HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Okablowanie do zestawu Luxman L-430 i Elac FS 109.2 2018/08/13 14:42 #444338

Drodzy Forumowicze,

zastanawiam się nad wyborem okablowania do Luxmana L-430 i Elac FS 109.2. Nie bardzo jestem zainteresowany bi-wire'ingiem, chociaż jeśli trafie na zasadne argumenty to czemu nie. Na ten moment nie jestem przekonany. Co powinienem wybrać z poniższych kabli:

Melodika MDC2250G Gunmetal Edition Przewód głośnikowy OFC klasy 4N 2x2,5mm2 z żyłą BassCore

Supra Linc Ice Blue Ekranowany przewód głośnikowy 2x2,5mm2

Supra Rondo Anthracite Przewód głośnikowy 2x2,5mm2

Melodika BSC2330 Brown Sugar Przewód głośnikowy klasy pre Hi-End 2 x 3,3mm2

Jak rozumiem Gunmetal i PurpleRain od Melodiki różnią się kolorem wyłącznie. Dodam tylko, że obecnie gram na Elac 105.2 na kable Alphard Da Vinci Sl-8 .... wiem ten kabel pozostawia wiele do życzenia, ale to był kabel rozruchowy.

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze.
Z pozdrowieniami,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okablowanie do zestawu Luxman L-430 i Elac FS 109.2 2018/08/13 18:41 #444340

set0 napisał: ... chociaż jeśli trafie na zasadne argumenty to czemu nie.

Nie ma żadnych zasadnych argumentów, jest tylko marketing i opychanie ludziom podwójnych ilości drutów. W domowych warunkach i przenoszonych mocach rzędu kilkadzisiąt czy nawet grubo ponad 100W, spokojnie wystarcza normalne 2x2,5mm2.

Melodika MDC2250G Gunmetal Edition OFC 4N 2x2,5mm2 BassCore - Kabel sam w sobie dobry, ale ta dodatkowa żyła niczego nie wnosi.
Supra Linc Ice Blue Ekranowany przewód głośnikowy 2x2,5mm2 - Bardzo dobry, ale zasadny tylko jak masz kabel głośnikowy puszczony w pobliżu zasilających, inaczej traci to trochę sens.
Supra Rondo Anthracite Przewód głośnikowy 2x2,5mm2 - Normalny dobry kabel i chyba najbardziej rozsądny z tych podanych.
Melodika BSC2330 Brown Sugar Przewód głośnikowy klasy pre Hi-End 2 x 3,3mm2 - Też dobry ale płacimy za cudowanie z izolowanymi drucikami. Technicznie ma to uzasadnienie ale skala poprawy jest nie do wyłapania.

set0 napisał: ... obecnie gram na ... Alphard Da Vinci Sl-8 .... wiem ten kabel pozostawia wiele do życzenia

- Wcale nie, jest w zupełności wystarczający tylko bardzo rozsądnie wyceniony i stąd mylne wrażenie, że jak taka tanioszka to musi być "byle co". Jest tani bo jest produkowany na masową skalę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Okablowanie do zestawu Luxman L-430 i Elac FS 109.2 2018/08/14 11:46 #444343

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Zastanawiam się na Linc; kabel głośnikowy "biegnie" u mnie za w okolicy gniazd prądowych/sieciowych i kabli zasilających.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator