HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/16 02:33 #444354

Cześć!
Jestem tu nowy i kompletnie zielony więc proszę z pewną dozą cierpliwości do mnie podchodzić.
Zawsze miałem lepsze lub gorsze systemy 5.1 głównie do komputera (filmy,gry i muzyka)
Ostatnio zakupiłem :
2x SWANS DIVA 4.2 F
Marantz 6003

Jest to mój pierwszy kontakt z takim sprzętem i krótko mówiąc do żadnego 5.1 już bym nie wrócił bo głowę mi urwało.
Jakość i barwa dźwięku...Nie spodziewałem się nawet że tak muzyka może brzmieć.
Moje pytanie jest następujące:
Czy do tych kolumn opłaca się inwestować w lepszy wzmacniacz?
Jeżeli tak to możecie mi jakoś spróbować opisać czy różnica była by jakaś znacząca względem tego co mam teraz?
Jeżeli miałbym wymieniać to na coś ze stajni Sony ewentualnie ten lampowy Yaqin MS-30L na mnie zrobił wrażenie wizualne ale kompletnie nie wiem czym te lampowe się różnią?

Będę wdzięczny za jakieś rady,sugestie itd...

Pozdrawiam,
Dishar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/16 10:37 #444357

są dwie szkoły wybierania sprzętu ,
słuchalem podobało się kupuję ,
''chcę mieć '' kupuję
najgorzej kupić bo ''szwagrowi'' się podobało
ja wybrałem chcę mieć kupuję (tanie graty) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/16 11:37 #444358

Fajnie tylko to nie bardzo jest odpowiedź na moje zapytanie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/17 19:16 #444366

Jeżeli miałbym doradzić to w dzisiejszych czasach bardzo łatwo umówić się na odsłuch n wzmacniaczy i posłuchać. Na kilku zdjęciach w necie kolumn o których mówisz widziałem spore końcówki mocy. Wiec posłuchaj wypożycz na odsłuch do domu i będziesz wiedział w jakim kierunku warto zmierzać. Dzisiaj nie ma problemu. Jak wypożyczałem pierwszego Cyrusa to powiedziałem że pewnie i tak go nie kupię bo 8kpln to sporo jak dla mnie zbyt wiele a sprzedawca na to: to nic, ale chociaż będzie pan wiedział jak zestaw może zagrać.
Wiem że to chamskie ale może coś Ci się spodoba i kupisz na rynku wtórnym zamiast nowe ale dzięki wypożyczeniu będziesz wiedział „ co tracisz” albo co Cię kręci ;-)
Ale nie zawsze byłem taki mądry, przewaliłem kilkanaście paździerzy zanim znalazłem swój dźwięk.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/17 21:44 #444370

A czego Ci w brzmieniu brakuje, że zaraz po kupnie już myślisz o zmianie i to akurat wzmacniacza skoro wcale zły nie jest, a i z tymi kolumnami elektrycznie niczego mu nie powinno brakować ?

Pokombinuj najpierw z ustawieniem kolumn, z miejscem gdzie siedzisz słuchając, z akustyką pokoju (poradników w sieci jest od cholery i jeszcze trochę), wymianę marantza zostaw na potem, bo na brzmienie ma on daleko dalszy wpływ.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/17 22:57 #444373

Wiem że daleko mi do doświadczenia jakie Wy macie, ale w moim przypadku to rozstawienie nie bardzo zmieniało cokolwiek. Jak coś fajnie grało to od strzała nie musiałem robić tańczącego z kolumnami, czyli na informatyka albo gra albo wiadro...
Chodzi mi o to że jak przyniosłem jakiś kiepski wzmacniacz to po kilku pierwszych minutach wiedziałem że nie jest dobrze. Oczywiście dawałem draniowi szanse i czekałem aż nabierze temperatury, podłączałem wszystkie kolumny co mam w domu, rozstawiałem je szerzej, odstawiałem od ściany, pufę sobie przesuwałem z miejsca na miejsce ale i tak pierwsze wrażenie było tym kluczowym. Jak wiadro na początku to Stradivariusa rozstawieniem nie byłem w stanie uzyskać :-)(nie mam pojęcia jak się właściwie pisze Stradi.....s)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Inferno.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/18 06:51 #444377

Jest w tym co napisałeś sporo prawdy, ale wiesz jak to z ludźmi, jednemu zakres zmian wydaje sie wystarczający, czasem nawt spory, a inny ledwo to usłyszy, poza tym jak coś ,,nie gra" to zamiast obarczyć za to akustykę, ustawienie kolumn czy wreszcie je same, szukają problemu w kablach, odtwarzaczach, DAC-ach i wzmacniaczach, a w tym przypadku nie mamy do czynienia z jakimś gniotem, dlatego jego wymianę zostawiłbym na koniec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/18 10:31 #444379

Witam,

Rowniez chcialem sie podpiac pod watek. Otoz chcialem sie zapytac jaki wzmacniacz szanowi koledzy by polecili do kolumn takich jak w nastepujacym linku allegro.pl/isophon-skb-90-swietne-kolumn...del-i7286707917.html ?
Pomieszczenie 6x4 ok 25m2, muzyka: szeroki wachlasz od rocka, punk-rocka, jazz, funk, soul, elektroniczna: ambient, minimal techno, rap?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Laik chce zostac audiofilem ;) 2018/08/19 11:28 #444385

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Bopila napisał: Witam,
Rowniez chcialem sie podpiac pod watek. Otoz chcialem sie zapytac jaki wzmacniacz szanowi koledzy by polecili do kolumn takich jak w nastepujacym linku allegro.pl/isophon-skb-90-swietne-kolumn...del-i7286707917.html ?
Pomieszczenie 6x4 ok 25m2, muzyka: szeroki wachlasz od rocka, punk-rocka, jazz, funk, soul, elektroniczna: ambient, minimal techno, rap?

Ostrożnie z "vintage", szczególnie z metką bardzo dobrej i uznanej firmy. Taką niewątpliwie jest Isophon.
Jednak trzeba wiedzieć, że takie firmy od zawsze miały różne serie swojej produkcji. Serie "spitzen klasse" i jak najbardziej serie budżetowe i tanie od samego początku.
To jest przedstawiciel taniej serii i zacna nazwa nic tu nie pomoże, jeśli ktoś coś usłyszał o Isophonie, to niestety topowe i głośniki i kolumny nawet z lat 70. w stanie bardzo dobrym po dziś dzień w Niemczech potrzeba wyłożyć ok. 1000 Euro a nie 30-60 Euro jak za te. To samo w Polsce ok. 3 -4 tyś zł.
To również nie jest, jak opisuje sprzedający kolumna "podłogowa" - 40 parę cm wysokości? Nie! Do tego jest potrzebna podstawka/stand.
Oczywiście będzie to jakoś tam grało i nawet na początek, jak za tak niewielkie pieniądze może kogoś zadowolić - jednak
(i o to mi głównie chodzi)
nie jest to żadna super okazja typu "zapomnianyHajEnd za grosze".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Ostatnia edycja: przez Iro.
  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator