceny na pewno nie zabraknie....choć lekko trzeba będzie odsunąć je od ściany
dla przykładu:

ze starszych konstrukcji paradigm reference studio 40v3, 40v4
allegro.pl/oferta/kolumny-paradigm-studio-40-v3-7817052806

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TV. Powód: błąd
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator