HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/13 22:04 #445259

Witam wszystkich pomagających i nie tylko, nie będę się tu rozpisywał ,że to 666 post pod tym samym tytułem. Jak każdy nowy mam problem z doborem sprzętu stereo a mianowicie chodzi mi o wzmacniacz+ odtwarzacz cd i jakieś kolumny. Sprawa wygląda tak:
Nie mam bladego pojęcia co wybrać( gust jest jak dupa i każdy ma swoją) ile ludzi - tyle opinii. Ostatnio zagłębiem się w temacie i jest jeszcze gorzej( koszta ograniczają, a chciałoby się jak najlepiej). Nie mam upatrzonego modelu i marki,ale są gdzieś tam jakieś cyferki które zostały mi w pamięci).Nie będą pisał, bo może któryś z expertów wymieni dany model. Wtedy będę się cieszył , że jednak literatura nie poszła w las.
Pomieszczenie to około 24- 26 m kwadratowych.
Muzyka jaka będzie przeważać to METAL
(Szybka, brutalna ale nie tylko. Są też inne lajtowsze kapelki typu jakiś heavy czy sporadycznie rock). Koszt zestawu powinien zmieścić się w przedziale 900- 1100€. Dodam że mieszkam w Niemczech i niebawem jest czarny piątek więc będę polował na jakiś zestaw. Mam w mieście kilka dość dużych sklepów i mógłbym do tego czasu coś sprawdzić przed zamówieniem. Czy moglibyście podać kilka propozycji z których mógłbym coś wybrać w corny piątek.
Pozdrawiam Toxic

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ToxicEgon.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/13 22:45 #445260

Z bezpiecznych i raczej podobających się ludziom warto wymienić B&W, a skoro jesteś Niemczech to na pewno Elac i Canton. Co do wzmacniaczy mogę polecić NAD C338, ale nie wiem czy się zmieścisz z kasą choć w Niemczech ceny są chyba nieco przystępniejsze niż w u nas. Wzmacniacz w klasie D, ale pozbawiony wszelkich wad tej klasy, a "zamiast" tego posiadający wszelkie jej zalety - techniczne cudo. Nowoczesny, mocny, wydajny i bardzo neutralnie brzmiący.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/13 22:48 #445261

lubisz mocniej przygrać tp może monacor.pl/produkty/sta-600 allegro.pl/potezne-heco-celan-500-audiof...dio-i7558972990.html allegro.pl/cabasse-bali-mt-352-i7325210054.html myślę że taki zestaw nie przyniesie wstydu ''metalowcowi'' :) czarne piątki są dobre dla łowców ''kina'' za 1500 zł takiego sprzętu tam nie znajdziesz jak ten w linkach , salony audio w takie bzdury chyba się nie bawią

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/14 08:21 #445264

Te Heco wyglądają super! Kawał kolumny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/14 09:07 #445265

Paczki fajne i dosyć dobre, tylko w sklepie to ich raczej nie spotka bo to model już nieprodukowany (zrozumiałem, że raczej chodzi koledze o nowe paczki), ale w niemieckim sklepie nie powinny być problemu z niemieckimi kolumnami i oprócz wymienionych Elac-ów i Canton-ów (dobre i bezpieczne wybory) spotka jeszcze właśnie Heco (też mają ciekawe modele) oraz Magnat-a i Phonar-a (firma trochę w Polsce zapomniana, a zupełnie niesłusznie), a może nawet T+A i dopiero wtedy zobaczy KAWAŁ KOLUMNY.
A to który model sobie wybierze to już raczej kwestia kwoty jaką będzie w stanie wydać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/14 09:35 #445266

Może coś upoluje przyzwoite ''niemieckie'' kolumny to ceny od 4tyś w górę więc jakby były to prawdziwe wyprzedaże ok 50% to miałby szansę na coś dobrego , raczej niech nie planuje takich za 2,0 tyś a jest 1200 zł to żadna okazja bo takie wyjęte z kartonu(używane) można kupić za mniej niż 1000 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/14 22:08 #445271

Witam ponownie, po przeanalizowaniu waszych podpowiedzi wybiorę raczej NAD c338 troszkę poczytałem i spasował. Teraz zostaje dobór odtwarzacza i głośników. Wygląda to tak:
Glosniki/kolumny-
1. Dali sensor 5
2. Magnat quantum 677
3. Magnat schadow 209
Odtwarzacz-
1. Onkyo c7030
2. Pioneer pd-10
3. Denon dcd 520ae
Ewentualnie cambridge audio topaz cd5
I maranz cd 5005. Z tym że ostatni jest chyba najdroższy i wolałbym to ominąć( chyba że po dacie bardzo konkretne argumenty)
To sa moje typy. Mam jeszcze
9 dni do godziny "0". Tak ze jest troche czasu. Jutro mam zamiar wybrac się do 3 sklepów na małe rozpoznanie. Wiem że budżet zostanie przekroczony więc chciałbym to zrobić tak aby przekroczyć go w jak najmniejszym stopniu. W przyszłości zamierzam kupić gramofon do zestawu.
I jeszcze pytanie natury technicznej: nie wszędzie do kompletu kolumn dodają kable, jakie wybrać w przystępnej cenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/15 08:30 #445277

Posłuchaj sam kolumn, nie wiem gdzie idziesz ale w porządnym sklepie powinni mieć miejsce, pokój umożliwiający odsłuch, zabierasz kilka płyt, idziesz najedzony i słuchasz tych kolumn na tym wzmacniaczu.
Kable miedziane, możesz poszaleć i kupić takie 2.5mm² nic drogiego czy wymyślnego nie warto brać, parę dni temu sporo na forum napisano o kablach.
Odtwarzacz, byle miał opcję które potrzebujesz, ten wzmacniacz ma dać wbudowany to warto sprawdzić czy faktycznie odtwarzacz zagra lepiej prze połączeniu analogowym (gra z własnego daca czy z tego wbudowanego) bo może ten najtańszy najlepszy, dlatego trzeba słuchać.
Na pewno potrzebujesz odtwarzacz CD?
Ten nad ma możliwości sieciowe, trzeba by przeczytać w instrukcji jak to dokładnie działa, bo może sam komputer wystarczy jako źródło. Nie wiem jak rozumieć ten wifi streaming, ciekawe jak to działa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Re:Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/15 09:07 #445278

Na pewno potrzebuję odtwarzacz cd. Mam już ponad setkę cd i kilka winyli a kolekcja ciągle się powiększa.
Dlatego jest dla mnie ważny. Co do głośników znalazłem jeszcze kilka które wydają mi się bdb jak na swoją cenę, np.
T+A 300
Jamo S628F
Jak pisałem dzisiaj jadę może któreś z wymienionych
Będą dostępne do odsłuchu.
Możesz podać link do tematu o kablach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/15 09:34 #445279

Temat: "okablowanie" z zakładki stereo, kilka tematów poniżej tego, nie potrafię podać linka z Tapatalk :(
Przydałoby się go przykleić i otagować jak ważny.

Ilość CD to faktycznie argument nie do pobicia, potrzebujesz odtwarzacz CD.

Kolumny Imo mają najwięcej do powiedzenia jeśli chodzi o brzmienie zestawu (pomijając akustykę).

Trzeba słuchać, najlepiej jedne po drugich, ja słucham zazwyczaj.
EOS - Elegy I następnych na płycie
Death - cosmic ses (tutaj z naciskiem na linię basu)
I coś z Atheist,
ma być szybko i gęsto, napierdalnka ma być, a z kolumn ma być muzyka a nie hałas.
Słuchawki też tak sprawdzam, są takie na których dźwięki się zlewają, albo brzmią jak ze studni, podobnie jak z kolumnami.

Nie warto słuchać w celach testowych wyczesanych nagrań audiofilskich testerów, one brzmią dobrze nawet na radiach kuchennych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wdehe.

Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/15 11:39 #445283

Hehe dokładnie o taka muzyka mi chodzi. Kapel jak death i atheist są u mnie bardzo wysoko na liście ulubionych. Szybka, gęsta i mnóstwo zmian tempa. Taka muzyka guruje u mnie ale nie stronie też od prostoty Black metalu, doom czasami grindcore czy heavy metal. Wiec jest dla mnie ważne aby z głośników nie wydobywa się hałas. " WDEHE" widzę że bdb wiesz o co loto, co byś dla mnie doradził? Zaraz poczytam o Imo i sprawdzę co mogę znaleźć dla siebie.
I czy możesz wypowiedzieć się na temat któregoś z wymienionych odtwarzaczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez ToxicEgon.

Re:Pomoc w doborze sprzętu!!! 2018/11/15 13:00 #445285

Nie, nie wiem nic o nich.
Ja mam starą Yamaha, bez USB itp tylko CD potrafi grać.

Jedyna rada to posłuchaj sam,
Twoje pieniądze, twoje uszy, każdy lubi co innego. I słyszy inaczej.

Btw: IMO Atheist ma to do siebie, że jest męczący na kiepskim sprzęcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator