HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/21 18:30 #443408

Proste pytanie. Czy ktoś kto słyszał obie w tych samych warunkach mógłby mi najważniejsze różnice w brzmieniu opisać?

Dziękować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/21 19:48 #443409

Same Monitor Audio Silver słyszałem ,Focale również ale model Sopra a to bardzo drogie kolumny więc nie bardzo da się je porównać

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/22 14:52 #443412

Focal Chorus 726 jest kolumną grającą energetycznie stawiająca przede wszystkim na dynamiczne i mocne granie. Świetnie sprawdzi się w rockowym graniu. Jest dosyć wymagająca jeżeli chodzi o elektronikę zasilającą. Jeżeli podłączysz do niej porządny wzmacniacz zagra całym pasem z dobrą ekspresją i ciężarem. Monitor Audio Silver 8 to brzmienie w stosunku do Focala nieco bardziej efekciarskie z lżejszą średnicą. W mojej ocenie fajnie sprawdzą się przy muzyce elektronicznej czy filmowej. W muzyce wokalnej będzie szczuplejszy środek, poza tym łatwiejsze do napędzenia. Do niech sugerowałbym wzmacniacz grający spokojniejszą górą i większym nasyceniem...

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Salon audio-video Q21
Pomagamy, doradzamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.
Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Hi-Fi i Muzyka - zapytaj o ofertę!
Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/22 20:37 #443414

Q21 napisał: Monitor Audio Silver 8 to brzmienie w stosunku do Focala nieco bardziej efekciarskie z lżejszą średnicą.
Pozdrawiam


Ludzie nie słuchajcie tych bzdur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/22 22:07 #443417

przemko77 napisał:

Q21 napisał: Monitor Audio Silver 8 to brzmienie w stosunku do Focala nieco bardziej efekciarskie z lżejszą średnicą.
Pozdrawiam

Ludzie nie słuchajcie tych bzdur


Faktycznie masz zupełnie inną opinię na tematy tych kolumny czy może ... nadal odczuwasz egzystencjalny "bul" dupy, że Ci nie podarowali tych kilkunastu złotych ?
Znalazłem Ci używany, ale POWAŻNY model Sennków dla dorosłych za prawie tą samą kasę, ale wolałeś nowego przeciętniaka ... , więc cóż, skoro przy zakupach za 3 stówki różnicę robi Ci garść drobniaków ... to czego ja wymagam.

Mam propozycję, wyślę Ci te 18 zeta o które tak biadolisz, tylko nie marudź już, OK ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/06/23 16:21 #443424

Dzięki za odpowiedź q21.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 | Monitor Audio Silver 8 | Tannoy XT8F 2018/07/02 11:46 #443971

Z odsłuchów wyszło mi tyle, że kupiłem Tannoy XT8F... Miałem wrażenie pełniejszego brzmienia przy niskim poziomie głośności + potrafiły zejść niżej niż Focale tam gdzie w nagraniu naprawdę to się liczy bez wbijania basu na siłę w każdy utwór. Ogólnie wydały mi się bardziej uniwersalne do muzyki, której słucham i przede wszystkim opdowiedniejsze do mojego pomieszczenia ze względu na rozmiar (50m2).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 | Monitor Audio Silver 8 | Tannoy XT8F 2018/07/02 12:37 #443972

Co ,to kogoś obchodzi ,że kupiłeś sobie Tannoy ? kolumny kupowałeś dla siebie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Focal Chorus 726 | Monitor Audio Silver 8 | Tannoy XT8F 2018/07/02 12:52 #443975

Moim zdaniem to bardzo dobrze, że napisał co wybrał i dlaczego. Większość porad i dyskusji urywa się bez jakiejkolwiek pointy, a tak przynajmniej ktoś z podobnym pytaniem/problemem ma jakąś tam wskazówkę. Równie dobrze można by na napisać, że nikogo nie interesuje to, że Ciebie coś tam nie interesuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Focal Chorus 726 vs Monitor Audio Silver 8 2018/07/02 14:48 #443977

Według mnie pisanie co się zrobiło w danej sytuacji ma sens. Zanim utworzyłem sobie login na hifi oglądałem bardzo wiele tematów które nagle się urywały ...
Pozostawał niedokończony wątek i tyle, mając podobny problem ciężko było prosić o odpowiedz na wątek sprzed roku czy dwóch. Fajnie jak ktoś napisze zaraz po rozwiązaniu problemu czy podjęciu decyzji.
Jestem za:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator