HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz Diora WS 442, co wymienić ? 2019/01/13 10:24 #446018

Witam nabyłem wzmacniacz Diora WS442 po podłączeniu do kolumn wszystko gra poza trzeszczącymi potencjometrami ale to będę robił, oprócz tego na wyświetlaczu na prawym kanale pokazuje tak jakby więcej mocy a głośnik nisko tonowy w tej kolumnie ma mocny wychył jak przy głośnym słuchaniu muzyki z basem. Jaka może być tego przyczyna, i jakie kondensatory czy rezystory itp... proponowalibyście wymienić na początek po tylu latach? Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Diora WS 442, co wymienić ? 2019/01/13 18:54 #446025

Nie jestem wprawnym elektronikiem, ale wydaje się, że (korzystając w kanału na YT "ReduktorSzumu") najpewniej zacząć od wymiany kondensatorów lub/i sprawdzenia jakości obecnie zamontowanych i zobaczyć co się dzieje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz Diora WS 442, co wymienić ? 2019/01/14 20:33 #446028

Kondensatory owszem, a ponieważ i tak do wymiany tych kluczowych trzeba będzie rozebrać większą część wzmacniacza to korzystając z okazji lepiej zrobić to raz a dobrze, czyli wszystkie. Rezystory ? Tylko jak widzimy, że mają jakieś dziwne przebarwienia od przegrzania, a jak już kupujemy to warto wziąć te o wąskiej tolerancji np. 1%. Uprzedzam jednak, że zabawy jest na ładnych ileś godzin i to przy założeniu, że mamy pod ręka wszystkie niezbędne szpeja i z grubsza wiemy co robimy.

Czy opłaca się zlecić to komuś ogarniętemu w temacie ? Nie. Nie w przypadku WS 442. Albo robimy sami, albo sami wynosimy do lamusowni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator