HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Siesta Front 2019/01/05 13:30 #445922

Witam.
Mam pytanie do specjalistów, a mianowicie, czy istnieje możliwość wymiany głośników wysokotonowych w zestawie Siesta na jakieś lepsze?
Takie, które przepuszczałyby więcej wysokich tonów.

Gesendet von meinem ZTE Axon 7 mit Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Siesta Front 2019/01/05 14:07 #445923

A obejrzałeś zwrotnicę , jest tam rezystor w gałęźi wysokotonowego ? , jaki wysokotonowy tam jest , taką masz zwrotnicę ?
regulacja wysokich tonów we wzmacniaczu się ''skończyła'' ?
już znalazłem gdwk10/80/26 tonsil podaje 93db , pewnie głośniejszy od niskośredniotonowych o jakieś 5-6 db , bez tłumika cykaniem może zagłuszyć wszystko :blink: ,
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Siesta Front 2019/01/05 15:10 #445924

Dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Tak, regulacja wysokich we wzmacniaczu się skończyła (Yamaha RX-V781)
Wykręciłem te 2 górne głośniki i zrobiłem zdjęcia

Gesendet von meinem ZTE Axon 7 mit Tapatalk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Siesta Front 2019/01/05 15:31 #445925

Dziwne +10 na ampli to jest dzwon jak jasna cholera , a nie wykończyłeś tych wysokotonowych ? ,
możesz na próbę zmienić rezystor ten przy czarnym kondensatorze , żeby nie grzebać w zwrotnicy za mocno możesz kupić taki sam to jest chyba 6,8 ohma , dokręcić do tego na zwrotnicy , tłumienie wysokotonowego zmniejszy się o połowę ,
mniejszych zdjęć się nie da ? , stary ślepy jestem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Siesta Front 2019/01/06 16:59 #445934

Tak "se" złowieszczo mędrkuję - czy jak zmniejszymy tłumienie o połowę to wysoko-tonowy z dopalaczem +10dB/10kHz nie spowoduje sfajczenia się cewki jeszcze szybciej ? Zwłaszcza jak podkręcimy głośność w okolice 11-12 godziny ?

Taką próbę zalecam. Apka nazywa się Spectroid, puszczamy coś tam co lubimy i brakuje nam sopranu mimo podbicia +10dB/10kHz. Siadamy w miejscu gdzie słuchamy i patrzymy co pokazuje Spectroid w zakresie wysokich (smarkofona ustawiamy poziomo - lepiej widać co się dzieje). Jeśli wykres w zakresie wysokich jest znacznie powyżej reszty to problemem nie jest sprzęt tylko ... nasze niedziałające prawidłowo uszy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Siesta Front 2019/01/06 17:11 #445937

Dlatego zapytałem czy na pewno jeszcze wysokotonowe całe , bo w głowie się nie mieści takie podbijanie wysokotonowych ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator