HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Wzmacniacz do Monitor Audio BX2 - 10m2 2018/11/11 14:57 #445215

Witam wszystkich. Od Kilku lat jestem posiadaczem Kolumn podstawkowych Monitor Audio BX2. Napędzane są wzmacniaczem Yamaha AX 550. Pomieszczenie jest male bo tylko 10m2, kolumny są zamontowane w narożnikach pokoju na wysokosci 150cm. Słucham muzyki elektronicznej, hip-hopu. Zródłem dwięku jest głównie gramofon, muzykę odtwarzam głównie z płyt winylowych. We wzmnacniaczu pojawiają się pewnie problemy z pokrętłami, zaczynają trzeszczeć, input selector ma problemy z utrzymaniem sygnału, stwierdziłem ze pora na cos "Lepszego" jak na moje ucho wzmacniacz do tej pory grłl w miarę przyzwoicie, po przeczytaniu wielu watkow na forum mogę wywnioskować ze jest to przeciętny wzmacniacz wiec postanowiłem rozejrzeć się za czym "lepszym"
muszę zaznaczyć ze nie słucham muzyki za glosno, obecnie Yamahe rozkręcam max do godz 10 i jest to już naprawdę max jaki mnie zadowala, w nowym wzmacniaczu zależało by mi żeby regulacja głosnosci odbywała się płynnie, muzyki słucham glównie wieczorami dlatego dokladnę dostrojenie glosnosci jest dla mnie ważne. Zależy mi na ciepłym brzmieniu i wyższym srodku niż ma Yamaha ax 550
Zwrócilem uwagę na 3 firmy i różne modele z tych stajni
CambridgeAudio Azur - podobno problem z pokretłem głosnosci działa 0-1 brak płynnosci
NAD - różne sż opinie, tutaj moja wielka zagadka
ROTEL - brak pokręteł od ustawiania Bass-Treble lub Balance, zależy od modelu. Regulacje są mi potrzebne, często płyty winylowe maja za dużo bassu, Balance używam gdy korzystam z konsoli, siedzę trochę bokiem :) i tutaj koniec pomysłów.
Na co jeszcze warto zwrócić uwagę waszym zdaniem? mój budżet to 800-1000 zł ale wiadomo ze można go troszkę nagiąć ":)
Podrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Monitor Audio BX2 - 10m2 2018/11/11 21:55 #445220

Rotela można polecać niemal w ciemno. Sporo modeli ma regulacje barwy i wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy (chyba, że masz osobny lub wbudowany w gramofon). Poszukaj modeli np. RA-931, 951, 971.

NADy też się sprawdzą i raczej wszystkie mają regulację barwy - C-302, 304, 312, 314, 320, 325, 340 - wyższe modele będą już chyba za mocne jak na Twoje potrzeby no i oczywiście wyraźnie droższe.

W założonej kwocie bez problemu znajdziesz dowolny z wymienionych modeli.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wzmacniacz do Monitor Audio BX2 - 10m2 2018/11/12 18:16 #445231

Moje MA fajnie zagrały z Regą. Tyle ze paczki większe od BX ale brzmieniowo bardzo pasowało, a z Cyrusem gra na co dzień. Takie ciepłe brzmienie u mnie mają te kolumny nie wiem jaka jest opinia o brzmieniu MA...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator