HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Re:Okablowanie 2018/11/05 09:35 #445096

A co powiesz na 134 punkty karne?

1. 6 kwietnia - 3 punkty i blokada konta.

2. 12 kwietnia - 6 punktów i blokada konta.

3. 12 kwietnia -5 punktów i oznaczenie jako "spamer".

4. 15 kwietnia - 100 punktów - tego nawet nie ma w Regulaminie Moderacji.

5. 15 kwietnia - 20 punktów i ban dożywotni - też ciekawostka.


Żeby było śmieszniej, to tylko czytałem AS i te 3 punkty dostałem za polubienie wpisów :)

A resztę za pytania z prośbą o wyjaśnienie tej kuriozalnej sytuacji.
Jak się dowiedziałem prywatnie, moderatorzy AS sami rozpatrują skargi na siebie :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:Okablowanie 2018/11/05 09:53 #445098

Super wpis Iro. POZDRAWIAM:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 10:15 #445101

Cytat który wkleił Iro nie jest zaskakujący (no może dla niektórych) i pokazuje, że krucjata antykablarska to nie tylko polska specjalność, ale dosyć zwykłe i rozsądne (zwłaszcza jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy) podejście do tematu na świecie. Ludzie zawsze "łapali" się na magię ceny za którą z automatu powinna iść jakość, niestety często-gęsto tak nie jest i wykorzystują to firmy produkcyjne, handlowe i każdy inny, który zwyczajnie chce zarobić, ą że drogich kabli sprzedaje się mało, a koszty utrzymania firmy i dosyć kosztownego marketingu są spore to i kable muszą kosztować słono, żeby ten interes przynosił jakieś profity.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 11:17 #445102

Hehe, koszt systemu - czyli źródła, wzmacniacza i kolumn - vs koszt kabli, dobrze widać na poniższym przypadku:



Aha, kabel głośnikowy 21 tys zł :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:Okablowanie 2018/11/05 11:30 #445103

nie jestem z inkwizycji kablowej ale trzeba zachować zdrowy rozsądek , jeśli w kolumnie za 2-3 tyś sztuka głośnika kosztuje ok 80-100 zł a ktoś kupuje do tych kolumn metr kabla za 200 , lub zworki za 500 to jakiś obłęd wychodzi na to że łatwiej zrobić głośnik niż dobrze ''grający'' kabel,
żeby nie było'' za młodu też jarałem się ''lepszym'' kablem , teraz patrzę aby kupić kolumny z jak najlepszymi głośnikami lub wybrać jakiś projekt DIY na dobrych głośnikach
rob roy ubiegłeś mnie za wolno piszę/myślę ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Re:Okablowanie 2018/11/05 11:52 #445104

Oj, kolumny DIY też śliski temat :(
tylko gdzie ja o tym czytałem, na którymś blogu, chyba
dlaczego to nie może być konkurencją dla produktów dużych firm, choćby z uwagi na dostęp do oprogramowania i komór pomiarowych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 12:25 #445106

wdehe pewnie pomiar się przyda , ale jest dużo projektów , np ZAPH , DIYAUDIO.pl , Troels , można rozkręcić gotowca na dobrych głośnikach , wolę ''utopić'' 1500 w głośnikach niż w kablach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 12:59 #445108

Też prawda, ale ładnie zarobione kable w fajnym oplocie dodają prestiżu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okablowanie 2018/11/05 13:09 #445110

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Jarek2176 napisał: Iro za taki wpis ''poniżający'' kable i wszystko słyszących na AUDIOSTEREO pewnie dostał byś z pięć ostrzeżeń , ja tyle załapałem jednego dnia :P


No więc nic właśnie.
Od ostatniej zmiany moderatorów (pozdrowienia szczególnie dla Vlado i Mr. Arkadowskiego) a więc od ok. 2 (?) lat, pod tym kątem zmieniło się na AS bardzo dużo.
Zresztą obydwa teksty (pierwszy mój i drugi przedruk) jako "podręczne gotowce" prze-kleiłem właśnie z AS.
Najlepszy przykład - zakładka Hi-Fi, wątek "Audio mity", wątki (nawet w HajEndie) "Topowe sieciówki", czy inne kablowe
Dobra rozrywka, z jednaj strony - czytając "słyszących" i ich "argumenty", z drugiej strony - otwarty, świeży powiew rozumu, techniki, fizyki, elektrotechniki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Re:Okablowanie 2018/11/05 16:05 #445112

E, "wyczynowcy" to mają przecież swoje zamknięte forum.


Czy jakoś tak :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.

Re:Okablowanie 2018/11/05 17:59 #445113

Ja jestem zdania że kto bogatemu zabroni, jak ktoś potrzebuje kondycjonera masy za 5 KPLN i go stać, spoko. Nie mam z tym problemu do momentu aż nie zacznie kpić i wyśmiewać się że ja nie mam, czy nie słyszę zmiany itd..
Gdzieś kiedyś przeczytałem, w jakim pisemku, czy na stronie może nawet tutaj :) że ma sens kupowanie kabli do ( jezeli dobrze pamietam ) 10-15% wartości całego zestawu sprzętu audio. I teraz rozumiem sytuacje w której gość mający Focalle za 100000pln nie chce tej samej Melodiki co mam ja w sypialni za 200pln tylko kupuje przewody takie za 5-10kpln. To mi się wydaje zdroworozsadkowe podejście. Zgadzacie się ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 18:19 #445114

I tak i nie:) jesli pieniadze nie maja znaczenia... to kabel tez nie ma:P heheh
Podejscie do tematu moze sensowne:) ... i nigdy sie nie wysmiewac z innych... jednak czasem bolesna prawde powiedziec trzeba, mistrzem w tym byl Patric. Tak jakos mnie naszlo na wspomnienia :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 18:37 #445115

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Inferno napisał: Ja jestem zdania że kto bogatemu zabroni, jak ktoś potrzebuje kondycjonera masy za 5 KPLN i go stać, spoko. Nie mam z tym problemu do momentu aż nie zacznie kpić i wyśmiewać się że ja nie mam, czy nie słyszę zmiany itd..
Gdzieś kiedyś przeczytałem, w jakim pisemku, czy na stronie może nawet tutaj :) że ma sens kupowanie kabli do ( jezeli dobrze pamietam ) 10-15% wartości całego zestawu sprzętu audio. I teraz rozumiem sytuacje w której gość mający Focalle za 100000pln nie chce tej samej Melodiki co mam ja w sypialni za 200pln tylko kupuje przewody takie za 5-10kpln. To mi się wydaje zdroworozsadkowe podejście. Zgadzacie się ??

Dopóki ten ktoś nie głosi publiczne, że zmieniają cokolwiek w brzmieniu a innych nie nazywa "głuchymi" - każde wydane prywatne pieniądze i motywy ich wydania na kabel są dla reszty świata nieistotne. Można wtedy to traktować jako ciekawostkę i szaleństwo/ekscentryzm/bufonadę - do wyboru, w zależności od zasobności.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.

Re:Okablowanie 2018/11/05 18:39 #445116

Ja od bycia Matką Teresą z Kalkuty jestem daleki, tyle ze osobiście mam sporo różnych „zajawek” kilka motocykli crossowych, narty, rowery, kajaki... jest tego sporo, miejsca w garażu jak na lekarstwo bo tam cały czas albo wymiana tłoka, oleju jakiś rozrząd permanentny warsztat. Jak ktoś „normalny” popatrzy z boku to może się śmiać. Więc rozumiem że ktoś też ma „zajawki” no bo ja sam do końca normalny nie jestem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Okablowanie 2018/11/05 18:51 #445118

Większość hobby jest przyjemne i niegroźne do pewnego momentu , po przekroczeniu niewidzialnej linnii staje się szaleństwem
np.chodzenie po górach super , ale już niezbyt jak podejmuje się ryzyko i za moment odpadną odmrożone stopy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator