HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kolumny do Rega Elex-r 2018/10/07 18:42 #444748

Jestem tutaj nowy, wiec na poczatek witam wszystkich forumowiczow serdecznie.
Postanowilem zalozyc konto, bo szukam kolumn do wzmacniacza wymienionego w temacie.
Nie bardzo mam czas na odsluchy a miejsce zamieszkania mocno ogranicza mozliwosci odsluchow w salonach audio, dlatego zdecydowalem sie na zakup online po wstepnym rozeznaniu w temacie na tym forum.
Obecny zestaw to Rega Elex-r, Sony XB 930e QS wersja UK Edition i kolumny B&W 703.
Pomieszczenie to salon wielkosci okolo 20m2, dosyc dobrze wytlumiony pluszowymi siedziskami, na podlodze dywan pokrywajacy prawie cala podloge.
Chcialbym zmienic kolumny na podstawkowe, te mi sie troche znudzily i uwazam ze sa za duze do mojego pokoju. Wczesniej graly z Primare a30.1, ale postanowilem zmienic wzmacniacz na nieco cieplej grajacy i bardziej muzykalny i to byl Rega to byl strzal w dziesiatke. Teraz przyszedl czas na kolumny a zrodlo zmienie na koncu, bo nawet jeszcze nie podjalem decyzji czy bedzie to kolejny CD cz jaki streamer dla odmiany. Zobaczymy.
Celuje w kolumny podstawkowe, bo kiedys takie mialem. Byly to Usher x718 i ch brzmienie bardzo mi odpowiadalo moze poza lekko cofnieta srednica. Szukam czegos co zagra podobnie, czyli mocno i nisko na dole z dobrym detalem w gornym pasmie i ladna dobrze wypelniona srednica, tak zeby instrumenty typu gitara, saksofon, pianino, fortepian brzmialy dosyc naturalnie i z odpowiednim ciezarem.
Kwota jaka chce przeznaczyc na nowe kolumny bedzie zalezec od tego ile wezme za Bowersy, ale mysle ze bedzie to okolo 1400-1600 euro.
Mam nadzieje ze padna jakies ciekawe propozycje, kolumny moga byc nowe lub uzywane.
Myslalem o czyms w stylu Chario, Sonus Faber Venere 2.0, moze jeszcze raz Usher ale inny model. Cos w tym stylu, chcialbym zeby kolumny tez dobrze komponowaly sie z wnetrzem stad takie moje typy.
Czekam na Wasze propozycje i z gory dziekuje za wszystkie wpisy.

Pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do Rega Elex-r 2018/10/08 12:10 #444758

Witaj,

Wzmacniacz jest wdzięcznym urządzeniem dla doboru kolumn. Jest muzykalny, barwny co ułatwia dobór kolumn. Posiadane B&W moim zdaniem go ograniczają więc decyzja o wymianie jest słuszna. Pomieszczenie z powodzeniem może przyjąć kolumny podstawkowe. Przechodząc do sedna polecam na pewno: Buchardt S300, Audio Academy Dione II oraz Dynaudio X18. Można jeszcze zwrócić uwagę na kultowe Kef LS50 oraz Piega Classic 3.0. Wszystkie te kolumny oferują brzmienie dociążone i muzykalne, barwne, pozbawione agresji czy natarczywości. Ciężko jednoznacznie wybrać najlepszą z nich bez odsłuchu ale gorąco polecam przyjrzeć się bliżej tym pozycjom.

Pozdrawiam,
Michał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Kolumny do Rega Elex-r 2018/10/08 14:55 #444761

Dzieki za odpowiedz.
Powiedz mi prosze dlaczego myslisz ze moje B&W ograniczaja ten wzmacniacz. W sumie to one kosztowaly nowe dwa razy wiecej niz przedstawione przez Ciebie propozycje i dwa razy tyle co ten wzmacniacz. Ja uwazam je za swietne kolumny, ale zdecydowanie do wiekszych pomieszczen. Mialem je kiedys w 32m2 z Primare a30.1 i bylo zdecydowanie lepiej.
Jednak wszystkie przez Ciebie proponowane zestawy slabo sie wpisuja w moje oczekiwania ze wzgledu na wyglad, ktory jak pisalem wczesniej ma tez duze znaczenie dla mnie.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Kolumny do Rega Elex-r 2022/10/10 23:57 #451698

Vienna Acoustics Haydn Grand SE polecam do tej Regi. Ja jestem zachwycony tym jak to u mnie gra. ;)
I ważne: ona potrzebuje na prawdę fajnego źródła..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

> Touch The Sound of Silence
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator