HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/17 18:36 #445668

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
gdzieś mój stary temat zaginoł , a że gwiazdka to trza sobie samemu :S prezent zrobić i tak , może ktoś miał styczność z arcam p80/85
warto dopłacić 300 do p85(1000zł) , lub np marantz sm 80 za 650 , lub coś innego w ok 1000 zł , bo niestety z alliexpres i dłubania nic nie będzie , a kusi mnie wypróbować linn classic jako pre-cd , bo coś czuję że cedek tam niezgorszy , a jak zagra gorzej to sprzedam końcówkę ze stratą , ale mądrzejszy o naukę więc i tak na plusie
w linie na końcówce siedzą ''LM cośtam'' jakoś nie nie ufam im w 100% zalatuje i taniością

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/17 20:53 #445675

Tego Marantza nie słuchałem ale sąsiad ma Wzmacniacz PM75 po delikatnym tuningu kondensatory itd.. i jezeli ta końcówka brzmi podobnie to rozwali ci czachę !
U niego ten PM napędza większe BW ale nie powiem modelu i gra to zarąbiście :woohoo:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/18 01:24 #445683

Linn Classik K?

To on fajnie gra, tylko się pali, bo ludzie z podkręcaniem głośności przesadzają.

Kwestia w którą stronę chcesz iść w końcówce?


Taki przykład.
Marantz PM8003 jako wzmacniacz i jako końcówka - jako całość ciepełko jest, a jako sama końcówka krystaliczne brzmienie.

Czyli coś tam jednak musisz podłączyć i posłuchać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/18 05:46 #445684

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
tak classik k , raczej głośno nie gram 25-30 a 35 to max w skali 100 , tylko kolumny teraz zdecydowanie 4 omowe ok 89-90 db własnoręczne ''dłubanki'' na SB acoustics satori mw 16p4 i seas 27ttfc , nie wiem ile mocy z niego wyciągają ale w testach dał 2x80 4 omy www.stereophile.com/content/linn-classik...ifier-section-part-2 , wychodzi że raczej nie głośno , ale i tak chcę ''coś'' podłączyć tylko nie chcę kupić totalnego bubla , na pewno nie będzie to za pierwszym strzałem 10 , zapytać warto co koledzy myślą o takia a innym klocku :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/27 22:12 #445807

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/27 22:15 #445808

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 09:51 #445816

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
A może coś z rotela 970bx www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-CID99-IDkhZcg.html#8b63a77b2d , w środku wygląda całkiem dobrze 6 stówek , nie tragedia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 10:56 #445817

a nie myślałeś aby nabyć coś konkretnego a nie bawić się w niskobudżetowy zestawik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 11:15 #445818

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
nie , sprzęt stoi w ''przestrzeni życiowej'' bez adaptacji cicho słuchany , raczej nie ma co wydawać 10.000+ ,
2. jestem już trochę przygłuchawy , więc i tak nie docenił bym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 19:59 #445826

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 20:00 #445827

Nie wiem, czy wypada wtrącić swoje 3 grosze do wątku Jarka2176, pewnie zaśmiecę tylko wątek, za co przepraszam, ale mam 2 powody, z mojego punktu widzenia bardzo ważne.

1. Za mną również "chodzi" mały upgrade skromnego pozbieranego używanego zestawiku starych "gratów", i również myślę o końcówce mocy, tymczasowo zaprzęgając integrę jako preamp, a finalnie zastąpić ją też na coś lepszego. Otóż nie tak dawno kupiłem używaną integrę Roksan Kandy K1 MkIII, nie była pierwszej młodości, co było widać na pierwszy rzut oka i ucha, ale wniosła tyle nowego, świeżego, dotąd niesłyszanego (w moim domu), że byłem w siódmym niebie... do czasu, gdy dodałem do zestawu używanego cedeka Densena, a potem zastąpiłem zwykły nołnejmowy stary interkonekt - podarowanym podstawowym modelem Audioquesta (wiem, że na tym forum kable to tabu budzące często groźne demony... ale w całym tym moim wywodzie chodzi mi o istotę zmiany elementu "przyzwoicie budżetowego" lub nawet "taniego" na co najmniej "piętro wyższy"); otóż zapewniam, że przy wszystkich tych dotychczasowych zmianach - bliżej niesprecyzowane oczekiwania zostały absolutnie z nawiązką skompensowane przez rezultat (oczywiście, jako prawie zupełny laik, bardzo słabo osłuchany, nie wiedziałem, czego mogę się spodziewać po zmianach...). W związku z tym zdałem sobie sprawę, że mój obecny wzmacniacz jest prawdopodobnie najsłabszym ogniwem i poczułem, że właśnie dołożenie jakiejś sensownej końcówki z ciut wyższej półki - doda mojemu zestawikowi skrzydeł. Właśnie tutaj chciałem zadać pytanie: czy wart się w to pakować? a jeśli tak, to oczywiście w co konkretnie? Wiem, powinienem sprecyzować, co i jakim kosztem chcę osiągnąć... otóż właśnie nie wiem dokładnie co (no może przydałoby się czasem ciut dociążyć bas, ale nie za bardzo, bo tak naprawdę to nie wiem, czy mi go brakuje, czy tylko mi się wydaje), a jeśli chodzi o koszt - to myślę o 2k-3k za używkę (myślałem o Densenie, bo uważam że mój cedek Densena to zdecydowanie najmocniejsza strona moich klocków, ale ciężko o używkę, trochę też przeglądałem Coplandy - też niełatwo coś wyhaczyć, o Musical Fidelity - tutaj mam mętlik, chyba za dużo modeli w dość długiej historii, o Caspianie - no właśnie którym? lub którymś z tańszych Electrocompanietów AW...), ale niedawno zatrzymałem się na dłużej przy rozważaniu kandydatury nowego Abrahamsena v4.0 up oczywiście tu budżet musi być większy - czy ktoś mógłby coś na jego temat powiedzieć, warto się w to pchać?

2. Odradzam wszystkim Forumowiczom zakupy na odległość przez OLX (a propos niektórych Waszych linków). Mam za sobą taki "zakup" bardzo fajnego klocka w idealnym stanie, wszystko byłoby super, jeden szczegół: po przelaniu kasy, sprzedawca zniknął niczym kamfora, chyba naiwnie myślałem, że w dzisiejszych czasach takie wyłudzenia się już nie zdarzają; chyba za dużo się naoglądałem amerykańskich sensacyjniaków, w których wszystkie niegodziwości da się wyśledzić, bo podobno nikt nie jest anonimowy w necie, a telefony komórkowe muszą być rejestrowane itp itd...
To tyle moich wynurzeń, przepraszam Jarka2176 za wtręt w temat, a innych Forumowiczów za zanudzanie i dziękuję za ewentualną odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez tuco.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 20:37 #445829

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Tak mało osób pisze na forum tak że każdy wpis w 10% związany z tematem warto przeczytać ,
na tym forum zostało kilku starych użytkowników i z tego co zauważyłem raczej nie są to audio ''napinacze'' jak na SĄSIEDNIM :lol: , tematy często żyją swoim życiem nikt na nikogo nie donosi admin wpada ?? ostatnio chyba żeby wywalić alfonsa reklamującego burdele

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 20:39 #445830

Końcówkom mocy mówimy zawsze nasze stanowcze "ołłłjeee", np. takim allegro.pl/audiolab-8200-m-koncowki-mocy...oki-i7722858758.html
Mam starszy model tych bliźniaków i chwalę je sobie wielce. Prostota, elegancja, brutalna moc - to jedyne cechy, które winna mieć końcówka/i mocy i tu dostajemy w każdej z tych kategorii po 100%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 21:09 #445832

Jarek2176 napisał: na tym forum zostało kilku starych użytkowników i z tego co zauważyłem raczej nie są to audio ''napinacze'' jak na SĄSIEDNIM :lol: , tematy często żyją swoim życiem nikt na nikogo nie donosi admin wpada ??


Mówisz o forum na AUDIO? Bo AS, od czasu jak "wyczynowcy" założyli swoje "nasze audio" i jeden z moderatorów wyleciał, znormalniało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:RE: końcowka mocy ,jeszcze raz :) 2018/12/28 21:38 #445833

  • Jarek2176
  • Jarek2176 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 885
Pisałem o audiostereo , fakt ostatnio jakoś jak to napisałeś znormalniało , można mieć swoje zdanie :) ,ale zdażają się jeszcze osoby z ''audiofilia nervicus''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator