HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/24 15:45 #445754

Kilka lat temu kupiłem kolumny MA Bronze 6, całkiem fajne paczki. Byłem bardzo zadowolony do czasu......
gdy kupiłem kolumny do sypialni Mission QX2.
No i po wielu próbach przestawiania i zmianach przewodów kolumnowych doszedłem do wniosku że te MA są zbyt małe jak na mój salon. Przestrzeń, dociążenie dźwiękiem jakie w 18-19 m2 sypialni robią te Missiony jest niesamowite. Te efekty do dość wycofanej sceny MA są chyba nie do osiągnięcia choćbym nie wiem co robił - tak mi się wydaje..
Gram Cyrusem 82DACQX to się nie zmieniło.
Myślałem o jakiś Dali Grande, albo nowszych teraz robionych właśnie Mission QX5 albo Heco Aurora 1000.. Chodzi mi o jakieś takie większe ale w miarę wydajne kolumny.
Jak wstawiłem sprzęt do sypialni to żona powiedziała a nie można tak zrobić żeby na dole grało tak jak tutaj?? :)
Jeszcze jeden problem jaki mam to akustyka pomieszczenia. MA były pierwszymi kolumnami które nie dudniły, mam salon jakieś 80m2 może trochę więcej i każda kolumna powodowała że wszystko do około się trzęsło. Może właśnie kluczem do tego że one zagrały fajnie jako pierwsze jest właśnie ich wycofana scena? Co Wy o tym sądzicie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/24 22:25 #445755

Nie ma pomyłki?
80m² pomieszczenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/24 23:15 #445756

No niestety nie, jezeli to niewielka 82m2 myślałem ze jest mniej... i jesze wysokość robi swoje 3,25m
Może z tego powodu bardzo dużo kolumn dudniło i robiło echo...
Jakiś dywanik kładłem itd... dużo kombinowałem, nawet jeden dywanik został :cheer:
O już dawno tu pisałem, tyko jeszcze wtedy było dobrze

Inferno napisał: To co ja mogę doradzić to nie sugerować się wyglądem :-) czasem coś co wyglada słabo gra naprawdę fajnie. No i eksperymentować. U mnie sytuacja wydawało się beznadziejna, około 70-80m2 3,2m wysokości twarda parkietowa podłoga a i tak znalazłem coś co zagrało. Przy czwartej zmianie ;-) Przygotuj się bo ucho się uczy dobrego dźwięku i będziesz chciał więcej ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/25 05:48 #445759

Jeden dywanik nie pomoże , bardzo pusty ten saloon ? , często pracuję w dużych pustych pomieszczeniach i z kolegą cięzko sie dogadać z odległości większej jak 3 metry tragedia , maksymalna walka z akustyką jest potrzebna zagracić :) pomieszczenie innej opcji nie ma ustroje i inne badziewia , bo na wersję ''pro'' się nie zdecydujesz na pewno a działa , np www.sto.pl/pl/produkty/katalog-produktow...etail_291913051.html , takim robiłem świetne działa , lepiaj niż ''audiofilskie'' wynalazki za zyliony, ostatecznie mógłbyś zlecić zrobienie kilkunastu paneli dzwiękochłonnych z wykorzystaniem tego tynku mniej by się rzucały w oczy niż gąbki i inne wynalazki , bo kolor można zrobić dowolny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/25 06:01 #445760

Tannoy Canterbury to chyba rozsądne MINIMUM w tym metrażu.

Pogrążam się w bólu i współczuję. Serio.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/25 07:12 #445764

IMO, Jarek, ma rację, pomieszczeniem trzeba się zająć. Ale fachowcy mogą być drodzy (pomiary trzeba zrobić, dobrać ustroje itp)

Kumpel ma salon nie dość, że duży (ale nie aż tak) to jeszcze długi. Swojego czasu miał kłopot z zestawem kinowym, doradziłem mu przeniesienie się do innego pokoju, nie skorzystał, przestał bawić się w kino, kupił słuchawki bezprzewodowe.

82m², kurde, bateria w moim bezprzewodowym odkurzaczu może nie dać rady na takiej powierzchni na jednym ładowaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/25 07:39 #445765

Kurde ale MA grają i nie jest źle, serio. Nic nie dudni basu jest sporo tyle że te Mission QX2 w sypialni grają niesamowicie przestrzennie. Dźwięk cię otula a w MA scena jest gdzieś na lini kolumn może minimalnie przed. Salon nie jest pusty, ja w tym domu mieszkam od 10 lat :cheer:
Mam ochotę sprawdzić te Heco Aurora 1000 i STX Electronics 500 - nie będzie problemu z dostępnością już się wstępnie orientowałem. Z Mission QX5 może być problem ale będę kombinował jak te dwie zagrają.
I patrzylem na te Tannoy Canterbury krde za ta kasę to mnie moje MA chyba się na nowo spdobają :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/27 19:52 #445799

Słuchajcie a jakieś większe ProAc dadzą radę?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/27 21:17 #445804

Tak głośno myślę - skoro charakter małych "miszynek" przypadł Ci do gustu to czy nie lepiej iść w stronę większych paczek z tej firmy ? Z racji metrażu musiały by to być w sumie największe jakie mają np. MX5, MX6 i nie wiem czy zmieszczą się w założonym budżecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/27 22:58 #445810

Teraz sobie przeglądam tą serie MX, mnie się podobają tez te QX5 tylko nie bardzo jest gdzie posłuchac ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/28 08:33 #445815

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/28 18:35 #445824

Fajne paczki, pytanie czy wzacnicz by napędził. Bo jak nie to końcówka i dodatkowe koszty. Ale wyglądają super tylko na tę pułkę cenową nie patrzyłem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/28 20:30 #445828

Kupujesz takie allegro.pl/audiolab-8200-m-koncowki-mocy...oki-i7722858758.html końcówki i zagadnienie "czy wzmacniacz wysteruje" znika. Nawiasem mówiąc prawie dowolny wzmacniacz jest w stanie wysterować prawidłowo prawie dowolne kolumny ale powyższymi bestyjkami (circa 200-240W/4omy) załatwiamy temat porządnie i chyba dożywotnio.

Znalazłem jeszcze starsze rodzeństwo, tylko cena nieco przesadzona, choć może to raczej ja kupiłem swoje baaardzo okazyjnie tanio.
allegro.pl/oferta/audiolab-8000m-dwa-mon...n-idealny-7559620801

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/29 17:11 #445841

4 KPLN za wzmacniacze mocy, 17 kolumny... puścicie mnie z torbami :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do dużego salonu - zadanie od żony 2018/12/29 17:43 #445842

Na biednego nie trafiło :lol: robisz to dla żony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator