HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/10 19:17 #443313

Jakiś czas temu zakupiłem monitory John blue JB4
Jednodrozne, szerokopasmowe. Macie pomysł jaki wzmacniacz one potrzebują. Sprawdzałem na dwóch tranzystorach Cambridge Audio i Cyrus i jest fajnie ale mam wrażenie ze one potrzebują czegoś więcej.
Ja myślicie tak z doświadczenia lampa im bardziej podpasuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/10 19:38 #443314

jeszcze fotka

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/10 19:41 #443315

cos mi nie działa wstawianie plików graficznych, ale link moze zadziała
www.stereo.net.au/forums/topic/73534-sol...standmount-speakers/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/10 22:10 #443318

Inferno napisał: cos mi nie działa wstawianie plików graficznych, ale link moze zadziała
www.stereo.net.au/forums/topic/73534-sol...standmount-speakers/


Niestety nie znam tych kolumn ,ale na zdjęciu które wrzuciłeś gość zasila je wzmacniaczem Luxman czyli prawdopodobnie są wymagające Wzmacniacze lampowe są różne (mają różne brzmienie) i trudno tak w ciemno strzelać bez odsłuchu, na początku bym spróbował z Vincent ,Creek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 10:12 #443322

Ten Luxman ze zdjęcia to chyba jakaś 507;-) tyle to nie chce wydać ...
Chodzi mi o coś niezbyt drogiego do sypialni.
Bardziej mi chodzi o jakieś preferencje jakie mają kolumny z szerokopasmowcami czy raczej lampa czy bardziej chodzi o wydajność prądową. Chociaż mój Cyrus 8X ma na 6 omach z 90 W wiec biednie nie jest a miałem wrażenie ze jednak może być lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 10:16 #443323

To z tego ogłoszenia ?
archiwum.allegro.pl/oferta/-john-blue-jb...owe-i6516150780.html
Z historii wynika, że sprzedający bujał się z nimi od co najmniej marca 2016 i w końcu (alleluja) znalazł kupca. w 2017 by zaraz sprzedać je dalej.

Przemko77 - Wymagające ? Nie mając głośnika basowego, a tylko jeden szerokopasmowy ? Mając dopuszczalną moc na poziomie 30W i impedancję 6 omów (nawet jeśli naciąganą) ? Co tu ma być elektrycznie wymagające ? Chyba, że w zwrotnicy założyli przemysłowy rezystor wielkości baterii R6. Obawiam się jednak, że nie ma zwrotnicy bo to szerokopasmowiec i jakiekolwiek ograniczanie zawęziło by i tak już skromne pasmo.

Cóż z tego, że stoi Luxman skoro nie wiemy jakimi kryteriami kierował się tamten właściciel. A może jest fanem wskaźników wychyłowych i nie podobają mu się te z McIntosha, a Advance Acoustic uważa za szmelc ?

Creek nie robi lampowców i raczej jest to sprzęt o charakterze szybkim, precyzyjnym i znacznie bliższym neutralności. Ma raczej mało cech wspólnych z Vincentem, który znacznie bardziej wpływa na brzmienie podbarwieniami. Poza tym nie wiem czy jest jakiś "czysty" lampowiec Vincenta, bo to chyba same hybrydy albo tranzystorowce.

Vincent i Creek ? - porada od sasa do lasa.

Moim zdaniem z tych kolumn nigdy nie wyciągniemy dobrego pełno pasmowego brzmienia bo to ... szeroko-pasmowiec, rodzaj audiofilskiej ślepej uliczki w którą wierzy niewielka grupka fanatyków, niestety nie wiedzieć czemu kolumny tego typu są obecne na rynku w stopniu marginalny, ale nie dla tego, że są takie świetne tylko dlatego, że są takie chimeryczne, dziwnie grają i często maja bardzo cudaczne kształty. Za tą samą kasę albo i dużo niższą mamy sporo więcej konstrukcji współosiowych znacznie lepszych technicznie i brzmieniowo.

Szukasz dobrego szeroko-pasmowca to kup coś ze stajni Mangera, ewentualnie jakieś elektrostaty/magnetostaty. To są przynajmniej konstrukcje (konkretnie membrany) przystosowane do pracy z szerokimi zakresami częstotliwości. Tu mamy konwencjonalny głośnik ze stosunkowo ciężką membraną i wielkim gumowym zawieszeniem (jak to ma grać sopran ?) zmuszony do odtwarzania całego pasma do czego mechanicznie się po prostu nie nadaje, bo ograniczają go z jednej strony rezonanse i skromna powierzchnia, a z drugiej duża masa i z kolei za duża powierzchnia, więc finalnie gra tylko średnicą.

Jeśli Cyrus nie pokazał na co je stać to ja nie mam pomysłów. Jeśli maiłbym doradzać lampy to chyba tak jak w recenzji z 6moons, polecił bym coś w konfiguracji SE i to im bardziej wynaturzone tym lepiej, co oczywiście kłóci się z ich rzekomą "wymagającą naturą". Najlepiej coś z małej japońskiej wytwórni, niestety to "gruby piniondz" będzie, ale za to wejdziemy do wąskiego i nobliwego grona posiadaczy rzeczy pięknych, drogich i cudacznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 10:53 #443326

John 1.5 V napisał: Mając dopuszczalną moc na poziomie 30W i impedancję 6 omów (nawet jeśli naciąganą) ?


Od kiedy to wartość impedancji ma związek z jakością dźwięku ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 11:06 #443327

Widzisz, w pewien sposób ma ale trzeba popatrzeć na temat również od strony wzmacniacza. Poza tym nie napisałem nigdzie, że jak 6 omów to "coś tam z brzmieniem". Napisałem, że jak 6 (jeśli nie 4) to i tak nie jest żadne wyzwanie i wcale nie trzeba mocarnego wzmacniacza. Jak chcesz się czepiać to się bardziej przygotuj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 11:45 #443328

Ponieważ edycja nie działa to:

... w słuchawkach natomiast ma znacznie większe znaczenie na brzmienie, a to ze względu na ... no jak myślisz ?
Dlaczego dobre drogie (i coraz mniej liczne niestety) modele mają 600 om, a nie jak przystało na nowy przenośny (i gorszy) standart 32 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 12:06 #443329

Moim zdaniem to fajne paczki, pięknie grają średnicą do instrumentalnych kawałków i wokalu mistrzostwo. Basu maja naprawdę sporo. Rzeczywiście to kolumny bezzwrotnicowe, styki za stykami głośnik i już. Byłem ciekawy jakiś czas temu i odszukałem schemat w necie i się obśmiałem ;-) Pytanie było - jak to wyglada z Waszego doświadczenia. Osobiście lubię takie dziwolągi z tego powodu mam Cyrusa. Trochę mnie kręci jak coś gra a wyglada niepozornie :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 12:33 #443330

Do wokalu to ma sens, małe składy smyczkowe, muzyka baroku - ooo tak.
Nie wiem czy w rozsądnych pieniądzach znajdziesz coś bardziej rzetelnego od Cyrusa. Może Rega z najwyższej serii, ale czy to nie będzie kręcenie się w kółko ? W każdym razie możesz spokojnie próbować dowolnie mocnych/słabych wzmacniaczy skupiając się jedynie na ich dokładności lub ... niedokładności grania, jeśli chcesz coś "dobarwić" i lampy wszelakie nadają się do tego celu jak najbardziej. Niestety dobra i fajne lampki zaczynają się od ok. 2 tyś. wzwyż. Jakiś Yaqin, Cayin.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/11 12:54 #443331

Znalazłem chyba koszernego lampowca z Vincenta - Vincent TAC34 - numer aukcji 6683095653 l], a napisałem, że chyba takich nie ma - :oops:
A tu "Made in Poland", a nawet "Made in Cracow" - Haiku Bright mk3 - numer aukcji 7188685613
Canor TP105 - 7393601373
Xindak MT3 - 7396098457
Egovox - 7383426528
Więcej sensownych propozycji, które nie idą w mnogie tysiące nie widzę. Przewinęły mi się przed oczami jeszcze jakieś dwa Yaqiny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/14 10:38 #443359

Ten czeski drewniany fajny! Dzięki :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/06/16 12:07 #443380

A co myślicie o Naim’ie? Słuchał ktoś ? Jakiś Nait 5...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki wzmacniacz do JB4 2018/07/16 10:03 #444116

No wiec tak, po aktualizacji do 8 2Dac QX przenioslem wzmacniacz do sypialni i podlaczylem John Blue. Norah Jones rozwaliła system! :-)
Czyli znalazlem odpowiedni wzmacniacz, piętro niżej w salonie :-) kwestia była tylko taka ze poprzednie próby robiłem w salonie gdzie mam kilka razy większe pomieszczenie od sypialni i te małe monitorki zwyczajnie nie dawały rady. W sypialni jest super, teraz tylko muszę upolować jakiegoś Cyrusa za rozsądne pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator