HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Onkyo Tx-8270, czy Tx-8250, czy Yamaha R-N803D i przetw 2018/12/04 19:54 #445475

Cześć, pytanie techniczne: Onkyo TX-8270 posiada przetwornik 32/384 model TX-8250 ma 32/768 a oba są wstanie odtwarzać pliki DSD 5,6 lub np. FLAC 24/192 czy to ma jakiś sens? Gdzie np. Yamaha R-N803D ma przetwornik 24/192 i potrafi odtwarzać pliki DSD 5,6 lub np. FLAC 24/192 i to wydaje się mieć sens.
I co wybrać Onkyo tx-8270, tx-8250 czy Yamaha R-N803D z teoretycznie słabszym przetwornikiem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Onkyo Tx-8270, czy Tx-8250, czy Yamaha R-N803D i przetw 2018/12/04 23:37 #445476

Najpierw należy sobie zadać pytanie ile i czy w ogóle jesteśmy w posiadaniu plików o tak wysokich parametrach.

Drugie pytanie to czy nasz ulubiony repertuar w ogóle sie pojawia, w sensie jest dostępny w takich formatach.

Trzecie pytanie to jak zamierzamy ewentualnie ocenić, bądź przynajmniej zauważyć różnicę w dźwięku pomiędzy tym samym utworem w formatach, które wymieniłeś.

Czwarte pytanie dotyczy znajomości pracy i oprogramowania takich (choć w sumie to jakichkolwiek) przetworników, w sensie czy mamy jakąkolwiek wiedzę na ten temat czy też porównujemy tylko cyferki.

I wreszcie piąte pytanie, czy znany jest nam poniższy materiał i czy go rozumiemy. Są polski napisy jakby co.

www.xiph.org/video/vid2.shtml

Jeśli na wszystkie pytania odpowiedź brzmi - nie - lub odpowiwdzi są wymijająco niejasne to dylemat wyboru jest zupełnie bezsensowny. Dowcip polega na tym, że w przypadku wszystkich odpowiedzi - tak - dylemat nie nabiera ani odrobinę więcej sensu, a w przypadku pytania piątego nawet go jeszcze bardziej traci.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Onkyo Tx-8270, czy Tx-8250, czy Yamaha R-N803D i przetw 2018/12/05 09:04 #445480

Mam ta Yamaha, jakby coś to pytaj.
Gra głośno ;)
Dźwięk opisany masz w recenzjach, trochę ich jest, łącznie z pomiarami.

Kupiłem z pewną taką nieśmiałością, zostanie na dłużej (tzn. nie odesłałem jej, choć mogłem) teraz mam plan na system wielopokojowy.

U mnie głównie gra Spotify, planet rock, i płyty CD, z plikami nie chce mi się pieprzyć, mało wygodne to jest z poziomu 803, chyba że z Apki musiccast, załadowač muzę na tableta czy telefon. Tylko skąd brać taką pojemność pamięci na flaczki . Apka wymiata.Bo w przypadku grania z USB brak szukajki.
Yapo działa.
Pilot trąci tandetą
Zaciski do kolumn też tandeta.
Trochę duża a w środku lużno.
Grzeje mocno.
Mocno się palcuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator