HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

B&w dm 309 2018/08/23 16:53 #444422

Witam wszystkich bardzo serdecznie ostatnio zostałem posiadaczem kolumn tak jak w tytule i bardzo prosiłbym o odpowiedź ponieważ nie wiem jaki do nich dobrać wzmacniacz stereo mam pokój o wielkości 20 m kwadratowych Chcę kupić coś używanego starszego bardzo zależy mi na jakości dźwięku na tę chwilę mam na oku:
Technic su-v660 i Yamaha r-840
Będę bardzo wdzięczny jeśli podpowie mi ktoś czy któryś z tych wzmacniaczy byłby dobrym wyborem ewentualnie może ktoś zaproponował by coś innego w cenie do 700 800 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/23 18:45 #444423

Zarówno Technics i Yamaha to nie najlepszy wybór do tych kolumn .Poszukaj NAD lub Cambridge Audio ,które lepiej się sprawdzą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 11:18 #444427

Przemku dziekuje za ofpowiedz i sugestie, mam jeszcze inne typy pod te kolumny (ale bede wdzueczny jesli masz jakies swoje konkretne modele ktore moglbys zasugerowac: otoz:
RotelRA939AX
NAD314
HKPM655VXI
LuxmanL210
Rotel RA 820BX2
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 14:54 #444429

Moze ktos pomoc w temacie tych b&w??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 16:39 #444430

nie mieszkasz na jakiejś wsi ?, poszukaj na olx allegro ofert z pobliża , ugadaj się z że dasz np 30 -50 zł za możliwość posłuchania z Twoimi kolumnami , zawsze lepiej umoczyć 50 , niż kilkaset ,
możesz też kupić jakiś popularny , jak nie podpasuje sprzedać taniej zawsze ktoś kupi
kto może wiedzieć jakie masz ''ucho'' ? , to jakby radzić ile kto ma soli wsypać do zupy , są wakacje malo ciekawych ofert na olx ,allegro poczekaj trochę pośledź rynek jakiś czas można z 800 wybrać klocek który kiedyś sporo kosztował i dobrze grał bez żadnego ale

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 17:43 #444431

Wiec tak przesluchalem kilka wzmacniaczy (gdyby kogos interesowalo jaiich dokladnie powiem) wybralem luxmana l210 i jest cudnie.
Teraz szukam tunera radiowego moze pomogli byscie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 18:00 #444432

miłem taki www.olx.pl/oferta/tuner-kenwood-kt-5020l...iKIO.html#6bc1a584e6 , raczej dostojne granie z dużym basem , anteną typu ''koło'' na dachu praktycznie brak szumów ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 19:46 #444433

Jarku a co sadzisz o Hitach f4000?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 19:47 #444434

Bardzo ciekawy jest ten który zaproponowałeś ale muszę jednak szukać czegoś w podobnej kolorystyce srebrnej w jakiej jest wzmacniacz ale oczywiście nie chce radiem zaszkodzić jakości dźwięku tych kolumn i wzmacniacza

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 19:51 #444435

A tak propo tej Yamahy i Technicsa miałeś absolutną rację One totalnie nie pasują dźwiękiem do tych kolumn

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/24 20:11 #444437

nie miałem nie wiem w przypadku starszych tunerów trzeba ostrożnie musi ''sztywno'' trzymać stereo a często bywa w nich z tym problem
Korzystaj z funkcji edycji jak nikt po Tobie nie pisał w temacie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/25 12:44 #444438

Tunery są bardzo tanie ,tylko nie jestem do końca przekonany czy jest sens ich kupowania ,obecnie wchodzi radiofonia cyfrowa, jest już dostępna w wielu miastach jeszcze chwilę i będzie tylko DAB więc takie używane tunery będą całkowicie bezużyteczne - podobnie jak tunery satelitarne telewizji na kartę .Jeżeli masz w domu stałe łącze internetowe warto rozważyć kupno odtwarzacza sieciowego oprócz "radia z powietrza" umożliwia odbiór setek stacji internetowych oraz odtwarzanie plików
W ogóle najlepsze tunery radiowe produkowała firma Restek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/25 13:27 #444440

no fakt tuner w czasach gdy wszystko można z netu to taki raczej bajer nie warto dawać dużo ,
Chyba że gdzieś w kącie lombardu ,komisu znajdziesz magnum dynalab B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/25 19:01 #444448

przemko77 napisał: W ogóle najlepsze tunery radiowe produkowała firma Restek


A nie Magnum Dynlab ?
Nie, nie miałem, nie widziałem, ani nawet nie stałem obok takiego, ale redakcja naszego ulubionego pisma swego czasu tak właśnie napisała, widząc, stojąc obok, a nawet słuchając radyjka wartego wtedy circa bodaj 8 tyś. Patrząc na ofertę i parametry trudno się nie godzić choć wydaje mi się, że w czasach świetności "formatu" FM wielu produkowało przecudowne radia, dziś chyba nie warto płacić za używkę więcej jak 150 zł. Ministerstwo zapowiedziało (nie pierwszy raz zresztą, choć ten raz wydaje się bardziej stanowczy), że likwiduje FM i kropka. Ile to zajmie ? Szacunki są różne, od 2 lat do ... (można wpisać dowolna liczbę, włącznie z urojoną). Serial z "umieraniem" FM trwa już z 10 lat (trochę strzelam) ale skoro ogarnięto TV to może i z DAB-em są jakieś szanse, tylko co to da, skoro brzmienie i tak nie będzie lepsze. Więcej stacji ? A w internecie ich mało. Poza tym, taka nowa stacja musi się jeszcze opłacać, a to z małą populacja słuchaczy może nie wystarczyć do "zapięcia" budżetu.

Jest jakiś kultowy model Yamahy (ktoś przypomni symbol ?), ponoć świetny, mający wszystko, a nie kosztujący majątku, choć dziś to już Vintage i ten fakt cenę zapewne nieźle "poprawił".

Przyznaję żem "radiowiec" słaby, na moim cienkim denonku słucham coraz rzadziej lub wcale, natomiast coraz częściej słucham audycji z "offu" czyli udostępnionych na stronie. Nie służą delektowaniu się, bo i jak miałyby, a tylko i wyłącznie informacji - kto, co, kiedy nagrał i czy to warte zainteresowania (czyt. kupienia CD) czy może lepiej nie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

B&w dm 309 2018/08/26 10:28 #444459

Co do radia analogowego hitachi to, jakosc sygnalu calkiem ok, redukcja szumow ok, utrzymanie stereo ok, ale.. jakosc dzwieku w kiepska stlumiona. Jaki odbiornik internetowego radia polecacie?? Jest tego masa ,,kombajnow,, z wszystkim a co do wszystkiego... bardzo zalezalo by mi byscie zasugerowali jakis model gdzie najwazniejsza bedzie jakosc dzwieku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator