HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Focal Chorus 806v vs Elac fs 207.2 2018/07/11 11:15 #444077

Witam, otoz niewiem co wybrac, elace czy focale? Grac beda jako stereo z Marantzem SR5009, wiem wiem to ampli ale dosc przyjemny do stereo za te pieniadze. Muzyka kazdego rodzaju, doradzcie jakie beda plusy i minusy zestawow.
Focale takowe mam lecz jest okazja kupic elace. Dzwiek focali mam znany, elace slyszalem ale model 247.3 czy jakos tak wiec byla to wysoka polka(dzwiek bomba). Czegos mi brakuje w tych focalach poprostu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 806v vs Elac fs 207.2 2018/07/11 11:32 #444078

Miałem możliwość słuchania ale innego systemu - Marantz PM 7005 +NA 8005 + Elac 407 nie najlepiej to grało, dźwięk był zdecydowanie za jasny a nawet można powiedzieć jaskrawy. Czy w przypadku Elac 207.2 też tak będzie trudno powiedzieć, ale dobrze gdybyś mógł posłuchać przed ewentualnym zakupem
Natomiast miałem możliwość słuchania kilka konfiguracji Marantza z kolumnami B&W i było dobrze ,dźwięk był poukładany .W przypadku Marantza a zwłaszcza amplitunera dobrą alternatywą mogą być kolumny Heco znam ludzi z sąsiedniego forum którzy mają takie zestawienie i je chwalą

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 806v vs Elac fs 207.2 2018/07/11 11:44 #444079

Dzieki za rozjasnienie sprawy. Problem odsluchaniem jest taki ze 400km mnie dzieli, nie sa warte az takiego poswiecenia. A taka mysl mnie naszla, Hegel h70 do nich?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 806v vs Elac fs 207.2 2018/07/11 12:29 #444081

A czemu Hegel ? A czemu nie Exposure, Primare, Meridian, Musical Fidelity, Krell czy dowolny inny ?
Wybaczcie, ale to zgaduj zgadula, zwłaszcza kiedy brakuje "czegoś" nie wiadomo czego, chciało by się zmiany ale nie wiadomo na co. Jest pomysł, dobry moim zdaniem, ale za daleko. Po co w takim razie w ogól je rozważasz skoro nie możesz posłuchać ?

B&W też dobre ale ... po pierwsze o którym modelu mówimy bo jakoś się nie dopatrzyłem ? Po drugie, znów może być za daleko, więc co, zakupy w ciemno ? Planujesz zakupy sprzętu za worek pieniędzy, ale zupełnie bez przygotowania, określonych wymagań i pomysłu. Moim zdaniem powinieneś się jeszcze pomęczyć z Focal-ami, żeby nabrać więcej determinacji i mieć czas na określenie czego właściwie im brakuje oraz czego oczekujesz od owego nabytku, wtedy będzie można coś proponować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Focal Chorus 806v vs Elac fs 207.2 2018/07/11 18:00 #444084

A Hegel dlatego ze szukam funkcjonalnosci razem z dobra muzyka. Mam dysk pod Tv wpiety i moge przebierac w muzyce jaka chce na dany moment.

Primare i22 sluchalem wlasnie z Elacami byl wykop i to o co mi chodzi. Ale niewiem czy nie zepsulem sobie sluchu przez to bo zestaw kosztowal 5000€. W tym moze byc problem ze szukam tego na co mnie nie stac poprostu :)

A co do przeczekania z Focalami, mysle nad nimi juz 3-4 msc. Szukam wykopu i aksamitu zarazem.

Btw. Czy primare tworzy wzmaki z optyka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator