HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

CD Player Philips CD 610 2018/06/22 21:23 #443415

Witam szanownych forumowiczów
Otóż mój problem dotyczy w/w odtwarzacza CD. Jest to świeży nabytek. O ile od strony technicznej i wizualnej nic nie mogę mu zarzucić to jeśli chodzi o jakość odtwarzanego dźwięku to już sprawy mają się inaczej. Otóż problem polega na ewidentnym nie tylko podbiciu wysokich rejestrów ale przede wszystkim na bardzo dokuczliwej sybylizacji, a przy rockowym graniu to już jest krew z uszu. Miałem wcześniej podstawowy model JVC tylko że bez zdalnego sterowania ale tamten jeśli chodzi separację instrumentów, czystość dźwięku czy dynamikę dosłownie zostawił Philipsa daleko z tyłu. Oczywiście spodziewałem się przy tym odtwarzacza tak zwanego analogowego brzmienia i gorszej dynamiki ale tego się nie da słychać. To jak przesiadka z Vectry na malucha. Zastanawiam się zatem czy przyczyną tego jest kiepska kondycja elektrolitów ? Oraz czy wymiana tzw opampa na jakiegoś Burr Browna rozwiąże problem. Jak sądzicie drodzy forumowicze ? Proszę o pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/22 22:18 #443418

Wymiana kondensatorów w tak wiekowym urządzeniu ? Tak, jak najbardziej, tylko coś porządnego, WIMA, ELNA, RUBYCON, z resztą dobrych firm jest sporo, czasem jest tylko problem z dostępnością "na sztuki" bo dobre hurtownie sprzedają w paczkach po ileś tam, no i czasem możemy trafić na podróbki, ale to chyba bardziej na aukcjach.

Opampy ? Czemu nie.

Natomiast czy to rozwiąże problem ? Hmm, zakładam, że brzmienie jest tak wynaturzone, że faktycznie jest to wynik wadliwego działania spowodowanego starymi kondensatorami i może opampem, a nie tym, że ten model po prostu tak ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/23 13:47 #443421

gwardian napisał: Otóż problem polega na ewidentnym nie tylko podbiciu wysokich rejestrów ale przede wszystkim na bardzo dokuczliwej sybylizacji, a przy rockowym graniu to już jest krew z uszu. .

Są odtwarzacze jasno grające ,które nadmierne akcentują zgłoski syczące .Odnośnie kondensatorów dobrze by było rozkręcić odtwarzacz i zobaczyć jak wygląda środek ,nawet jeżeli kondensatory nie są "spuchnięte" to spadek ich pojemności o 30% oznacza praktycznie "koniec życia " może na tym może ucierpieć dźwięk ponieważ układ elektroniczny był zaprojektowany do pracy z innymi pojemnościami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez przemko77. Powód: literówki

CD Player Philips CD 610 2018/06/23 23:44 #443428

Witam
Całkowicie się z wami zgadzam. Chociaż prawdę mówiąc bardziej przychylam się do drugiej odpowiedzi. Obawiam się że ten typ tak po prostu ma. Trochę przypomina to starą Diore zwłaszcza zestaw z " szufladą " czyli braki dźwiękowe nadrabiane silną korekcją. Pewnie na jakiś Miltonach czy tym podobnych byłoby całkiem znośnie ale nie na moich Missionach. Zachciało mi się " Analogu " no i masz babo placek a raczej zakalec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/23 23:50 #443429

Zmieniłem interkonekt tak z głupia frant i szczęka mi opadła ! Problem zniknął jakby zapadł się pod ziemię ze wstydu. Ten wcześnieszy był tylko taki zapasowy najtańszy z możliwych więc sprawa stała się jasna jak słońce w zenicie. Co o tym myślicie szanowni państwo ?
Chyba że mam omamy audiofilskie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/23 23:57 #443430

A cóż to za aż tak zamulający kabel ? Czyżby węglowy Van den Hull czy jakieś inne pieroństwo ?

Dodając jeszcze do tego co napisał przemko77 - kondensator to taka niby niepozorna pierdoła, ale jak zrobi zwarcie to potrafi narobić więcej szkód niż warte są wszystkie kondki razem wzięte w danym sprzęcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/24 07:07 #443431

gwardian napisał: Zmieniłem interkonekt tak z głupia frant i szczęka mi opadła ! Problem zniknął jakby zapadł się pod ziemię ze wstydu. Ten wcześnieszy był tylko taki zapasowy najtańszy z możliwych więc sprawa stała się jasna jak słońce w zenicie. Co o tym myślicie szanowni państwo ?
Chyba że mam omamy audiofilskie :)

słyszysz kable.....to się leczy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/06/24 16:31 #443441

Powiem tak - osobiście uważam że kable mają wpływ na dźwięk ,miałem też kilkanaście interkonektów i kabli głośnikowych były słyszalne zmiany w dźwięku .Słuchałem też bardzo drogie systemy ,ostatnio T+A za prawie 300 tyś zł i nie było aż takiej dramatycznej różnicy dźwięku .Nie ma też co ukrywa ,że ten odtwarzacz Philipsa jest stary ,więc nie jest to jakiś genialny poziom dźwięku możliwy do osiągnięcia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/07/04 13:50 #443991

W tak starych odtwarzaczach większą i naprawdę słyszalną poprawę dźwięku uzyskuje się poprzez wymianę rezonatora kwarcowego niż wymianę kondensatorów. Nie wiem dlaczego w ogóle pomija się temat zegara? Po ponad 30 latach (a ten Philips to połowa lat 80'tych) zegar jest tak rozsypany, że nie ma prawa do dobrze grać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Laslo.

CD Player Philips CD 610 2018/07/04 17:30 #443993

Laslo napisał: W tak starych odtwarzaczach większą i naprawdę słyszalną poprawę dźwięku uzyskuje się poprzez wymianę rezonatora kwarcowego niż wymianę kondensatorów.


Chyba oscylator kwarcowy - a nie rezonator kwarcowy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

CD Player Philips CD 610 2018/07/04 20:49 #443996

przemko77 napisał:

Laslo napisał: W tak starych odtwarzaczach większą i naprawdę słyszalną poprawę dźwięku uzyskuje się poprzez wymianę rezonatora kwarcowego niż wymianę kondensatorów.

Chyba oscylator kwarcowy - a nie rezonator kwarcowy


Miałem na myśli sam rezonator, bo to kwarc się rozjeżdża po latach. Wymiana całego oscylatora też jest wskazana ale to już tuning a nie odnowa :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator