HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/24 13:12 #444428

Witam wszystkich,
jestem nowy na forum i w świecie audio. Chciałem prosić o pomoc/opinie w doborze wzmacniacza. Zamieszczam poglądowy schemat pokoju z aneksem kuchennym który jest głównym salonem. Muzyki słucham siedząc na sofie.
Kolumny których będę używał to podstawkowe Chario Academy II (impedancja 8ohm, zakres mocy 50-100W) które mam "w spadku". Ponoć potrzebują dość mocnego wzmacniacza. Źródłem dzwięku jest gramofon, w przyszłości także komputer przez DAC. Fajnie by było gdyby wzmacniacz oferował wyjście słuchawkowe. Budżet to okolice 5k. Muzyka - jazz, elektronika, muzyka powazna. Nie słucham rock'a. Poprzedni set-up to gramofon - przedwzmacniacz podstawowy (Art DJ pro 2) - Creek 4330 - Kolumny castle (nie pamietam modelu, niesymetryczne z bass reflexem z przodu, ponoc pod kino domowe). Po małym researchu myślę o:
CA CXA80 (plusy - wbudowany DAC, wyjscie sluchawkowe)
Naim NAIT 5si (plusy - wyjscie sluchawkowe)
Rega Elex-R (plusy - wejscie PHONO, ponoc dobry przedwzmacniacz, minusy - brak wyjscia sluchawkowego)
HEGEL H80 (pdobry wbudowany DAC, brak wyjscia sluchawkowego)

Mieszkam we Wrocławiu, po wstepnej selekcji moze dałoby się za kaucją odsłuchać niektóre modele. Proszę o opinie, może jakieś inne propozycje powinienem wziąć pod uwagę. Może sprzęt używany?

Pozdrawiam!
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/25 13:52 #444442

Możesz poprzestawiać meble?
Kiepski będzie z takim ustawieniem.
Poczytaj o ustawiani kolumn.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/25 14:32 #444444

Z tych wzmacniaczy co napisałeś słuchałem 3 :-) akurat dokładnie to samo nam się podoba. Niestety kolumny znam tylko z widzenia. Ale powiem jakie moje odczucia. CXA80 było dla mnie rozczarowaniem, po tym jak posłuchałem Cyrusa (którego mam 82DACQX). Rega i Naim zajebiste. Cambridge gra mocno górą przynajmniej na głośnikach na których mogłem posłuchać - MA, QAcoustic, JB4. Rega ma bardzo mocny mięsisty bas generalnie odpowiednie słowo to pierd...cię i ma sporo mocy z tego co kojarzę to 70WNa 8 chyba nawet jakieś nagrody whathifi miała , Naim też super może trochę słabszy ale bardzo szczegółowy do każdej muzy z typowymi dla Naima dziwnymi wejściami ;-) ale gra super. Z tym ze na głośnikach co masz Ty może grać zupełnie inaczej. Ale moje typy to Rega i Naim. Jeszcze może posłuchaj Cyrus One on ma i cyfrę DAC Sabre i przedwzmacniacz wbudowany i możesz się zdziwić jak rozwali system. Ostatnio go miałem tydzień na posłuchanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/25 16:37 #444447

Do dwójek Chario Academy poleciłbym od siebie NAD M3 z drugiej ręki (może uda Ci się posłuchać tego wzmacniacza we Wrocławiu) - co prawda nie ma wyjścia słuchawkowego, ale b. dobrze koresponduje z ciepło zestrojonymi głośnikami; ma wystarczający zapas mocy, dodaje odrobinę szlachetnej (minimalnie schłodzonej) kultury brzmienia (szczególnie precyzyjnej jeśli chodzi o prezentację fortepianu), głęboką scenę (choć minimalnie "pomniejszającą kubaturę instrumentów) i angażujący "przekaz".

Piszesz, że miałeś Creeka 4330 (świetny, niedrogi wzmacniacz), który kapitalnie dogaduje się kolumnami Dynaudio Audience 42 lub 52 - a może pójdziesz tym tropem i sprawdzisz Creeka 50A?

P.S.

Inna sprawa, że słuchając muzyki z gramofonu, fundamentalne znaczenie dla końcowego "efektu" będzie miała jego solidność (jakość), soniczne zestrojenie z wkładką gramofonową, przedwzmacniaczem gramofonowym, kablem, ustawieniami, jakością odtwarzanych płyt...

..."trudne pomieszczenie" - a może udałoby Ci się przesunąć stół z krzesłami w okolice przestrzeni pomiędzy fotelem (a ten przenieść do innego pomieszczenia), a ścianą z barkiem...sofę odsunąć pod ścianę z szafkami?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/26 10:43 #444460

Dzieki za podpowiedzi. Globalna zmiana ustawienia mebli w salonie nie za bardzo wchodzi w gre. Poczytam o ustawieniach kolumn. Moje poprzednie mialy wyjscie bass reflex z przodu, Chario maja je z tylu co jak rozumiem tez oznacza ze kolumny musza powedrowac dalej od scian. Jutro zaczynam dzwonic po sklepach i dowiem sie jak wygladaja mozliwosci wypozyczenia sprzetu i odsluchu w domu. Najwiekszy problem bede mial chyba z wypozyczeniem Regi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/08/26 14:35 #444461

exe000 napisał: ... Chario maja je z tylu co jak rozumiem tez oznacza ze kolumny musza powedrowac dalej od scian.


Byle nie za daleko. 40-60 cm licząc od przedniej ścianki do ściany powinno być optymalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pomoc w doborze wzmacniacza. 2018/10/31 14:56 #445045

Witam po dłuższej przerwie. Chciałem się podzielić swoimi przykrymi doświadczeniami, które narazie zatrzymały cały proces. Otóż po odłuchaniu kilku wzmacniaczy, jednym z polecanych mi był Atoll IN200SE. Znalazłem w internecie, że jest w sklepie Fusic we Wrocławiu. Umówiłem się na wypożycznie za kaucją. Po oddaniu nie otrzymałem kaucji z powrotem. Kilkakrotnie byłem okłamywany, że kaucją przyjdzie do końca tygodnia. Później o jakichś błędach w przelewie.. Konsultowałem się ze zaznajomionym prawnikiem i przez kancelarię wysłane zostało przedsądowe wezwanie do zapłaty. Zignorowane. W sklepie zjawiłem się jeszcze osobiście, i dowiedziałem się, że nie ma pieniędzy na zwrot mojej kaucji... Zwrot w sprzęcie, który zaproponowałem jako ostateczność, także jest niemożliwy ponoć ze względu na zajęcia komornicze. Aktualnie sprawa trafia do sądu, chcę także otworzyć sprawę karną, nie tylko cywilną, gdyż jestem przekonany o celowym oszustwie/kradzieży. Jeśli bowiem w trakcie są zajęcia komornicze to chyba nie wypożycza się "nieswojego?" wzmacniacza.. Ostrzegam gorąco wszystkich przed tym oszustem! Jeśli na forum są osoby które również zostały oszukane proszę o kontakt. Może mają jakieś porady, lub można połączyć siły w walce o własne pieniądze. 

Pozdrawiam. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator