HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/26 15:22 #445364

Witajcie
Jakiś rok temu szukałem zestawy stereo i pytałem was o opinię, jest skończyło się na pomyśle bo wypadły inne rzeczy ( drugie dziecko) :)
Ostatnio tak przeglądając internet natknąłem się na kolumny klipsch r-28pf że zintegrowanym wzmacniaczem i Bluetooth. Cena nie ukrywam też mi się bardzo podoba, głośniki mają służyć do dźwięku z tv podczas oglądania filmów oraz puszczania muzyki z kompa.
Niestety szukając po necie nie trafiłem żadnej rzetelnej opini o nich. Niestety mój angielski nie jest zaawansowany w takim stopniu żebym czytał ze zrozumieniem recenzje po angielsku. Wiem że nie przepadacie na forum za tą firmą, jednak słuchałem kilka razy głośników produkowanych przez nią i szczerze powiem że bardzo mi się to podobało.
Ma ktoś może w/w zestaw i mógłby napisać kilka słów o nim? Zarówno tych krytycznych jak i tych dobrych

Ps. Nie chce kina domowego, interesuje mnie porządny zestaw stereo. Nie mam zamiaru również podłączyć gramofonu do niego. Muzyka by była puszczana głównie po sieci (dlna - odtwarzacz mam). Jedyne co bym prawdopodobnie do niego z czasem dokupil to jakieś radio internetowe

Z góry dziękuję

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/27 11:56 #445370

Użyj tłumacza google do przetłumaczenia całej strony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/27 13:02 #445373

Kolumny aktywne są u nas mało popularne, stąd mało informacji w sieci. Możesz poczytać o popularnych R-28F. Tu dokładając ok.1 tys masz wzmacniacz bi-amp z DAC i Bluetooth (110+20W na kanał). Alternatywą jest zakup klasycznych kolumn i wzmacniacza/amplitunera stereo.
Jak chcesz w przyszłości dokupować odtwarzacz sieciowy to może od razu stereofoniczny amplituner sieciowy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PromatAudio.

Re:RE: Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/27 13:36 #445374

PromatAudio napisał: Kolumny aktywne są u nas mało popularne, stąd mało informacji w sieci. Możesz poczytać o popularnych R-28F. Tu dokładając ok.1 tys masz wzmacniacz bi-amp z DAC i Bluetooth (110+20W na kanał). Alternatywą jest zakup klasycznych kolumn i wzmacniacza/amplitunera stereo.
Jak chcesz w przyszłości dokupować odtwarzacz sieciowy to może od razu stereofoniczny amplituner sieciowy?

Dzięki za odpwiedz, o 28f czytałem jednak wnioskując po danych technicznym są to zupełnie inne kolumny niż 28fp. Mało popularne, wiem. Pytanie tylko dlaczego?
Wbudowany wzmacniacz bardzo odbiega jakością od zewnętrznego?
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/27 17:31 #445376

Imo możliwości podpięcia różnych źródeł są większe przy klasycznym układzie kolumny pasywne + wzmacniacz (amplituner.) Większe pole manewru, dopasowania brzmienia. Dopasowanie do wielkości pomieszczenia itp.

Dali ma też kolumny aktywne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/29 09:43 #445398

Dzięki za wszystkie odpowiedzi
Problem jednak sam się rozwiązał ponieważ głośniki już nie sa dostępne w Polsce
Obdzwonilem chyba wszystkie sklepy jakie znalazłem na Google
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/11/29 10:39 #445399

Klipsch wprowadził nową linię. Następcą R-28F jest R-820F. Myślę, ze niedługo pojawi się również wersja aktywna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/05 11:22 #445482

Witajcie
Udało mi się kupić jeszcze komplet takich głośników. Teraz mam dylemat, jak to jest z tym wygrzewaniem? Jedni piszą 20h, inni 300h a jeszcze inni pół roku. Wiadomo że nie chce ich na początku za głośno puszczać, ale przez jaki czas trzeba się z nimi tak delikatnie obchodzić?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/05 13:05 #445485

Olej temat wygrzewania i ciesz się sprzętem.
Wystarczy że będziesz słuchał na tym przez cały dzień drugą płytę napalm death na połowie głośności ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/05 18:05 #445490

Dzięki wielkie
Jednak już się nacieszylem ustawiłem głośniki w pokoju pociągnąłem kable itd. Ok godziny roboty
Podłączyłem do prądu i nic....... Jutro wyjeżdżają na gwarancję
Oddalbym je jednak bardzo mi na nich zależy więc niech naprawia

Napalm death raczej nie ale lubię cannibal corpse, może być? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szym.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/06 07:36 #445503

Bezpiecznik sprawdź, kable, dziwna sprawa.
Może jakiś dodatkowy przełącznik mają?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/06 19:54 #445523

Przejrzałem wszystko co szło, a co nie trzeba było rozbierać głośników
Już pojechaly dzisiaj na gwarancję


Edit
Dziwne to było, a nie wspominałem na początku bo jak się zagrzaly ( nie chciałem zimnych włączać) to w całym domu korki wywalilo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Szym.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/07 09:04 #445527

ciekawe gdzie zwarcie mają, i co z nich pozostanie po naprawie.
W takiej sytuacji oddałbym kolumny i wziął pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2018/12/07 09:16 #445528

Narazie poczekam co powiedzą. Dzisiaj do nich dotrą, jak nie pójdzie naprawić to pewnie oddają

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Opinie z głośnikach klipsch r-28pf 2019/01/31 17:35 #446156

Sprawa się rozwiązała. Pieniądze dostanę spowrotem, i teraz sprawa zaczyna się od nowa. Jednak zdecydowałem się na wzmacniacz stereo + głośniki pasywne. Jednak wątpię czy w moim budżecie kupię coś sensownego, nie zasmiecajac za bardzo wątku powiedzcie tylko czy dobrze myślę żeby kupić kolumny ok 4 tys za parę, a przyoszczedzic trochę na wzmacniaczu (ok 2 tys)? Wzmacniacz potem w razie czego mogę wymienić. Z kolumnami gorzej. A że będą musiały stać ok 20 cm od ściany to nie bardzo mam pole manewru

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 5A przy użyciu Tapatalka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator