HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/18 08:44 #444890

Witam serdecznie, na wstępie od razu zaznaczam że pierwszy raz w życiu zakupiłem sprzęt audio ze wzmacniaczem i kolumnami , dlatego udaję się do was o pomoc.

A więc tak , kable podpiąłem pod głośniki oraz wzmacniacz tak jak powinno to być , gdyż sam gość mi je tak podpiął. Aczkolwiek co dalej .. podłączyłem telewizor z dźwiekiem nie z TV swojego , a z "Odbiornik hdmi" które hdmi jest podpięte do wzmacniacza.

No i kiedy wchodze w youtube na tv , muzyki brak z kolumn , próbowałem na wzmacniaczu pokrętłem dać na "Tuner" czyli radio aczkolwiek kiedy daje wyskakuje 98.10 i brak dźwieku ... Wszędzie mam brak dźwieku .

Nie wiem co robić jestem początkującym użytkownikiem ;33.

Wzmacniacz yamaha rx a2080 jest podpięty z dwoma kolumnami firmy Klipsch RP 280 FA wszystko jest nowe i dzisiejsze .

Prosiłbym o wszelką pomoc jak za to wszystko się zabrać gdyż nie mam pojęcia ;3...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/18 11:09 #444892

Zrób zdjęcie z tyłu amplitunera , i z przodu wyświetlacz ,
w takim sprzecie jest milion funkcji , instrukcja,instrukcja ..............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/18 12:50 #444894

Zacznij od resetu do fabrycznych i wywołaj wstępną konfigurację.
Instrukcja pomoże.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/19 21:12 #444909

Człowiek kupuje amplituner za 8kpln i nie jest w stanie podłączyć kolumn i uruchomić amplitunera w trybie tunera FM? Przepraszam, ja wysiadam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/19 21:21 #444912

Dawno Cię nie było , cuda się dzieją , niedawny przypadek ''' koleś podłączał do wzmacniacza stereo jako trzeci 12 calowy głośnik bez budy filtrów (2 kolumny stereo + ten głośnik ) żeby basu było więcej i narzekał że słabo gra :cheer:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Jarek2176.

Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/19 21:31 #444914

:lol: idę na analogowego papierosa :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/20 06:53 #444918

A widzieliścię tylną ściankę tej yamahy,?
Tam można do ustawienia wejścia wybieranego na panelu sterowania (przełącznik input) przyporządkować różne wejście dźwięku, jak to używka i ktoś to pod siebie ustawił to może być ciężko.

Co prawda tuner FM powinien być stały.

Ale to wyższa szkoła jazdy,
dlatego reset instrukcja i zaczynać od zera.

A może wyjście na kolumny przełączone jest na inne zaciski niż są podpięte, albo w ogóle końcówki mocy odcięte (można tak) albo namieszane coś w musiccast?

To jest wyzwanie panowie, to nie jest stereo, tu potrzeba sporo czasu i że dwie herbaty by pod swoje potrzeby to skonfigurować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/20 07:35 #444920

Zamiast herbaty ja proponuje dwie flaszki :) :) a te amplitunery to jest wyższa szkoła jazdy łącznie z ustawieniem odpowiedniego opóźnienia dla satelit w 5.1 itd...
To jest zwykle kawał komputera

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Jak podpiąć prawidłowo wzmacniacz yamaha rx a2080 do tv 2018/10/20 10:32 #444923

Mikrofon i automatyczna kalibracja załatwi większość ustawień kolumn.

Btw: może dlatego z systemów kinowych podobno najlepiej sprzedają się soundbar y, proste działanie, i jak pomieszczenie odpowiednie to nawet zadziała.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator