HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/03 14:01 #444691

Czesc.
Prosze Was o pomoc w wyborze wyzej juz wspomnianego zestawu stereo do 1200pln.
Nie jestem w stanie dolozyc chocby 100, bowiem to jest moj max budzet.
To moze teraz do czego to ma sluzyc:
Pomieszczenie 25m2 - odleglosc od glosnikow siedzac na sofie ok 1.5m jednak chcialbym zeby dzwiek byl przyejmny raczej w calym pomieszczeniu (przemeblowania itp)
Tylko do muzyki. Zadnych filmow gier i tv
Muzyka 90% dynamiczne electro.
Nie szukam sprzetu ktory zburzy mury tylko ktory bedzie fajnie grac przy niskiej / sredniej glosnosci
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/03 19:47 #444695

co ma być źródłem dźwięku, płyty, komputer i pliki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/03 20:24 #444696

Laptop, ipod i gramofon

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/03 20:39 #444699

1. jaka wkładka?

2. laptop ma optyka, masz jakiś zewnętrzny dac czy coś, jak chcesz go łączyć?
Ipod jak chcesz łączyć chyba nie przez wyjście słuchawkowe, co?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/03 21:30 #444701

Nie wiem co to wkladka, przepraszam.

Szczerze, to uzywalem kabla jack-aux do tej pory.
Nie mam zadnych dac w laptopie.
Sory za debilne odpowiedzi ale znam aie na tym jak ma balecie :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 08:27 #444707

Wkładka to element na końcu ramienia gramofonu w którym zamontowana jest igła "rżnąca" płytę. Ogólnie nazywa się tak tą małą obudowę wraz z igłą.

DAC jest w każdym laptopie, a konkretnie w karcie dźwiękowej, również tej zintegrowanej na płycie głównej komputera, jakiegokolwiek komputera, bo nawet Atari 800XL i Commodore C64 miały na pokładzie DAC (jakiś tam).

Najlepiej wyciągnąć cyfrowy sygnał z laptopa przez USB podłączając tzw. USB-DAC czyli np. FX Audio FX-01 za bodaj 130 zł. To taka "karta dźwiękowa" podpinana przez USB dzięki, której możesz ominąć kartę dźwiękową komputera i uzyskać możliwie najlepszy sygnał. Oczywiście są droższe, nawet znacznie droższe USB-DAC-ki, ale myślę, że na początek ten za 130 wystarczy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 11:16 #444709

"Nie wiem co to wkladka"
:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 13:45 #444710

John - dzieki za rzeczowe wyjasnienie. Co do owej "wkladki" - jeszcze nie sprawilem sobie zadnego nowego gramofonu. Zamierzam kupic w niedalekiej przyszlosci cos do 300pln
Poki co puszczam plyty na starej unitrze "benek" ale to tak bardziej jako frajda z puszczania vinyli i ciekawostka dla mnie.
Taka karte pewnie sobie sprawie ale to moze nie teraz - mocno okrojony budzet i te sprawy.

Jeszcze dodam - najwiecej nagran puszczam ze spotify i youtube.
To glownie ze wzgledu na brak dobrego gramofonu, budzet (ceny vinyli!) i slaba dostepnosc plyt.

Mam nadzieje ze to jakos pomoze Wam w zasugerowaniu jakiegos wmiare fajnego kompletu w tej cenie ;)

TV - ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 14:12 #444711

Z używanymi gramofonami za 300 zł trzeba uważać (nowe i sensowne za te pieniądze w przyrodzie nie występują), zwłaszcza na wkładkę którą możliwe, że trzeba będzie wymienić. Nowe najtańsze od Audio Techniki albo Ortofona to wydatek min. 100-120 zł. Z używanych gramofonów warto się rozglądać za firmami Dual, Rega, ProJect, Thorens. Do tego potrzebujesz jeszcze przedwzmacniacza gramofonowego. Najtańsze Monacor-y kosztują chyba ok.60-100 zł. Stare gramofony raczej rzadko kiedy miały wbudowany preamp, nowe już częściej, ale ceny za jakiś tani model ProJecta zaczynają się od ok.1300 zł, a używki raczej nie mniej niż za połowę tej ceny.

Co do płyt to akurat jest ich na rynku zatrzęsienie, nawet w "biedronkach" już są, nie mówiąc o sklepach płytowych, MediaMarkt-ach czy empiku. Poza tym co jakiś czas prawie w każdym mieście organizowane są tzw. RecordStore itp. imprezy gdzie sprzedawców jest od cholery i każdy ma po kilkadziesiąt pudeł wypchanych po brzegi.

Jeśli chcesz na poważnie wejść w winyle z kwotą 300 zł to uprzedzam, że nie da się tego zrobić. Na razie temat gramofonu odpuść.

Grzebnę na allegro za kolumnami i wzmacniaczem i podrzucę jakieś sznurki do sensownych aukcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 14:26 #444712

John 1.5 V napisał: Co do płyt to akurat jest ich na rynku zatrzęsienie, nawet w "biedronkach" już są, nie mówiąc o sklepach płytowych, MediaMarkt-ach czy empiku. Poza tym co jakiś czas prawie w każdym mieście organizowane są tzw. RecordStore itp. imprezy gdzie sprzedawców jest od cholery i każdy ma po kilkadziesiąt pudeł wypchanych po brzegi.


Tak tak, co cieszy mnie niezmiernie jednak - jakkolwiek to zabrzmi; niszowych artystow jeszcze u nas na prozno szukac. Przynajmniej tych ktorych ja szukam, sa to raczej biale kruki na rynku a nawet jesli sa to ich ceny sa zawrotne (jak na kowalskiego ktory chce wszystko za 1200pln) ;)

Szkoda strasznie ze z tymi gramofonami jest taka lipa. Naprawde nie spodziewalem sie ze w tej cenie niema co sie brac za to... wielka szkoda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 18:37 #444714

a czego się spodziewałeś, że za 70 euro znajdziesz coś konkretnego....lepiej zainwestuj w bilet na koncert...wyjdzie Tobie na zdrowie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 18:58 #444718

Czy zakup FX Audio FX 01 ma sens do puszczania audio z YouTube ? Pytam bo są różne zdania na temat jakości audio z tego źródła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 18:59 #444719

Modzian napisał: ... jeszcze nie sprawilem sobie zadnego nowego gramofonu. Zamierzam kupic w niedalekiej przyszlosci cos do 300pln
Poki co puszczam plyty na starej unitrze "benek" ale to tak bardziej jako frajda z puszczania vinyli i ciekawostka dla mnie.


Jeżeli "benek" to Bernard, to lepiej te 300 zł zainwestować w jego renowację. Wprawdzie to nie Adam czy Daniel ale i tak lepszy od plastikowych zabawek, które możesz za tę kwotę kupić. A wkładka jaka? Pewnie MF-sto ileś. Nie zaszkodziłoby wymienić na lepszą ale sama wymiana to, wbrew pozorom, nie jest banalna czynność. "Renowator" powinien sobie z tym poradzić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 19:12 #444720

TV napisał: a czego się spodziewałeś, że za 70 euro znajdziesz coś konkretnego....lepiej zainwestuj w bilet na koncert...wyjdzie Tobie na zdrowie :)


Za glupie odpowiedzi ja Ci juz podziekuje, jesli nie masz niczego madrego do powiedzenia.

@Adam szulc - szczerze to nie mam pojecia co tam jest za igla, wazne ze cos tam pyrka. Nie wiem czy chce mi sie bawic w renowacje, wolalbym cos co kupie i postawie. Co na dodatek ladnie wyglada bo szpeci strasznie ten moj gramofon dziad stary :D

No ale zwyczajnie przeczekam i odloze na cos lepszego. Zbliza sie zima i szykuja sie wazniejsze wydatki :whistle:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zestaw stereo do 1200pln 2018/10/04 20:03 #444722

właściwie to przepraszam....po co masz przepłacać.....masz coś "mądrego" i sprawa załatwiona :)
allegro.pl/mega-zestaw-stereo-cd-usb-gra...ter-i7353065217.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator