HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

intensywność oddania zmian tonalnych - melodyjność 2019/01/10 16:57 #445995

Jeżeli ktoś z forumowiczów zna dobre przykłady urzadzeń audio oddających intensywnie zmiany tonalne zapraszam do wpisów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

intensywność oddania zmian tonalnych - melodyjność 2019/01/10 22:25 #445998

Problem w tym, że ... problem jest ... wydumany.
Choć z drugiej strony ... czemu nie ... urządzeniem, które świetnie oddaje te przejścia między akordami, nutami, a nawet te chwile kiedy dźwięki są trochę z poza skali, o co w mojej płytotece nie trudno, jest ... Rotel RCD 951. I teraz udowodnijcie, że nie :evil:

A wracając do elektronicznego instrumentu Yamahy to pamiętajmy, że to tylko odtwarzacz wgranych cyfrowych próbek (mam nadzieję, że to nie wada) z topowego, już analogowego, fortepianu Yamahy. Co więcej, nic nie wiemy jakiej klasy wzmacniacz tam siedzi (bo jakiś musi). A jeśli to klasa D :unsure: (co nawiasem mówiąc jest wielce prawdopodobne), co sugerowało by, że wzmacniacze lampowe czy jakieś inne hi-endy klasy A, wcale nie są takie niezbędne to audiofilskich "wygibasów" i tego o czym traktuje wątek ? Jakaś taka niepewność we mnie narosła ;) A w was ?

W 2004 albo 2005 na AudioShow prezentowany był podobny instrument (produkcji chyba Shan-a), tylko, że symulujący organy. Miał tę przewagę, że wgrane były do niego brzmienia sporej liczby słynnych organów z całej europy, wraz z istniejącym w danej katedrze lub kościele pogłosem. Zaleta polegała jeszcze na tym, że grała na nim Kateřina Chroboková, która ... ech ... wierzcie mi, perfekcyjnie i doskonale oddawała ... te no ... jak im było ... no wiecie co ;)

Pocztą pantoflową dostałem info, że na forum (ale nie "sąsiednim") istnieje identyczny wątek. To tak jakbyście czuli, że tu nie zmieszczą się wasze spostrzeżenia. Tam też nie wszyscy "rozumiejo oso hozi".

Na drugie sąsiednie forum nie zaglądam, bo tam przeprowadził się 1Ender i jak znów zobaczę jego wypociny to mi chyba napięcia spadnie i będzie trzeba zmienić nick na "John ledwo pół wolta".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

intensywność oddania zmian tonalnych - melodyjność 2019/01/11 07:53 #446002

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Na sąsiednim też jest ten watek, słabo się rozwija...niezrozumienie "tematu" podobne?

Aż se muszę wyguglić tą Katerinę

kto zacz "1Ender"? - nie kumam gościa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

intensywność oddania zmian tonalnych - melodyjność 2019/01/11 10:19 #446004

Interesują mnie urzadzenia vintage i współczesne które przekazują dobrze tonalność. Dla siebie poszukuje urządzeń o cenach na kieszeń przecietnej osoby, nie jest łatwo takie znaleść wiec poszukiwań swych nie ograniczam do jednego miejsca w internecie. Postarałem się wyczerpująco opisać temat aby był jak najlepiej zrozumiały. Mam nadzieje, że znajdę dobre polecania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Fortepiano.

intensywność oddania zmian tonalnych - melodyjność 2019/01/11 11:06 #446005

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Jeszcze chwilę OT :P
No, Katerina ładna pani i ładnie gra. Na zdjęciach trochę przypomina mi Agnethę Fältskog (ABBA), wiekowo też mogłaby być jej córką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator