HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/18 14:21 #444610

Witam,
Przeglądam strony o HIFi od jakiegoś miesiąca. Zdecydowałem się otworzyć konto i napisać po przeczytaniu:
"2.1 do pokoju 10m2 - które kolumny najlepsze?"
Dlaczego? Ponieważ, widzę, ze mogę sie tutaj dużo nauczyć, a moderatorzy/użytkownicy doradzają w sposób, który sporo może nauczyć.
A wiec do rzeczy.
Mieszkam w Anglii od 5 lat i będę tutaj jeszcze rok i przez ten czas chciałbym złożyć mój wymarzony sprzęt audio.
Obecnie posiadam:
1. Onkyo TX-NR626
2. Tannoy 603
3. Głośnik centralny Tannoy Mercury VC
Co teraz jest nie tak:
1. Muzyka rockowa - dudnienie, słabe basy, wszystko jakby rozmyte.
Co chciałbym uzyskać:
1. Stereo do słuchania muzyki (Rock - tutaj dla mnie wiec musi byc ok oraz troche pop/dance dla narzeczonej - nie wymagającą)
2. Filmy: przestrzenny dzwiek, fajne efekty.
Nad czym sie zastanawiam:
1. Poczekać na okazje i zakupić Onkyo 905 lub 906 (fajny do stereo no i opcje przestrzenne do filmów)
nie potrzebuje do filmów nowego ampa gdyż ożywam tylko Netflix
2. Przeniesienie 603 na tyl i zakup Tannay V1 lub M2 na przód lub coś innego co doradzicie.
Dlaczego się waham?
Czytając temat u was na forum zauważyłem ze V1 i M2 to jednak nie dobra klasa... a i tera słuchając to co mam jest niedosyt...
Założenia do przednich kolumn:
Najlepiej nie podłogowe gdy ciężko będzie je przewieźć do PL.
Najpierw chciałbym kupić przednie kolumny a jeżeli uważacie, ze warto zmienić ampa to kolumny już dobrane pod nowy amp.
Moze cos z Angielskich firm? Co sadzicie o Tonnay? Opinie w necie sa ok, ale widzę ze na tym forum uważane sa za mierne, wiec może coś innego lub tej marki lepsze kolumny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/18 14:33 #444611

Dudnienie, słaby bas.
Wygląda jakby twój pokój potrzebował adaptacji akustycznej, może wystarczy samo przestawienie zestawu i mebli.
Większość muzyki to stereo, słuchanie tego na amplitunerze kinowym też nie zawsze dobrze wychodzi.

Moja rada poczytaj o ustawieniu kolumn i adaptacji pomieszczeń odsłuchowych

A sprzęt kupuj po odsłuchu to UK, jest gdzie słuchać, sklepy mają warunki, nawet te z używanym sprzętem.
Przewieź można wszystko, są busy do Polski, prawie każda paczkę wezmą, tylko czy to ma sens, kupowanie teraz na potem.

Powalcz z pomieszczeniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/18 14:56 #444612

Słabe basy sa w niektórych utworach, otwór wtedy jest jak by rozmyty. I to raczej wygada jak by kolumny nie wyrabiały przy wymagających utworach. A ja itak chce zakupić przednie kolumny.
Czy z Tannoy warto coś kupić? Może seria revolution czy jednak inna marka?

Pomieszczenie raczej nie do ruszenia :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez gelo29.

Re:Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/18 19:14 #444614

Akustyka jest ważna, bez odpowiedniej akustyku nie ma co pchać się w wydatki na sprzęt.
W przypadku systemu wielokanałowego prawidłowe rozstawienie kolumny względem siebie i ścian to podstawa.
Jeśli nie możesz tego zrobić to odpuść sobie jakiekolwiek zakupy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/21 22:40 #444624

Kurde aż mi się nie chce wierzyć ze 10m2 sprawia takie problemy. Dobry sprzęt musi zagrać jakieś uniwersalne monitory i wydajny markowy wzmacniacz nie wierze ze zrobi kupę. Jak czujesz ze sprzętowi brakuje precyzji to zdecydowanie jakiś klocek jest do wymiany. Jakaś Rega i monitory Dali Np Zensor 3 to musi zagrać na tej powierzchni. Jeżeli chodzi o ustawienie to Wdehe ma racje, z tym że czasem nie potrzeba jakiejś rewolucji tylko delikatnego odsunięcia od ściany. Opowiem Ci mój przypadek może coś Ci podpowie:W pewnym momencie doszedłem do wniosku ze moim paczkom brakuje rozdzielczości detali. Oczywiście poszedłem do jakiegoś salonu coś posłuchać , oglądam jakieś kolumny bo gość powiedział ze fajne i z Cyrusem wiele razy nimi grali i jest nieźle. Jak zobaczyłem basreflex z tylu to się skrzywiłem a gość ale nie potrzeba 1,5 metra wystarczy 30-40 cm czasem nawet mniej. Po przyjściu do domu odstawiłem moje kolumny od ściany o dodatkowe 10 może 15 cm i nagle pojawiła się średnica i szczegóły. Może zanim kupisz to poeksperymentuj. A dźwięk ma się podobać Tobie wiec to Ty musisz wybrać. Z tym że dalej będę obstawiał przy swoim że na takiej powierzchni sprzęt musi zagrać - oczywiście jeżeli to normalny pokój z meblami wykładziną itd .. no chyba że masz pusto, wszystko w nagim marmurze i wysokość 4 metry - no to wtedy już nie wiem co dalej :)
Jeszcze jedno te Tannoye maja basreflex z tyłu podczas eksperymentów zobacz co się stanie jak go zatkasz gąbką - coś możesz dociąć jak nie ma oryginalnych

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Re:Stereo do muzyki rock. Pokoj 20m2 2018/09/21 22:55 #444625

Nawet znalazłem fotę z gąbką www.listeninn.com/product/407001-11329/L...ers/Tannoy+603#_self ostatnie zdjęcie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator