HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 09:38 #444296

Witam wszystkich forumowiczów,
To jest mój pierwszy post i z góry przepraszam jezeli juz byl jakis podobny.
Szukam do mieszkania jakiegos zestawu do sluchania, radia, muzyki fajnie jakby tez mozna by bylo podlaczyc do niego telewizor.
Fajnie tez jakby mial wifi i mozliwosc polaczenie np Spotify lub sluchania radia internetowego.
Nie wiem czy to w ogole mozliwe bo ostatni sprzet grajacy jaki mialem to "jamnik" na poczatku lat 90tych.
Zainteresowal mnie Denon ceol n9 - ma wifi, mozliwosc sluchania radia internetowego, Spotyfi ale czytalem tez ze jednak te kolumienki troche slabe.
Moze istanieje mozliwosc skompletowania takiego zestawu oddzielnie?
Bardzo bym prosil o rade jako ze kompletnie sie na tym nie znam a fajnie bylo by miec jakis fajny sprzet aby od czasu do czasu sobie czego posluchac w rozsadnej cenie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DamianS.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 12:44 #444297

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 15:32 #444298

Da sie na tym sluchac radia internetowego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 15:48 #444299

Wprost jakoś tego w specyfikacji nie piszą, ale przy tych wszystkich możliwościach obsługi serwisów strumieniowych nie sądzę aby tego nie potrafił. Nawigować po nich będzie najlepiej korzystając z firmowej apki na smartfony/tablety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 20:12 #444300

a jakie do tego kolumny? np jakbym chcial kupic nowe? Fajnie jakby byly biale (latwiej bedzie przekupic zone)
A i jeszcze jedno - co powiecie na Onkyo TX-8250? Lepszy czy gorszy od Onkyo tx-l20d?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez DamianS.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/08 21:38 #444301

Jakim budżetem właściwie dysponujesz, bo najpierw pada propozycja zestawiku do sypialni za 1,8tyś, a teraz w raz z TX8250 i nowymi kolumnami idziemy w okolice 4 tyś.

Pytanie o to, który lepszy, jest w tym momencie trochę bezsensowne bo Twoje założenia są takie, żeby - cyt."aby od czasu do czasu sobie czego posluchac" Po co Ci w takim razie lepszy ? Lepszy w czym - funkcjach, cenie, wyglądzie ? Wyraźnie lepszego brzmienia nie należy się spodziewać mimo, że TX8250 jest znacznie mocniejszy, choć biorąc pod uwagę, że wszystko co głośniejsze odbieramy jako lepsze ... to wtedy tak, będzie lepiej grał, przy założeniu, że białe kolumny nie będą mu zbytnio przeszkadzać i akustyka pokoju jest choć trochę zbliżona do akceptowalnej.

Białe kolumny produkuje dziś prawie każda firma na którą trafisz w salonie ze sprzętem, więc kolor może pozostać ostatnim kryterium.

Proponuje się przejechać do jakiegoś sklepu i na miejscu spróbować ocenić i określić czego oczekujesz od zestawu od strony brzmieniowej, ale jeśli zależy Ci tylko na prześcignięciu jamnika z lat '90' to wystarczy Ceol N9 i to ze sporą nawiązką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/09 10:44 #444303

Budżet 4 tys. Pytanie który lepszy padło tylko dla tego ze czytam rożne opinie artykuły i analizuje, a wiadomo jak to jest, im dalej w las tym więcej drzew. Jedno jest pewne ze bez odsłuchu sie nie obejdzie.
Zadzwoniłem do jednego z krakowskich sklepów i zapytałem o tx-l20d i pan powiedział ze nie maja na stanie bo nikt o to nie pyta i polecił mi 8250 lub 8270. 8270 odpada bo tak drogi sprzęt mi nie potrzebny, zresztą wiadomo jak to w sklepie - muszą sprzedawać i reklamować tez to nie schodzi dlatego pytam was o opinie. Na moje pytanie o kolumny pan powiedział ze maja na promocji MR4 za 1450 - nie wiem gdzie ta promocja jak na ceneo 649 jedna pomijając juz czy warto.
Na pewno zakup tego sprzętu będzie na lata stad tyle moich pytań, ale zanim pojadę do sklepu chciałbym juz byc na cos ukierunkowany

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/09 17:08 #444311

Wlasnie wrocilem z jednego sklepu. Zaproponowali mi:

- NAD C338 + PSB X1T za 4666
- R-N602 + Indiana line Tesi 561 za 4399
- R-N303D + ELAC Debut F5 za 3333

Co wy o tym sadzicie?
Słyszałem jak gra zestaw nr.1 - dziek jak dla mnie bardzo czyściutki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/09 20:20 #444314

Nowe NADy są świetne. W klasie D nie ma chyba teraz nic lepszego, pomijając sprzęt Lyngdorfa ale to już znacznie wyższa półka, choć stwierdzenie, że brzmieniowo dużo wyższa, to bym nie zaryzykował. Krótko mówiąc, dobra baza do współpracy z prawie dowolnymi kolumnami jakie wybierzesz.
W którym salonie byłeś ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/09 20:30 #444315

Na Chodkiewicza 4.
Byłem na odsłuchu tego NADa. Dla mnie zwykłego smiertenika to kosmos.
Bardzo mi się spodobał też zestaw, ładnie grał i ładnie wyglądał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/10 12:31 #444321

Onkyo, jedno z nich, jest na tyle unikalne, że w swojej cenie oferuje wejścia/wyjście HDMI mimo że to amplituner stereo. tego sprzętu warto posłuchał.
Łatwość połączenia wszystkiego razem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

sprzet do salonu dla kogos kto sie kompletnie nie zna 2018/08/10 17:12 #444325

DamianS napisał: Byłem na odsłuchu tego NADa. Dla mnie zwykłego smiertenika to kosmos.
Bardzo mi się spodobał też zestaw, ładnie grał i ładnie wyglądał.


To temat wyboru masz z głowy. Jeśli sprzęt dla nas gra ładnie i podoba się nam pod innymi względami to szukać dalej i kombinować nie ma co.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator