HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Coś dla Amatora 2018/12/07 23:51 #445539

Witajcie, po długim namyśle przyszedł czas na postawienie trochę większego kroku w strefie Audio,l. Obecnie słuchanie zwykłego radia czy muzyki z 'wieży' nie sprawia już żadnej frajdy dlatego postanowiłem coś z tym zrobić :& Czy szanowne grono forumowiczów, znawców z pewnością większych mogłoby doradzić coś na początek co postawi poprzeczkę wyżej, da się w późniejszym czasie fajnie skalowac i co ważne ma możliwość wpięcia gramofonu. Interesują mnie gotowe zestawy z allegro, sprzęt starszego typu jak i te nowsze. Nie znam się totalnie w tym temacie ale mój słuch już cierpi i domaga się lepszej jakości dlatego będę wdzięczny za polecenie jakiś zestawów stalowych pomiędzmy do 2000 zł. Przeznaczenie wyłącznie do odsłuchu muzyki typu 80s / Elvis czy też klasycznie radio :) Z góry dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Coś dla Amatora 2018/12/08 09:57 #445541

Ok poszukałem tu i uwdzie i zrezygnuje z gramofonu :) po prostu w kwocie 2000zl wymagam stanowczo za dużo :) także szukam czegoś na początek do odsłuchu, wzmacniacz/amplituner, kolumny, kable itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Coś dla Amatora 2018/12/08 12:21 #445543

jeden z nielicznych zdroworozsądkowych wpisów.....większość użytkowników do gramiaka dorzuciłaby jeszcze suba...całość w kwocie 500 zł :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Coś dla Amatora 2018/12/10 09:31 #445561

Kolejne pytanie, udało się zakupić w okazyjnej cenie Yamahe 303 i szukam kolumn w mieście natknąłem się na PRISM Amethyst HT-150 w cenie 200zł jest to zestaw z kina domowego ale czytałem że te dwie stojące wysokie kolumienki dają radę w stereo przy mocy z kanału min. 100W. Co sądzicie o takim połączeniu? Ewentualnie w dobrej cenie za 100zł mam szansę kupić 2x Visonik 4 Omy 70W / Tonsil Samba 130 lub także  JAMO E470

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mattpl.

Coś dla Amatora 2018/12/10 21:26 #445567

Firmę (a raczej markę bo dowiedzieć się kto to faktycznie produkuje raczej nie sposób) Prism i Visonik omijaj szerokim łukiem. To są wyroby "kolumnopodobne". Za 200 zł lepiej zaproś Panią Twojego serca na kolację, co może poskutkować znacznie przyjemniejszymi chwilami jeszcze tego samego wieczoru. Z kolumnami za 200 raczej nie zachodzi taka obawa.

To już prędzej wybrał bym Tonsila lub Jamo, choć kolumny za 200 zł są albo mocno sfatygowane albo kradzione, albo ktoś naprawdę chce się ich jak najszybciej pozbyć. Sensowne "paczki" zaczynają się od 400 zł i to raczej podstawkowe. Nic tu w tej materii nagiąć nie sposób.

A co do mocy to ona w kolumnach praktycznie w ogóle nie ma znaczenia (ani na brzmienie, ani na głośność) tak, że na to w ogóle nie patrz. To tylko parametr graniczny powyżej którego głośniki się spalą, ale w praktyce rzadko kiedy ze wzmacniacza (który załóżmy ma te 100W/8om albo 100W/4omy) idzie taka moc. Przy codziennym normalnym używaniu "wygenerujesz" może połowę, a to już wystarczy, żeby słuchać razem z sąsiadami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Coś dla Amatora 2018/12/11 10:39 #445575

super, dzięki za rozjaśnienie sprawy :) Zerknąłem do sklepów i znalazłem kilka ofert w promocji rat 0% a w związku z tym może mogę zaszaleć :) Myślałem o stx electrino 150

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator