HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 13:56 #445359

Dziękuję za podpowiedzi , hmmm..... chyba narazie odpuszczę bo mój caspian nie ma phono MM . Szukałem i znalazłem wzmacniacz od caspiana ale to wydatek prawie 10tys , A wybór już miałem na gramofon na początek mojej przygody i nowego doświadczenia , a padł na Pro-Ject Essential III Phono , myslę że to byłby dobry wybór . Dziękuję Adaś za podpowiedź w sprawie tego wzmacniacza w moim caspianie , coś mnie tchneło ( zapałiła mi się żarówka w głowie ) i sprawdziłem to wcześniej przed zakupem gramofonu . Pozdrawiam was wszystkich serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 14:22 #445361

Witam was jeszcze raz serdecznie . Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie uziemienia . Zdaję sobie sprawę że gramofon który ja chcę nabyć ma uziemienie , więc to uziemienie podłączę do wzmacniacza , ale co mam zrobić i w jaki sposób podłączyć moje kolumny , ponieważ one również mają wejście do uziemienia , Bedę bardzo wdzięczny o pomoc w uzyskaniu pomocnej odpowiedzi od was . Pozdrawiam i dziękuję za każdą sekundę poświęconego waszego czasu dla mnie . Zdjęcie moich kolumn ( wejść) w załączniku
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 14:34 #445362

Ale przecież Pro-Ject Essential III Phono ma właśnie wbudowany przedwzmacniacz, więc podłączasz go bezpośrednio do pierwszego wolnego wejścia w Caspianie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 14:52 #445363

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: Ale przecież Pro-Ject Essential III Phono ma właśnie wbudowany przedwzmacniacz, więc podłączasz go bezpośrednio do pierwszego wolnego wejścia w Caspianie.

Oraz nie masz już ŻADNEGO problemu z tym jak i gdzie podłączyć kabelek masy wystający z gramofonu.
Dlaczego? Dlatego, że taka wersja już mająca w sobie pre-phono, tego nie potrzebuje i jestem pewien nawet, że tego gramofon z przydomkiem "phono" nie ma. Nie potrzebuje, gdyż taką masę (kabelek wystający z gramofonu) podłącza się do specjalnego zacisku w pre-phono ale tylko wtedy, gdy pre-phono nie jest zintegrowane z gramofonem (osobne urządzenie w oddzielnej obudowie).
W Twojej sytuacji wszystko co trzeba jest już fabrycznie połączone jak trzeba.
P.S. a ten zacisk "masa" w kolumnie na zdjęciu...doprawdy nie mam pojęcia do czego ma służyć...może to pokłosie jakiegoś audio mitu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 15:38 #445365

"Uziemienie" w kolumnie to prawdopodobnie ukłon w stronę posiadaczy ekranowanych kabli głośnikowych. Supra np. takie robi, aczkolwiek czy taki ekran nie powinien być podłączony tylko po stronie wzmacniacza będącego w tym wypadku źródłem sygnału dla kolumn ? :unsure:

Jeśli nie mamy kabla z ekranem to ... nic nie robimy z takim gniazdem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 16:01 #445366

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Tyle, że ekran zawsze podłącza się w kierunku od źródła do nadajnika, źródłem w tym wypadku jest wzmacniacz. Inaczej nie ma to większego technicznego sensu.
Argentum też takie z ekranem głośnikowe robi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/26 17:32 #445367

Dziękuję ekspertów za szczegółowe i konkretne wyjaśnienia ( oraz cierpliwość i wyrozumienie jak dla mnie początkującego ) , a już zacząłem przeliczać kolejny wydadek ma wzmacniacz phone od caspiana ( zaoszczędzone prawie 10 tys) . Oj chyba za dużo ostatnio wiadomości przerabiałem i w pewnym momęcie musiałem się pogubić . Rzeczywiście w opisie jest jako ten gramofon ma wbudowany wzmacniacz , ale dzięki takim furomowiczą jacy jesteście wy drodzy , zyskałem dużo wiedzy na temat gramofów . Więc teraz bez namysłu i analizowania kolejnych i nie małych kosztów , kupuję ten gramofon . Mam nadzięję że to będzie strzał w 10 jak dla początkującego jakim ja jestem . Z czasem pewnie jak bedę chciał zmienić na coś może lepszego wtedy przyjdę do was o pomoc . Teraz jeszcze jakieś płyty winylowe będzie trzeba zakupić ale to po mału z rozsądnym przemyśleniem moim . Wiec to wejście w głośnikach wynika z tego , co napisaliście drodzy że do niczego nie jest potrzebne jak dla mnie . Zawsze to jeden kłopot mniej dla mnie . Pozdrawiam was wszystkich ciepło i jeszcze raz dziękuje bardzo , bardzo mocno za wszelką pomoc bezinteresowną dla mnie . Należy wam się dużo dobrego alkoholu , w zależności waszych gustów . Życzę wam wszystkim udanego miłego wieczorku . Pozdrawiam Robert

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 08:40 #445368

Cena tego preampu phono do kompletu Caspiana jest delikatnie mówiąc z dupy. Preampy np. firmy Monacor potrafią kosztować poniżej 100 zł. To oczywiście bardzo proste modele, nie mniej jednak ... działają. Project ma preampy na poziomie 400-500 zł (używany pewnie za 200), a to tylko dlatego, że ma osobną obudowę, która kosztuje więcej niż elektronika w środku razem z zasilaczem. Obudowa w sprzętach audio zawsze kosztuje najwięcej i to za nią głównie płacimy, w drugiej kolejności za zasilacz, potem za czas spędzony nad projektem, marketing, inne różne rzeczy i dopiero natrafiamy na koszty podzespołów. Oczywiście inaczej się to rozkłada w firmach bardzo dużych, średnich i bardzo małych, ale nie zmienia to faktu,że obudowa zawsze stanowi bardzo istotny koszt całego urządzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 12:13 #445371

Dokładnie , firma roksan moim zdaniem przesadziła z tą cena za przedwzmacniacz gramofonowy caspiana , ten za 10tys to jest najtańszy model ( RPP ), bo również są dwa modele wyższe przedwzmacniacza gramofonowego ( VSC i VSC S2) ,to jest wydatek między 15 tys a 20tys . Szkoda tego komentować nawet . Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 12:24 #445372

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: (...) Obudowa w sprzętach audio zawsze kosztuje najwięcej i to za nią głównie płacimy, w drugiej kolejności za zasilacz, (...)


Dobrze ilustruje to przykład "Haj" wzmacniacza "Jazz" polskiej, garażowej firmy Wile...
Obudowa na wagę i na oko bardzo Haj...w środku...nawet zasilacz poza dwoma toroidkami oferuje nędzę a reszta "bebechów" wygląda jak gotowy kit z alle poskładany przez niecierpliwego średniego ucznia technikum...mechanicznego.
Cena za to - jak najbardziej Haj 30.000 zł



...dla porównania - za niewiele ponad 6.000 zł też hybryda od Vincenta (ale to "chińczyk" wiec nie "zagra")

...w środku, no jednak "ciut' inaczej to wygląda...


:)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 18:53 #445379

A to przypadkiem nie ich ktoś przyłapał na tym, że montowali przetwornik D/A w postaci gotowego "kitu" (pełno tego na allegro) do złożenia, którego nawet nie chciało im się składać i zamówili gotowca z gniazdami RCA, dzięki czemu w środku wzmacniacza dostawaliśmy interkonekt (z pewnością bardzo audiofilski) łączący DAC z preampem ?

Z Wile jest jedno pewne, w cenie urządzenia nie wliczono jakiegokolwiek wkładu pracy plastyka czy kogokolwiek po wzornictwie przemysłowym. Widziałem brzydsze wzmacniacze, ale można je policzyć na palcach jednej ręki ... drwala ... po wypadku z piłą motorową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 20:11 #445382

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

John 1.5 V napisał: A to przypadkiem nie ich ktoś przyłapał na tym, że montowali przetwornik D/A w postaci gotowego "kitu" (pełno tego na allegro) do złożenia, którego nawet nie chciało im się składać i zamówili gotowca z gniazdami RCA, dzięki czemu w środku wzmacniacza dostawaliśmy interkonekt (z pewnością bardzo audiofilski) łączący DAC z preampem ?

Ich ich,


To "model' niższy o nazwie "Rock" ...za ponad 13.000 zł. ...........................
Montaż elektryczny modułów wewnątrz - ewenement na skale światową ...za to jaki przyjemny do serwisowania B)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 20:24 #445383

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
Tu środek z modelu top czyli "Louis"...cena szybuje na poziom ponad 40.000 zł. ...........:pinch:

w zbliżeniu...


Mało tego, oni jeszcze kable wyplatają, głośnikowe, IC i oczywiście siecióweczki, po kilka tyś. zł za sztukę.
Ba, pan "konstruktor" jeszcze umi "apgrejdować" np. taka sieciówkę i to wielokrotnie i ...ona po każdym apgrejdzie oczywiście lepiej brzmi :sick:
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/27 22:00 #445387

Zbaczania z tematu ciąg dalszy.

Tak sobie patrzę na te płytki i widzę, że one są ... jednostronne :woohoo:
Ja się domyślam, że istnieje jakaś wyczynowo-audiofilska legenda o tym, że takie są lepsze (choć nie są), ale nawet w moim składanym na kuchennym stole GainClonie miałem dwustronne i podwójnej grubości ścieżki, nie pamiętam tylko czy miedziane pozłacane czy po prostu ze złota. Różnica w cenie była niewielka, ale za to jaki wygląd B) , a tu .. bidnie jakoś to wygląda.

Dobra, to będzie z mojej strony koniec znęcania się nad tą manufakturą, chyba, że Iro coś chciałby dodać, a mam podejrzenie graniczące z pewnością, że ma tego więcej, bo firma dostarcza tematów hurtowo, a one potem "pączkują" na tzw. "sąsiednim" forum i powstają legendy o legendach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Chciałbym kupić gramofon , jestem początkujący 2018/11/28 13:02 #445388

Dziękuję John w pomocy za wybór wzmacniacza słuchawkowego . Dzisiaj przyszedł i po krótkich testach jestem mega zadowolony z dźwięku jak za taką cenę . Teraz czekam na gramofon do piątku powinien przyjść . Jeszcze raz dziękuje za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator