HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Koss UR-40 2019/01/07 13:16 #445950

Witam
W wielkim skrócie. Chodzi rzecz jasna o słuchawki jak w temacie. Jak sądzicie czy od momentu premiery tegoż modelu są to nadal te same słuchawki czy też zostały zmodyfikowane ? Dlaczego pytam ? Otóż według rankingu hfim cena tychże oscylowala w granicach 370 PLN. Od jakiegoś czasu, może od dekady można je nabyć u dystrybutora za około 150 PLN. Po drugie w tych nowszych specyfikacjach podają większe pasmo przenoszenia. Więc zastanawiam się czy zostały poczynione oszczędności żeby uatrakcyjnić je względem rosnącej w zastraszającym tempie konkurencji czy też po prostu kierując się powyższym producent zjechał zdecydowanie z pierwotnej ceny, co z resztą dosyć często ma miejsce w branży RTV. Jak sądzicie drodzy forumowicze ? Może ktoś przypadkiem mógł porównać oba modele ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koss UR-40 2019/01/07 13:21 #445951

Rzecz jasna zdaję sobie sprawę ze rozszerzenie przenoszonych częstotliwości raczej powinno pozytywnie wpłynąć na brzmienie słuchawek. Więc może wkradł się błąd w rankingu. Zastanawiające. Czekam na wasze opinie ponieważ rozważam poważnie zakup tychże nausznikow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Koss UR-40 2019/01/07 14:29 #445957

I jeszcze jedna sprawa o której nie wspomniałem. Otóż jak mniemam gro współczesnych posiadaczy UR-40 nie ma bladego pojęcia że te słuchawki były już recenzowane w 2003 roku z przedziału cenowego 150-600 zł. A co za tym idzie niejednokrotnie podkreślają w opiniach ze brzmią one jak nauszniki za większe pieniądze niż obecnie wycenione. Czyżby więc nadal były w niezmienionej formie tudzież jakości ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Koss UR-40 2019/01/14 20:35 #446029

Witam.

W 2003 roku jeszcze nie było tej masowej produkcji w Chinach, stąd ten spadek ceny...
Co do danych w recenzjach to wiele z nich ma różne dane.

Co do ich jakości to musisz raczej sam posłuchać... nie moja bajka... tak samo jak Sennheiser.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator