HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 08:27 #444848

Witam... stosowanie specjalnych listw pod |audio|filskich :P ma jakies uzasadnienie?
Mysle nad kupnem takiej ze wzgledu na delikatne brumienie trafa we wzmacniaczu lampowym, jednak mam pewne obawy co do slusznosci zakupu.
Wiec pytranie do forumowiczow... jak podlaczacie swoje sprzety audio?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 10:35 #444850

całkiem przyzwoita listwa GIGAWATT PF-2 MK2...solidnie wykonana i co najważniejsze nie psuje dźwięku.....co do brumiącegoo trafa....ciężko powiedzieć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 11:37 #444852

Jakaś listwa komputerowa z filtrami itp,
nic pod zastosowania audio, ale osobne gniazdko jedyne na osobnej lini prosto od skrzynki, nie żeby tak było zaplanowane pod audio, elektryczny wsad kominka był z tego zasilany, zabezpieczenie standardowe 16A, 3 przewody, miedź, 2.5mm
nic nie brumi, czy to zaleta rozwiązania wyłączności zasilania, pewnie nie.
Ale jakbym z jakimś magikiem od audiovoodoo miał rozmowę to pokonam go na własnym polu, bo kto ma takie zasilanie sprzętu ;)
Daje to +5 do prestiżu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 11:37 #444853

Może być tak, że na owo brumienie żadna listwa/kondycjoner nie pomoże. Najlepiej wypożycz za kaucją i sprawdź.
Trafo może być źle nawinięte. Na to już nie poradzisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"(...) zresztą zamiast kraść jako dyrektor, fabrykant, sekretarz czy inny prezes, lepiej już kraść, par excellence, jako złodziej. Tak jest chyba uczciwiej."
Ostatnia edycja: przez smykus_starszy.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 14:31 #444861

Byłem u gościa w domu jak kupowałem wzmacniacz i Trafo nie brumiło... Podłączyłem u siebie i bzyk. Pytałem czy jakaś listwie miał pod audio, wysłał zdjęcia było na niej logo audio "aglle", jakiś tak. Ale sam też nie wie czy to mogło mieć wpływ. Przykładem tam ucho i nic nie słyszałem. BTW też bym chciał osobna linie pod wzmacniacz a tak żeby była hehe... Sprawdzałem też w innym pomieszczeniu i brumilo jeszcze głośniej, wyraźnie. Dlatego też jest zagadka. 2gi lampiak raz totalna cisza raz delikatny brumik. I bądź tu mądry.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 14:34 #444862

I jeszcze jedna sprawa, tak na szybko... zworki glosnikowe najlepiej wykonac z tego samego przewodu co laczy kolumny-wzmacniacz?
A moze lepiej zostac przy tych od producenta? jesli samemu to jaka max. dlugosc moze byc, czy ma to jakies znaczenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/13 18:26 #444865

Zważywszy na to, że w kolumnach są przewody takie jakie są, oraz, że we wzmacniaczu również są jakieś tam zwykłe przewody sprawę zworek na zaciskach kolumn proponuję delikatnie odsunąć na boczny tor, pozostaw to co dała fabryka i ciesz się, ze spokojnym sumieniem, muzyką ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/16 22:00 #444881

Niestety to nie jest takie proste... poprostu cieszyc sie muzyka, bardziej bym sie cieszyl gdyby lepiej gralo:) Dlatego tez caly czas, malymi kroczkami, kosztami raz do przodu, raz w bok :P
Zworki zostawie w spokoju:)
Moze kolumny... moze to czas na zmiane kolumn.
Cos o wysokiej skutecznosci... do lampy? Jakies pomysly?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/17 18:35 #444886

Co za lampa i jakie kolumny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez rajaz.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/18 16:33 #444896

Yaqin... ? 2a3, w tej chwili jest wpiety, nie miałem nigdy jakiś hajendow, jednak lepszego dźwięku jak teraz nie słyszałem(u siebie). Lampy 2a3 psvane Hifi, 83,82 genalex Golden lion. CIEKAWI MNIE też jak by to było z innymi lampami np. Z ps-wr.
Kolumny to Magnat Quantum 908... Wreszcie zaczęły grać, wcześniej nie byłem zadowolony, bardzo ciężkie do ustawienia, nadal z tym walczę... W wolnych chwilach. Duże zmiany daje zabawa okablowaniem, zwłaszcza na basie. Głośnikowe Melodika sugar 2x4,5mm. "czincz" wireword Oasis, dac Metrum nos mini octave.
Pomieszczenie 5x4,5m. Sieciowki melodika 4,5 wzmacniacz, 2,5 dac, z nudów zrobiłem:) może warto zainteresować się poważniej akustyka pomieszczenia? Może są jakieś gotowe schematy gdzie co powiesić, postawić. Może potrzebne są jakieś pomiary, pojęcia o tym nie mam. Jeśli chodzi o kolumny to myślałem o klipsch... Nawet i la scala, jak za wielkie to może heresy? Ciężka sprawa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Elaminer.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/18 18:55 #444898

Magnat Quantum 908, toż to potwory :lol: jak duże masz pomieszczenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2018/10/21 10:41 #444946

Napisalem wyzej... wychodzi jakies 22m2:P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2022/09/11 17:16 #451665

Chciałbym się podłączyć do tego wątku. Nie chodzi mi tyle o brzmienie, ale raczej o dostarczenie elektronice nieco lepszej jakości zasilania.
Nie chciał bym na takie urządzenie wydawać jakiejś niesamowitej kasy, w związku z tym moje oko padło na Taga Harmony PF-1000DC, które poza zabezpieczeniem przepięciowym, przełączaniem polaryzacji, detektorem fazy i filtracją ma jeszcze reduktor składowej stałej. Cena takiej listwy to ok. 900 PLN.
www.tagaharmony.com/pl/products/3661/kon...oduct/9085/pf-1000dc
Czy koledzy mają jakieś doświadczenia z tym urządzeniem? Na oko cena wydaje mi się atrakcyjna, ale do tej pory nie stosowałem tego typu listew.
Czytałem kilka jego testów i opinie są raczej pozytywne, ale wiadomo jak to z testami jest...;)
Czy możecie polecić inne urządzenie w podobnej cenie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2022/09/16 22:14 #451670

Za obecnie 700 zł wziąłbym listwę tego Audioquesta www.tophifi.pl/przewody/listwy-i-kondycj...st-powerquest-2.html
nie dość, że sprawdzona marka, to dwa realny wpływ na system. Zadzwoń do salonu, umów się na odsłuch albo wypożyczenie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Listwa zasilajaca/filt/ kondycjoner 2022/09/18 11:54 #451672

Brałem pod uwagę tę listwę wcześniej, ale opinie o niej są mieszane...od w miarę pozytywnych, do zdecydowanie negatywnych, zaś w przypadku Taga Harmony wygląda to zdecydowanie lepiej. Nic to, chyba faktycznie przyjdzie dogadać się z handlarzami i pożyczyć do sprawdzenia
BTW...miałeś okazję praktycznie sprawdzić działanie Audioquesta?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator